Ogłoszenia parafialne na XXVIII niedzielę zwykłą – 09.10.2022 – Żerniki

  1. Kalendarz:

– czw. – bł. Honorata Koźmińskiego, kapł.

– so. – św. Teresy od Jezusa, dziew. i dK.

– ndz. – św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej – uroczystość.

2. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

3. W piątek o godz.2000 próba śpiewu chóru parafialnego.

4. W niedzielę – 16 października – będziemy gościć Siostry Urszulanki z Poznania. Okazją do tego są wieczyste śluby zakonne, jakie złożyła w tym zgromadzeniu nasza parafianka, Anna Kalecińska. Siostry będą uczestniczyły we Mszy św. o godz.900 oraz 1100.

5. Na Mszy św. o godz.1100 będą obecne dzieci naszej szkoły w związku ze świętem św. Jadwigi Śląskiej, patronki szkoły. Do uczestnictwa w tej uroczystości zapraszam – oprócz dzieci – także ich rodziców, nauczycieli, wychowawców i personel pomocniczy.

Na Mszy św. nastąpi poświęcenie różańców dzieci pierwszo-komunijnych.

6. W niedzielę – 16 października – po Mszy św. o godz.1630 spotkanie organizacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania ( od klasy II szkół średnich).

7. Wczoraj przeżywaliśmy historyczne wydarzenie w naszej parafii, jakim było poświęcenie kościoła pomocniczego pw. Najświętszej Maryi Panny Pompejańskiej przez J.E. Ks. Abp. Józefa Kupnego, przy udziale wielu kapłanów, przedstawicieli władz samorządowych i licznych gości.

Obszerna sprawozdanie z uroczystości przedstawię w przyszłym tygodniu. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej uroczystości i wszystkim uczestnikom liturgii poświęcenia.

8. Z okazji poświęcenia kościoła pw. NMP Pompejańskiej wydaliśmy 120 – stronicowy dokument zatytułowany: „Kościół Najświętszej Maryi Panny Pompejańskiej na tle parafii pw. NSPJ w Żernikach Wrocławskich” oraz pamiątkową widokówkę. Obie pozycje do nabycia w przedsionku kościoła.

9. Wracamy do nabożeństw w „starym” kościele. Od poniedziałku do środy Msze św. w „starym” kościele w związku z zakończeniem prac renowacyjnych przy prospekcie i szafie organów, których renowacja jest w fazie zaawansowanej.

10. Organizujemy dwudniową objazdową pielgrzymkę w ostatnim tygodniu października. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii po każdej Mszy św.

11. W przyszłą niedzielę, w ramach obchodów dnia papieskiego, zbiórka ofiar do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.

12. Intencje:

– pon. – godz.1800 – ++ Jan, Piotr i Józef Andrzejewscy, + Sławomir Czerwiński ;

– wt. – godz.1800 – + Danuta Woźniak – od Małgorzaty i Pawła Zielińskich;

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów ;

– czw. – godz.1800 – + Henryk Łoza;

– pt. – godz.1800 – + Zbigniew Michniewicz (2. r. śm.);

– so. – godz.1700 – ++ Mieczysław i Irena Marciniak;

– ndz. – godz.900 – dziękczynna z okazji imienin Marii Obertaniec i Jadwigi Gwóźdź;

– godz. 1100 – o zdrowie i potrzebne łaski dla P. Jadwigi Zając z okazji imienin i urodzin oraz o boże błogosławieństwo i opiekę NMP

Pompejańskiej dla P. Anny Krzanowskiej z okazji urodzin;

– dziękczynna w 11 rocznicę ur. Amelii Sochy ;

– godz.1200 – chrzest: Przemysław Stanisław Wawrzyniak, Tomasz Kacper Rak;

– godz.1600 – różaniec;

– godz.1630 – w pewnej intencji.

Szczęść Boże na cały tydzień!