Ogłoszenia parafialne na VII niedzielę zwykłą – 19.02.2023 – Żerniki

2. W Środę popielcową Msze św. o godz.900 i 1800 z posypaniem głów popiołem.

Dzisiaj wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. życia, aż do śmierci obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych w wieku od ukończenia 18. roku życia do 60. roku życia obowiązuje dodatkowo post, polegający na powstrzymaniu się od spożywania mięsa oraz ograniczeniu się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych (kan. 1252 KPK).

Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o ducha pokuty: obejmują Środę popielcową, piątek po popielcu i sobotę po popielcu.

W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi krzyżowej w piątki o godz.1730, zaś nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.1600.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od V niedzieli W. Postu do środy. Za uczestnictwo w rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.

4. Trwa nabór do publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej oraz do publicznego Liceum Salezjańskiego we Wrocławiu. Szczegóły na afiszu w przedsionku kościoła.

5. W przyszłą niedzielę kwesta na rzecz chorych z wrocławskich hospicjów oraz z hospicjum prowadzonego przez siostry w Rwandzie.

6. Zapraszamy seniorów 60+ do wspólnego spędzania wolnego czasu i zapisania się do Klubu Aktywnego Seniora w Żernikach Wrocławskich . Najbliższe spotkanie we wtorek – 21. lutego – o godz.1830 w świetlicy przy ul. Parkowej.

(Ogłoszenie Pani Anny Kozłowskiej)

5. Intencje :

– pon.- godz.1800 – + Jan Lichtarski (7.r. śm.) – od szwagra Mieczysława z Dębicy

– wt. – godz.1800 – + Janina Oleksiak (3.r. śm.)

– śr. – godz.900

– godz.1800 – za Parafian i Dobrodziejów o ducha pokuty

– czw. – godz.1800 – + Tadeusz Słonka – od szwagra Jerzego z rodziną

– pt. – godz.1730 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej