Caritas

 • SPRAWOZDANIE ZA ROK 2023 z działalności Parafialnego Zespołu CARITAS w Żernikach Wrocławskich.
  1.Zespół CARITAS przy parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wrocławskich pracował w 2023r. w składzie: Anna Świtoń Żerniki Wrocławskie (prezes zarządu) Elżbieta Jaszczyńska Żerniki Wrocławskie (skarbnik) Marianna Pachlita Biestrzyków Janina Boruń Biestrzyków Śp.Małgorzata Kowcz Smardzów Grażyna Błażejewska Żerniki Wrocławskie Marzena Miciak Żerniki Wrocławskie 2.Wydawanie artykułów spożywczych i odzieży odbywało się, tak jak w poprzednich latach, raz w tygodniu we wtorek w godzinach : 16.30 – 17.30 z wyjątkiem wakacji. 3.W 2023r. zespół dyżurował 40 razy. Z pomocy korzystało regularnie 30 osób. Dary wydano przedstawicielom 7 rodzin i 5 osobom samotnym. 4.Dla potrzeb naszego zespołu parafialnego członkinie zespołu… Czytaj więcej: SPRAWOZDANIE ZA ROK 2023 z działalności Parafialnego Zespołu CARITAS w Żernikach Wrocławskich.
 • Sprawozdanie z działalności Caritas – 2022
 • Pomoc dla Ukrainy
  Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wrocławskich W pierwszą niedzielę po wybuchu wojny na Ukrainie ks. Proboszcz Tadeusz Rusnak ogłosił w kościele, że parafia włączy się do akcji pomocy Ukrainie, a szczegóły zostaną podane po spotkaniu przedstawicieli samorządów z burmistrzem Siechnic. W spotkaniu zorganizowanym w ratuszu w dniu 28.02.2022 uczestniczył ks. Tadeusz Rusnak i przedstawicielka parafialnego zespołu „Caritas”. Natychmiast po uzyskaniu niezbędnych informacji od burmistrza i pracowników Urzędu Miasta zespół „Caritas” przygotował plakaty z najważniejszymi telefonami do urzędu i sztabu kryzysowego, wykazy potrzebnych artykułów (zgodnie z wytycznymi urzędu) i adresy punktów zbiórki. Podano też konto „Caritas”, na które można… Czytaj więcej: Pomoc dla Ukrainy
 • Sprawozdanie z działalności Caritas 2021
  Coroczne sprawozdanie z działalności naszego parafialnego zespołu Caritas:
 • Paczki dla seniorów
  Wspólnoty działające przy naszej parafii przygotowały dla seniorów paczki anty-covidowe z życzeniami      świątecznymi. Dzieci z naszej szkoły zrobiły piękne kolorowanki, a ks.Proboszcz osobiście podpisał kartki wielkanocne. W ten sposób około 100 parafian otrzyma świąteczny prezencik i dowód pamięci.