Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Bożego Miłosierdzia – 24.04.2022 – Żerniki

– wt. – św. Wojciecha, bp. i m. – głównego patrona Polski, uroczystość;

– śr. – św. Jerzego, m.;

– pt. – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew. i Doktora Kościoła, patronki Europy ;

– ndz. – 1maja – III niedziela wielkanocna – pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna;

2. W naszej parafii 8 maja uroczystość I Komunii św. w dwóch grupach na dwóch Mszach świętych: o godz.930 i 1200.

Msza św. parafialna z godz.900 zostaje przeniesiona na godz.800.

Msza św. z godz.1100 zostaje przeniesiona na godz.1400.

Rozkład bliższego przygotowania liturgicznego jest znany rodzicom i dzieciom. Można go też znaleźć na stronie parafialnej oraz na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.

3. W maju oddajemy szczególną cześć Matce Bożej nabożeństwami maryjnymi – „majówkami”. W dni powszednie nabożeństwo majowe po Mszy św., a w niedziele o godz.1600. Parafianie z wiosek filialnych niech gromadzą się – jak to dotąd było – przy krzyżach i kapliczkach.

4. W niedzielę od godz.1500 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz.1600 nabożeństwo majowe i zamiana tajemnic ŻR.

5. P. Jadwiga Zając przekazała na remont organów 2 400 zł, pochodzących z ofiar za 200 pisanek. Bóg zapłać!

6. Wracamy do odprawiania Mszy św. do ”starego” kościoła. I tak w poniedziałki, we wtorki i w środy nabożeństwa będą odprawiane w „starym” kościele, a w czwartki, w piątki, w soboty i niedziele w nowym kościele p.w. MB Pompejańskiej. W przypadku uroczystości przypadających w poniedziałek, wtorek i w środę, Msze św. będą odprawiane w nowym kościele.

7. We wtorek „Caritas” parafialny czynny od 16.30 do 17.30.

8. We wtorek spotkanie Legionu Maryi.

9.. Intencje:

– pon. – godz.1800 – za ofiary wojen – także tej na Ukrainie – powstań narodowych, za deportowanych na Syberię do gułagów, za ofiary obozów koncentracyjnych, za żołnierzy Niezłomnych, za ofiary Katynia i tragedii smoleńskiej;

– wt. – godz.1800 – dziękczynna z okazji urodzin p.Jadwigi Gwóźdź oraz w intencji męża Arkadiusza i synów: Łukasza i Tomasza;

– śr. – godz.700 – ++ Genowefa (2. r. śm.) i Bronisław Lechowiczowie, + Kazimiera Głogowska ;

– czw. – godz.1800 – + Henryk Słowiński, + Szczepan Dalecki (26. r. śm.);

– pt. – godz.1800 – + Patrycja Rajca (13. r. śm.);

– so. – godz.1700 – ++ Franciszek, Jan i Anna Daniccy, + Janusz Kazimierczyk i zmarli z rodzin;

– ndz. – godz.900 – dziękczynna z okazji urodzin P. Elżbiety Jaszczyńskiej;

– godz.1100 – + Zofia Strzelbicka w rocznicę śmierci, + + Tadeusz Strzelbicki i zmarli z rodziny Grzybowskich;

– za Gaję Krawczyk z okazji chrztu oraz za jej braci: Ignacego, Wojciecha, Gabriela i Juliana;

– chrzest: Gaja Aleksandra Krawczyk;

– godz.1500 – adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz.1600 nabożeństwo majowe;

– godz.1630 – w 16. rocznicę urodzin Mai – o wybór drogi życiowej, o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla siostry, rodziców i całej rodziny.