Ogłoszenia parafialne na Narodzenie Pańskie – 2022 – Żerniki

Kalendarz:

– pon. – 2. dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego – św. Szczepana, pierwszego męczennika – święto

– wt. – 3. dzień w Oktawie N.P. – św. Jana Apostoła i Ewangelisty – święto

– śr. – 3. dzień w Oktawie N.P. – świętych Młodzianków, męczenników

– pt. – 6. dzień w Oktawie N.P. – świętej Rodziny Jezusa, Maryi Józefa – święto

– so. – 7. dzień w Oktawie N.P. – św. Sylwestra – ostatni dzień roku 2022.

– ndz. – 1. stycznia A.D 2023 – 8. dzień w Oktawie N.P. – św. Bożej Rodzicielki Maryi – uroczystość – pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna

2. Na św. Szczepana święcenie owsa. Jeszcze tym razem rezygnujemy ze święcenia wina w świętego Jana ze względów higienicznych.

3. W drugi dzień świąteczny – na św. Szczepana – porządek Mszy św. niedzielny. Tradycyjnie czytamy List rektorów PWT i Seminarium duchownego. Taca na potrzeby tych uczelni katolickich.

4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do świąt. Pani Bogusławie Morawskiej za piękne stroiki i szopkę, za odczyszczenie krzyża ołtarzowego. Za choinki Państwu Magdalenie i Grzegorzowi Mozolewskim oraz Adamowi Pajdzie. Za szyszki i siano do żłóbka P. Januszowi i Halinie Kucembom.

Panom: Stanisławowi Cieleckiemu, Leszkowi Osowskiemu, Witoldowi Jachowi, Janowi Buraczyńskiemu, Tomaszowi Teodorowiczowi, Władysławowi Jaworskiemu, Januszowi Kucembie i Władysławowi Studzińskiemu za ustawienie choinek.

Za ozdoby choinkowe Paniom: Dagmarze Kryńskiej, Karolinie Miler oraz uczestnikom warsztatów z MAKRAMĄ.

Za przyozdobienie choinek i szopki: Wojtkowi Gdeszowi, Agacie Gawrych i trojgu córkom: Alicji, Hani i Ilonie, Martynie Nadbrzeskiej, Urszuli Stanisławskiej i dzieciom: Marcie i Stasiowi, Szymonowi Miciakowi, Dagmarze Kryńskiej oraz dzieciom: Maksiowi i Heniowi, Kubie Michalukowi, Miłoszowi Miciakowi, Krzysiowi Kurowskiemu, Marzenie Kuziorze i córce Elizie, Leszkowi Osowskiemu, Sławomirowi Głowaczowi, Aleksandrze Świętalskiej i córce Ali. Serdeczne Bóg zapłać!

Za komplet świec ołtarzowych Bóg zapłać Państwu Marii i Jerzemu Kotwickim.

5. 31 grudnia – w ostatni dzień roku kalendarzowego – nabożeństwo dziękczynno- przebłagalne oraz Msza św. na zakończenie roku o godz.1600.

6. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1500, o godz.1600 różaniec i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Intencje:

– pon. – godz.900 – ++ Jan, Anna i Adam Janocha

– godz.1100 – + Józef Wolański, ++ Adam i Jan Janocha (4. r. śm.), ++ Katarzyna i Bronisław Wolańscy

– ++ Józefa i Michał (7.r. śm.) Białek

– godz. – godz.1630 – w 20. rocznicę urodzin Kacpra Łobody, oraz za Kordiana i Karolinę – dzieci P. Sylwii i Marka – dziękczynno-błagalna

– wt. – godz.1800 – + Zdzisław Kidawa, śp. rodzice i rodzeństwo

– śr. – godz.1800 – + Jan Bober (2. r. śm.) – od rodziny

– czw. – godz.1800 – + Jan Świtoń z okazji jego patrona

– pt. – godz.1800 – ++ Maria i Wacław Mielnik, + Henryk Mielnik – od rodziny Mielników

– so. – godz.1600 – za Parafian i Dobrodziejów

– ndz. – godz.900 – ++ Leon i Genowefa i zmarli z rodzin: Bronowickich i Osowskich, ++ Jan i Władysław Bronowiccy, ++ Antoni i Józefa

– godz.1100 – + Walentyna Rusin – od P. Jadwigi Zając

– godz.1630 – + Marcin Głogiewicz (4. r. śm.)

8. Moim Parafianom, Mieszkańcom Biestrzykowa, Radomierzyc, Lamowic, Iwin, Smardzowa, Żernik oraz naszym Gościom życzenia błogosławionych świat Narodzenia Pańskiego składa Wasz duszpasterz

– ks. T. Rusnak.

Niech te święta będą dla nas wszystkich czasem zachwytu Bożą dobrocią dla nas, czasem odpoczynku, wytchnienia, wzajemnej życzliwości i radości płynącej ze spotkań w gronie najbliższych. Niech nadchodzący Nowy Rok obdarzy nas i nasze rodziny zdrowiem i wszelką pomyślnością.