Ogłoszenia parafialne na XXVI niedzielę zwykłą – 01.10.2023 – Żerniki

1.Kalendarz:

– pon. – świętych Aniołów Stróżów

– śr. – św. Franciszka z Asyżu

– czw.– pierwszy czwartek miesiąca; św. Faustyny Kowalskiej i bł. Bartolo Longo

(Pewnego dnia dominikanka Maria Concetta de Wiitala ofiarowała mu zniszczony obraz Matki Bożej Różańcowej. Bartolo odnowił go i umieścił w kościółku parafialnym w Pompei, a Matka Boża odpowiedziała hojnie łaskami. Wieść o tym szybko rozeszła się szeroko, a przybywający pielgrzymi nie mieścili się w kościółku. Longo, zachęcony przez biskupa, wybudował okazałą świątynię.)

– pt. – św. Brunona – pierwszy piątek miesiąca

– so. – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej – pierwsza sobota miesiąca

– ndz. – ODPUST KRÓLOWEJ RÓŻAŃCA ŚWIĘTEGO Z POMPEJÓW

2. W październiku nabożeństwa różańcowe w niedziele o godz.16.00, w dni powszednie po Mszy św.

3. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

4. W piątek odwiedziny chorych od godz.8.30.

Okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej od godz.16.30.

5. W piątek o godz.19.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania w sali im. Ks. A. Zienkiewicza, Sługi Bożego.

5. W piątek o godz.20.00 próba śpiewu chóru. W niedzielę próba scholii dziecięcej o godz.12.00 (przed Mszą św. odpustową).

6. Różaniec pompejański zamiast w niedzielę 1 października będzie odmówiony w sobotę 7.10.2023 o godz.15.00. Wspólnie zawalczmy o Polskie Lepanto.

Lepanto to port w Grecji nad morzem Jońskim. W 1571 roku miała miejsce słynna bitwa morska między flotą Ligi Świętej (ponad 218 okrętów) a flotą turecką (275 okrętów). Turcy stracili niemal wszystkie okręty wojenne oraz ok. 30 tys. ludzi. W ten sposób odsunięto ekspansję islamu na Europę o 100 lat. Podczas bitwy odmawiano różaniec w kościołach chrześcijańskiej Europy. Papież jako wotum za zwycięstwo wprowadził do liturgii Kościoła święto Matki Bożej Różańcowej.

7. Parafia Miłosierdzia Bożego na Jagodnie organizuje kurs „DOM MOCNYCH WIĘZI” dla rodziców ( obojga lub jednego) i opiekunów. Jest to kurs dla tych, którzy chcą się nauczyć, jak zbudować trwałe więzi z dziećmi. Zaproszenie jest skierowane do rodziców małych dzieci, dzieci szkolnych i nastolatków. Pierwsze spotkanie w czwartek 5 października o dz.19.00. Spotkania trwają 1,5 godziny, są bezpłatne. Zaplanowano 6 spotkań co dwa tygodnie. Kurs prowadzą rodzice z „Domowego Kościoła”.

8. Całonocne czuwanie wspólnot z piątku na sobotę – 6/7 października 2023 r. w parafii św. Maurycego we Wrocławiu w ramach programu „ OGIEŃ DWÓCH SERC” pod honorowym patronatem Ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego. Szczegółowe informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń.

9. W przyszłą niedzielę – 8 października – odpust Królowej Różańca Świętego z Pompejów w rocznicę poświęcenia kościoła. Suma odpustowa o godz.13.00. Nie będzie Mszy św. o godz.11.00; intencje z tej godziny będą odprawione we Mszy św. koncelebrowanej o godz.13.00. Zatem porządek Mszy św. 8 października będzie następujący: godz.9.00, godz.13.00 i godz.16.30. Nabożeństwo różańcowe o godz.16.00.

10. Bóg zapłać Panu Andrzejowi Zajączkowskiemu za prace pielęgnacyjny na przykościelnej rabatce. Panu Józefowi Bagińskiemu za usunięcie usterki w zewnętrznej ubikacji.

Kieruję prośbę do Parafian w miejscowościach filialnych, aby zebrali się przy krzyżach i kapliczkach na różańcu w intencji naszej Ojczyzny i naszego Państwa, aby w nowym parlamencie znaleźli się ludzie sumienia i odpowiedzialni za nasz kraj.

11. Intencje:

– pon. – godz.18.00 – + Danuta – od córki Zdzisławy;

– wt. – godz.18.00 – + Wiesław Posiak – od rodziny;

– śr. – godz.7.00 – za Parafian i Dobrodziejów;

– czw. – godz.18.00 – + Wiesław Posiak – od ojca Stanisława;

– pt. – godz.18.00 – + Mieczysław Wójcik – od bratowej Marii;

– so. – + Janusz Skrętkowicz – od pracowników przedszkola;

– ndz. – godz. 9.00 – ++ Józef, Karolina, Anna, Stanisław, Antonina, Jan, Tekla, Kornela z Bagińskich,

– ++ Zofia i Bronisław Bagińscy;

– chrzest: Waleska Maria Konik

– godz.13.00 – za Parafian i Dobrodziejów;

– za PP. Piotra i Katarzynę Kulczyków z okazji urodzin;

– w intencji PP. Czesława i Teresy Wawrzynów z okazji 42 rocznicy ślubu – dziękczynna (sześcioro dzieci, w tym Ks. Wiesław, dwoje wnuków);

– godz.16.00 – nabożeństwo różańcowe

godz.16.30 – z okazji 10. rocznicy ślubu PP. Adama i Pauliny Mostowskich oraz 39. rocznicy urodzin Adama.

12. Zapowiedzi:

Radosław Żygadło, stan wolny, zam. Żerniki,

Olga Zięba, stan wolny, zam. Dobków. Zapowiedź III.

Zapraszam na uroczystości odpustowe!

Szczęść Boże na cały tydzień!