Ogłoszenia parafialne na II niedzielę Wielkiego Postu – 13.03.2022 – Żerniki

Kalendarz:

– so. – św. Józefa, Oblubieńca NM Panny – uroczystość

2. W piątek o godz.1730 – Droga krzyżowa.

3. W sobotę Msze św. o godz.900 i 1700.

W sobotę, 19. marca, przypada 9. rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka.

W sobotę, 19 marca, imieniny Ks. Abpa. Józefa Kupnego, Metropolity Wrocławskiego.

W sobotę, 19. marca, 6.rocznica konsekracji biskupiej Ks. Bpa Jacka Kicińskiego. Zachęta do modlitwy za Jubilatów.

4. Wspólnota „Przymierze Miłosierdzia” w parafii św. Franciszka we Wrocławiu zaprasza na warsztaty „Talita kum” od 19-29 marca 2022. Bliższe informacje na afiszu w przedsionku kościoła.

5. W piątek o godz..1730 Droga krzyżowa z udziałem : Koła Seniora”.

6. Centrum pomocy dla Ukrainy w Siechnicach prosi o dostarczanie następujących produktów:

mleko, mąka, cukier, olej, kasza, ryż, słodycze, konserwy, dania instant, herbata, kawa;

kosmetyki dla dzieci, proszki, płyny do prania, szampony, mydła w płynie i kostce, pieluchy, podpaski, kremy, chemia kuchenna;

termometry, tabletki przeciwbólowe dla dzieci i dorosłych, syropy przeciwkaszlowe.

Towar można przekazywać bezpośrednio do centrum. Przy ratuszu znajdują się dwie placówki: przy ul. Św. Jana Pawła II 16

i Piłsudskiego 17.

Ewentualnie we wtorki do Caritasu parafialnego we wtorki od godz.1630 – 1730. Można także zostawiać w przedsionku kościoła codziennie przed Mszą św. Stąd przetransportujemy do Siechnic.

7. Zakończono prace przy witrażach w głównej fasadzie kościoła. Przedstawiają panoramę Bitwy Warszawskiej w 1920. roku z Rosją bolszewicką. Jest to hołd wdzięczności dla naszych przodków za dar wolności i zatrzymanie bezbożnej ideologii marksizmu i leninizmu.

8. Trwają prace konserwatorskie przy organach w „starym” kościele. Jeszcze w marcu mają się pojawić się dwa konfesjonały.

– pon. – godz.1800 – ++ Wanda Jarosz (4. r. śm.), + dr Adam Jarosz

– ++ Stanisława i Wiesław Pacek (greg. 13.)

– wt. – godz.1800 – za zmarłych z rodzin: Maligrandów i Cieleckich

– greg.

– śr. – godz.700 – + Halina Skibińska (23. r. śm.), ++ Bogumiła i Antoni Skibińscy

– czw. – godz.1800 – ++ Władysław, Stanisław i Maria Kucembowie