Z życia parafii

 • Pierwszy Orszak Trzech Króli w naszej parafii

  Szóstego stycznia 2024r. w uroczystość Objawienia Pańskiego, odbył się w naszej parafii historyczny, pierwszy Orszak Trzech Króli. Orszak przemierzył trasę, którą zazwyczaj idzie procesja na Boże Ciało. Katecheci z naszej parafii na czele z Katarzyną Bestecką i Grzegorzem Zajączkowskim zadbali o przygotowanie scenek związanych z przybyciem Trzech Króli do Pana Jezusa. Nasi parafianie świetnie się spisali jako aktorzy w odgrywanych scenkach. Mamy nadzieję, że zapoczątkowaliśmy nową tradycję i Orszak Trzech Króli co roku będzie organizowany w naszej parafii. Wszystkim, którzy się przyczynili do tego radosnego wydarzenia, serdecznie dziękujemy.

 • Podziękowanie Paczka dla SENIORA – grudzień 2023

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali dobre serce i przyczynili się do sprawnego zorganizowania świątecznej akcji „Paczka dla seniora”. W rezultacie wspólnych działań przygotowaliśmy 110 paczek z życzeniami od Ks. Proboszcza Tadeusza Rusnaka, własnoręcznie zrobionymi przez uczniów kartkami świątecznymi i pięknie udekorowanymi pierniczkami oraz ozdobami choinkowymi wykonanymi przez przedszkolaki.

  Dziękujemy:

  – sponsorom (24 osoby oraz członkowie chóru), którzy przekazali środki finansowe,

  – rodzinie PP. Gardyńskich , za zakup i dostarczenie potrzebnych produktów,

  – uczniom klas od IV do VII naszej szkoły za przygotowanie pięknych kartek świątecznych oraz pierniczków, a Pani Iwonie Kurowskiej za inspirację i nadzór,

  – Pani Halinie Gilewskiej za przygotowanie razem z maluchami ozdób na choinkę,

  – członkom Klubu Aktywnego Seniora w Żernikach : Państwu Annie i Ryszardowi Kozłowskim, Alicji i Ryszardowi Cichoniom, Marii i Marianowi Żurowskim za pakowanie prezentów,

  – Oli Sroczyńskiej i jej mamie Dorocie, Dominikowi i Kamilowi Obertańcom, Olkowi i Stasiowi Ambrozikom za włączenie się do zespołu przygotowującego paczki,

  – osobom, które podjęły się dostarczenia paczek dla seniorów. Są to Państwo:

  Krzysztof Oleksiak, Elżbieta Olczak, Teresa Michaluk, RenataJerzy Świtoń, Małgorzata i Zbigniew Gardyńscy, Maria Sulikowska, Halina Gilewska, Kasia i Krzysztof Besteccy, Renata Radziewicz, Ryszard Cichoń, Piotr Kowcz i Marek Szpara.

  Mamy nadzieję, że ten „Bożonarodzeniowy” dar wlał nadzieję i radość w serca naszych Seniorów.

  Bóg zapłać!

  PACZKA DLA SENIORA – BOŻE NARODZENIE 2023

  LISTA SPONSORÓW

  1. Adam Bardon
  2. Ryszard i Danuta Irzykowscy
  3. Jan Jaszczyński
  4. Bożena i Leszek Juszczakowie
  5. Katarzyna i Piotr Kulczykowie
  6. Katarzyna i Bogdan Michniewiczowie
  7. Elżbieta Olczak
  8. Anna i Artur Podulkowie
  9. Renata Radziewicz
  10. Maria i Adam Rusinowie
  11. Katarzyna i Andrzej Sobokowie
  12. Ewa i Adrian Steciukowie
  13. Małgorzata Sysło-Orzechowska
  14. Grażyna i Jerzy Świerkotowie
  15. Małgorzata i Zbigniew Gardyńscy
  16. Marzena i Krzysztof Miciakowie
  17. Grzegorz Zajączkowski
  18. Ewelina i Łukasz Ciupowie
  19. Ewelina i Marek Szparowie (firma Piętka)
  20. Jakub Rusin
  21. Jerzy Świtoń
  22. Klub Seniora – Żerniki
  23. Chór Parafialny
  24. Ks. Proboszcz
  25. Anonim
  26. Anonim.

  Żerniki Wrocławskie -grudzień 2023

 • Wspólnota Dom na Skale zaprasza

  W najbliższy wtorek 19 września odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie małej grupki Domu na Skale, która spotyka się w naszej parafii. Zapraszamy każdego, kto chce lepiej poznać Pana Boga, kto chciałby mieć możliwość rozmawiać o Bogu z innymi ludźmi, którzy też chcą go coraz pełniej poznawać.
  Spotkanie odbędzie się po Mszy św. około godziny 18.30

  W naszej parafii już kilka razy odbyło się święto wspólnoty Dom na Skale, która ma swoją siedzibę we Wrocławiu na ul. Katedralnej 4. Na początku wakacji 2 lipca mieliśmy okazję wspólnie świętować i radować się, uwielbiając Boga. Eucharystię współcelebrował opiekun wspólnoty Bp Piotr Wawrzynek. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:

 • Ks. Prał. Tadeusz Rusnak – 20 lat w naszej parafii

  15 września w św. Matki Bożej Bolesnej ks. Tadeusz Rusnak obchodził 20 – lecie bycia proboszczem w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy księdzu Tadeuszowi za owocną posługę, cierpliwość do nas i dbanie o rozwój naszej parafii. Życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa na dalsze lata życia.

 • Schola zaprasza dzieci

  Po przerwie wznawia działalność w naszej parafii Schola dziecięca. Będzie ją prowadzić p. Iwona Kurowska, nauczycielka i dyrygentka chóru. Zapraszamy wszystkie dzieci, które kochają śpiew i chcą rozwijać się w tym kierunku, na próby o 10.00 w niedziele w kościele pw. NMP Pompejańskiej.