Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Wielkiego Postu -05.03.2023– Żerniki

1. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.1730.

2. We wtorek różaniec pompejański od godz.1630.

3. W naszej szkole w Żernikach mamy 709 uczniów. 91 uczniów wypisało się z religii. Ci uczniowie nie będą dopuszczeni do sakramentu bierzmowania, który jest wymagany do zawarcia ślubu kościelnego. Także , by pełnić godność ojca chrzestnego, matki chrzestnej czy też świadka bierzmowania. Niniejszym przypomina się , że troska o religijne wychowanie dzieci – w tym zawiera się obowiązek uczęszczania na religię – jest obowiązkiem sumienia rodziców dzieci ochrzczonych na ich prośbę – do 18. roku życia.

Kościół nie jest dla wszystkich. W tym sensie, że nie ma przymusu, aby w nim być. To nawet bardzo dobrze, że tak się dzieje, bo następuje oczyszczenia Kościoła z „plew”.

4. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. w zakrystii będzie można sprawdzić, czy groby zmarłych z naszych rodzin są opłacone. Będzie można także dokonać opłat na przedłużenie ważności grobu. Rada Parafialna ustaliła opłatę w wysokości 60. złotych za rok. Jednocześnie prosimy o powiadomienie sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła, o możliwości dopełnienia uregulowania opłaty. Wpłacający otrzymuje dowód wpłaty. Groby nieopłacone będą w pierwszej kolejności likwidowane, gdy skończą się miejsca grzebalne cmentarzu parafialnym, a to nastąpi w niedługim już czasie.

Rada Parafialna zweryfikowała wysokość opłat cmentarnych – od 20. lat niezmienianych – co ma związek m. in. wzrostem kosztów utrzymania cmentarza.

Przy bocznej bramie cmentarza został postawiony trzeci pojemnik na śmieci. Miesięczna opłata za wywóz śmieci wynosi 2095,20 zł.

5. Intencje :

– pon.- godz.1800 – + Marek Radziewicz

– wt. – godz.1800 – + Zdzisław Kidawa

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów

– czw. – godz.1800 – ++ Adam i Heronima kotwicy, ++ Leontyna i Marian Bagińscy

– pt. – godz.1800 – + Henryk Sowiński

– so. – godz.1700 – w 18. rocznicę urodzin Natalki i Brajana Marcinkowskich

– ndz. – godz.900 – + Halina Skibińska (24. r. śm.) i zmarli rodzice: Bogumiła i Antoni

– godz.1100 – w 75. rocznicę urodzin P. Marii Adamskiej

– w 18. rocznicę urodzin Kingi Cirko

– godz.1630 – w intencji Magdaleny Ścieszki-Rusin – z okazji urodzin

6. Zapowiedzi:

Piotr Tomasz Karcz, zam. Zasole Bielańskie, stan wolny,

Anna Maria Tołściuk, zam. Iwiny, stan wolny. Zapowiedź I.

5. Zmarli:

++++ Helena Bobrowicz, Franciszek Hatała, Dariusz Bagiński, Tadeusz Szot: Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże na cały tydzień!