Z życia parafii

 • Paczki dla seniorów

  Dzięki połączonym siłom ludzi dobrej woli nasza parafia przygotowała dla seniorów paczki świąteczne, do których dołączone zostały kartki świąteczne, osobiście podpisane przez Ks. Proboszcza  Tadeusza Rusnaka, rysunki i wyklejanki wykonane przez uczniów naszej szkoły oraz drobne prezenciki.

  Akcję sponsorowało  18 osób o wrażliwych sercach, a paczki otrzymały 104 osoby z naszej parafii. Wszystkim gorąco dziękujemy!

  Koordynator – Anna Świtoń

 • Boże Narodzenie 2021
  Szopka Betlejemska w parafii w Żernikach Wrocławskich

  Życzę wszystkim Parafianom i Gościom spokojnych, rodzinnych i zdrowych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Pan Jezus napełnia nasze serca pokojem i radością!

  ks. prał. Tadeusz Rusnak

 • Spowiedź przed świętami Bożego Narodzenia

  Spowiedź adwentowa:

  Sobota – 18 grudnia od godz.8 – 9 oraz od godz. 15.30 – 17.00.

 • Uwaga! Komenda Miejska Policji we Wrocławiu organizuje szkolenie profilaktyczne pod hasłem „Senior on-line”.

  Jest ono skierowane zwłaszcza do seniorów celem zaznajomienia ich ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże, rozboje, i podniesienia ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

  W poniedziałek (6 grudnia) takie spotkanie odbędzie się o godz.9.00 – prowadzić je będą policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w serwisie YouTube – profil Komendy Miejskiej we Wrocławiu.

  Adres bezpośrednio do zajęć, które odbędą się 9 grudnia, zostanie przesłany uczestnikom kilka dni wcześniej, celem rozpowszechnienia. (Mł. Aspirant Katarzyna Marciniak)

 • Zgłoszenie do Sakramentu Bierzmowania

  Do końca listopada br. rodzice mogą zgłaszać swoje dzieci do sakramentu bierzmowania. Odpowiedni druk zgłoszeniowy jest do wzięcia w przedsionku kościoła. Do sakramentu przygotowują się uczniowie klas drugich licealnych i zawodowych oraz starsi.