Ogłoszenia parafialne na XI niedzielę zwykłą (Najświętszej Trójcy ) – 12.06.2022 – Żerniki

Kalendarz:

– pon. – św. Antoniego z Padwy, kapł. i dK

– wt. – bł. Michała Kozala, bp. i m.

– czw. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

– pt. – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zak.

2. We wtorek spotkanie Legionu Maryi po nabożeństwie.

3. W środę o godz.1730 próba sypanie kwiatów dla dziewczynek od przedszkola aż do rocznicowych. Prośba do rodziców, ażeby zachęcili do udziału w procesji także chłopów pierwszo-komunijnych i rocznicowych w strojach komunijnych. Opiekę nad dziećmi powierzamy Pani katechetce Katarzynie Besteckiej. Liczymy na pomoc dziewczynek ze starszych klas i panienek.

4. W czwartek Boże Ciało. Tradycyjnie po Mszy św. o godz.1100 pójdziemy z procesją eucharystyczną po ulicach naszego osiedla do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy krzyżu na skrzyżowaniu ul. Wrocławskiej i Parkowej przygotują Biestrzyków i Radomierzyce. Drugi przy ul. Kanarkowej Smardzów. Trzeci przy ul. Ks. Jana Długosza na wysokości boiska przygotują Iwiny i Lamowice. Czwarty przy ul. Wrocławskiej przy posesji P. Bronowickich i Osowskich przygotują Żerniki. Za bezpieczeństwo podczas procesji odpowiadają Panowie: Zbigniew Osowski i Robert Rewig.

5. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz.1100 będziemy przeżywać prymicje Ks. Kazimierza Siejki. Wyświęcony w Warszawie, syn przyjaciół księdza proboszcza.

Także na Mszy św. o godz.1100 dzieci podziękują za rok szkolny 2021/2022. spowiedź dla dzieci na zakończenie roku szkolnego w środę od godz.1600 – 1800.

6. Data poświęcenia kościoła p.w. MB Pompejańskiej została ustalona na 8 października bieżącego roku. Z tej okazji Rada Parafialna zamierza wydać album dokumentujący przebieg budowy. Bardzo prosimy Parafian, którzy dysponują zdjęciami z budowy kościoła o przesłanie ich na e’mail: Izabela.micra@gmail.com. W przedsionku są wyłożone karteczki z adresem poczty elektronicznej.

7. Pani Prof. Ines Irena Przybylska z Wrocławia, wieloletni pedagog, nauczyciel śpiewu i muzyki – dzieci, młodzieży i dorosłych, czcicielka Różańca pompejańskiego, ofiarowała 29 maja 2022 roku obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy parafii Żerniki Wrocławskie p.w. NSPJ. Donatorka życzy nam, aby był światłem i nadzieją, a swoją opieką niech obejmuje Parafię i Parafian. Serdeczne Bóg zapłać!

8. Została uczynniona druga studnia na cmentarzu. Pompę na prąd zakupił i przekazał do waszej dyspozycji P. Zbigniew Gardyński. Połączyli do zasilania Panowie: ,Marian Seweryn i Zbigniew Osowski. Bóg zapłać!

9. Zarząd Związku Międzygminnego Ślęża – Oława poniósł wysokość opłat za wywóz śmieci z cmentarza o 349,20 zł. Miesięczna opłata wyniesie 1396,80 zł.

Za ubezpieczenie kościołów parafia zapłaciła 3557 zł.

10. Uczestnicy majówek w Biestrzykowie przekazali na Caritas 380 zł. Serdeczne dzięki.

11. Intencje:

– pon. – godz.1800 – w 10. rocznicę urodzin Tymka Kotwickiego – dziękczynna z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w rodzinie –od babci Marii i Dziadka Jerzego

– wt. – godz.1800 – + Stanisław Turkiewicz (1. r. śm.), + Władysław Turkiewicz, + Marian Turkiewicz, + Daniel Pachlita

– śr. – godz.1800 – + Jan Gwoźdź (6.r. śm.), + Wojciech Gwóźdź (10. r. śm.), + Alicja Woźniak, + + Marian i Leontyna Bagińscy, + Zbigniew Bagiński

– czw. – godz.900 – + Henryk Łoza

– dziękczynna P. Heleny Szenher za cud uzdrowienia ciężko chorego Janusz Burkota ( rozsiany nowotwór kręgosłupa) za wstawiennictwem Matki Bożej, Królowej Różańca Święto z Pompejów

– godz.1100 – + Walentyna Rusin

– w 18. rocznicę urodzin Julki Wolańskiej – o rozpoznanie drogi życiowej

– godz.1630 – ++ Aniela i Stanisław Kowcz, ++ Janina, Stanisław i Jan Czech

– pt. – godz.1800 – + Walentyna Rusin

– o potrzebne łaski i opiekę MB Pompejańskiej dla uczniów P. Jadwigi Zając oraz za śp. Dagmarę, Jakuba, Marcina, Paulinę i Patrycję

– so. – godz.1500 – I Komunia św. Agnieszki Chodak,

– godz.1700 – + Walentyna Rusin

– + Czesław Świtoń ( 25. r. śm.) i zmarli z rodziny

– ndz. – godz.900 – + Alicja Woźniak, + Zbigniew Bagiński

– + Walentyna Rusin

– godz.1100 – w 25. rocznicę ślubu P. Adama i Joanny Centner – dziękczynna

– prymicje Ks. Kazimierza Siejki

– + Stanisław Paleń

– godz.1630 – + Antoni Żygadło, + Kazimierz Lisek

12. Zapowiedzi:

Łukasz Sokołowski, z Iwin,

Małgorzata Lisowska z Iwin. Zapowiedź III.

Bruno Woźniak, stan wolny, zam. Kotla,

Agnieszka Juszczak, stan wolny, zam. Żerniki. Zapowiedź II.

Jakub Seweryn Tokarz, stan wolny, zam. Wysoka,

Natalia Kordysz, stan wolny, zam. Wrocław. Zapowiedź II.