Z życia parafii

• Bierzmowanie w naszej parafii

11 września 2022r.do sakramentu Bierzmowania przystąpiło 28 osób spośród naszej młodzieży. Szafarzem sakramentu był Ks. Prał. Jan Suchecki. Za przygotowanie młodzieży Bóg zapłać Panu mgr. Grzegorzowi Zajączkowskiemu, katechecie, a za współpracę rodzicom młodzieży bierzmowanej. Tym bardziej należą się podziękowania i gratulacje, gdy uwzględnimy trend wśród rodziców i młodzieży do rezygnacji z sakramentów i wypisywania się z religii, a w rezultacie z Kościoła.

Bierzmowanie 2022r.
  • Dożynki parafialne 2022r.

4 września 2022r. obchodziliśmy w naszej parafii dożynki parafialne.

Wieńce dożynkowe

Starościną i starostą uroczystości byli Maria i Adam Rusinowie.

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych pierwszoklasistów na rozpoczęcie roku szkolnego.
  • Nabożeństwo 20 sobót bł. Bartolo Longo

W pierwszą sobotę miesiąca 3.09.2022r odbyło się w naszej parafii nabożeństwo różańcowe według bł. Bartolo Longo, założyciela Nowych Pompejów, gdzie jest czczony obraz Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca świętego.

Nabożeństwo pierwszych 20. sobót – sobota 16. w naszej parafii.

Ojciec K. Piskorz, karmelita, dokonał introdukcji relikwii bł. Bartolo Longo do kaplicy jemu dedykowanej, gdzie będzie doznawał czci w ramach specjalnego nabożeństwa.

Msza święta koncelebrowana z udziałem Ojca Piskorza

• DEKRET O UAKTUALNIENIU GRANICY

Józef Kupny Wrocław, dnia 18.08.2022 r. Arcybiskup Metropolia Wrocławski L.dz. 899/2022

DEKRET O UAKTUALNIENIU GRANICY

pomiędzy parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

W Żernikach Wrocławskich (dekanat Wrocław-Południe)

a parafią pw. Św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego we Wrocławiu – Brochowie (dekanat Wrocław- Wschód).

Kierując się troską o zapewnienie wiernym optymalnych warunków dla wykonywania przez nich praktyk religijnych oraz uwzględniając istniejąca już od lat praktykę uczestnictwa w Mszach Świętych, jak również mając na uwadze gwałtowny rozwój budownictwa mieszkaniowego na terenie miejscowości Iwiny, po zapoznaniu się z opinią zainteresowanych Proboszczów, mocą kan. 515$ 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym dekretem

wydzielam na terenie miejscowości IWINY

z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wrocławskich następujące ulice: Brochowska (nr 3 – 25), Bukszpanowa , Chabrowa, Jaśminowa, Kwiatowa, Lawendowa, Makowa, Morelowa, Ogrodowa, Polna, Wiosenna

i przyłączam je do parafii pw. Św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego we Wrocławiu – Brochowie.

Dekret niniejszy wchodzi w życie z dniem 1 września 2022 r.

Proboszczów obu parafii zobowiązuję do poinformowania o powyższej zmianie wszystkich zainteresowanych urzędów administracji państwowej i samorządowej. Mieszkańców jednej i drugiej parafii należy powiadomić o zmianie granic przez odczytanie niniejszego dekretu w obydwu kościołach parafialnych w niedzielę, 28 sierpnia 2022 r.

Duszpasterzom i wiernym obydwu wspólnot parafialnych, mocą naszego Pana Jezusa Chrystusa, z serca błogosławię.

Kanclerz Kurii + Józef Kupny

ks. Jacek Froniewski Arcybiskup Metropolita Wrocławski

( za zgodność: ks. Tadeusz Rusnak, proboszcz)

Załącznik do Dekretu z 18.08.2022 r., L.dz. 899/2022

W związku z decyzją zawartą w dekrecie z dnia 18.08.2022 r. od 1 września 2022 roku do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w ŻERNIKACH WROCŁAWSKICH (dekanat Wrocław – Południe) przynależą następujące miejscowości:

ŻERNIKI WROCŁAWSKIE ( siedziba parafii), BIESTRZYKÓW, RADOMIERZYCE, SMARDZÓW WROCŁAWSKI, IWINY z wyłączeniem ulic: Brochowska (nr 3-25), Bukszpanowa, Chabrowa, Jaśminowa, Kwiatowa, Lawendowa, Makowa, Morelowa, Ogrodowa, Polna, Wiosenna oraz (do parafii Wrocław – Jagodno) Sosnowa, Bacha i Paderewskiego.

oraz następujące ulice Wrocławia:

Buforowa, Graniczna, Św. Tadeusza Judy, Św. Jacka, H. Jareckiego, J.Kiepury, Radomierzycka, Św.Rity, Sarnia, F.P. Szuberta (od wschodniej obwodnicy Wrocławia do ul. Granicznej), Wspólna.

Kanclerz Kurii Metropolitalnej

Ks. dr Jacek Froniewski

(za zgodność: ks. Tadeusz Rusnak, proboszcz)

• Prymicje w żernickiej parafii

19 czerwca w naszej parafii odbyły się prymicje Ks. Kazimierza Siejki. Młody ksiądz udzielił wszystkim wiernym zgromadzonym na Eucharystii specjalnego błogosławieństwa. Polecamy wszystkim parafianom modlitwę w intencji młodych kapłanów, a szczególnie w jakiś sposób związanych z naszą parafią.