Z życia parafii

 • Święcenia biskupie duszpasterza Domu na Skale bp Piotra Wawrzynka

  15 kwietnia o godz. 10 w Katedrze Legnickiej Świętych Apostołów Piotra i Pawła rozpoczęła się Msza Święta, podczas której święcenia biskupie przyjął bp Piotr Wawrzynek. Liturgii przewodniczył abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.
  Bp Piotr Wawrzynek jest opiekunem i duszpasterzem wspólnoty Dom na Skale, która również w naszej żernickiej parafii ma swoją filię. Naszemu świeżo wyświęconemu biskupowi życzymy błogosławieństwa Bożego i prowadzenia przez Ducha Świętego po ścieżkach, jakie Pan mu wskaże.

  Na święceniach w legnickiej katedrze nie mogło zabraknąć również przedstawicieli Domu na Skale z naszej parafii.

  https://www.youtube.com/watch?v=Z0rG6rqBN9Y
 • PODZIĘKOWANIE PACZKA DLA SENIORA – kwiecień 2023

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali dobre serce i przyczynili się do sprawnego zorganizowania wielkanocnej akcji „Paczka dla seniora”.

  W rezultacie wspólnych działań przygotowaliśmy 115 paczek ze świątecznymi prezencikami oraz życzeniami od Ks. Proboszcza Tadeusza Rusnaka i własnoręcznie zrobionymi przez uczniów kartkami świątecznymi.

  Dziękujemy:

  – sponsorom (24 osoby), którzy przekazali środki finansowe,

  – rodzinie PP. Gardyńskich , za zakup i dostarczenie potrzebnych produktów,

  – uczniom klas od IV do VII naszej szkoły za przygotowanie pięknych kartek świątecznych, a Pani Iwonie Kurowskiej za inspirację i nadzór (115 szt.),

  – Paniom : Małgorzacie Kowcz, Marii Sulikowskiej, Annie Kozłowskiej, Marzenie Miciak z synami Szymonem i Miłoszem oraz młodzieży: Oliwii Holowiak, Oli Taraszkiewicz, Milenie Pietrzyk, Frankowi, Aleksandrowi i Stasiowi Ambrozikom za pakowanie toreb ;

  – Pani Annie Pawłowskiej (Drukarnia MASTERPRINT) za wykonanie kopii kartek świątecznych – ekspozycja w przedsionku kościoła,

  – osobom, które podjęły się dostarczenia paczek dla seniorów. Są to:

  PP. Krzysztof Oleksiak, Elżbieta Olczak, Teresa Michaluk, Jerzy Świtoń, Małgorzata i Zbigniew Gardyńscy, Ania Firek z synem Jasiem, Jadwiga Zając, Małgorzata Kowcz , Maria Sulikowska oraz Kasia i Krzysztof Besteccy.

  Mamy nadzieję, że ten świąteczny dar wlał nadzieję i radość w serca naszych seniorów.

  Bóg zapłać!

  Żerniki Wrocławskie, 6.04.2023r.

 • Koncert Pieśni Pasyjnych

  W Niedzielę Palmową 2 kwietnia 2023r. przed Eucharystią chór Santo Subito zaśpiewał kilka pieśni pasyjnych.

  Krzyżu Święty – do posłuchania TUTAJ

  Króla wznoszą się znamiona – do posłuchania TUTAJ

  Jaśnieje Krzyż chwalebny – do posłuchania TUTAJ

  O Krwi Najdroższa – do posłuchania TUTAJ

  Stabat Mater – do posłuchania TUTAJ

  Cały koncert – do posłuchania TUTAJ

 • Rekolekcje – posłuchaj homilii
  Rekolekcje wielkopostne 2023r. ks. dr Marcin Kołodziej

  Trwają rekolekcje w naszej parafii. Dla tych, którzy nie mogli być w poniedziałek na Eucharystii i tych, którzy byli i chcą jeszcze raz posłuchać (bo warto) udostępniamy TUTAJ link do nagranego kazania rekolekcyjnego.

  Wtorkowa homilia o spowiedzi i nie tylko do posłuchania TUTAJ

  Środowa homilia przede wszystkim o Eucharystii jest do posłuchania TUTAJ

 • Duchowa Adopcja dziecka poczętego

  W jaki sposób można podjąć Duchową Adopcję?

  Należy wypowiedzieć formułę przyrzeczenia Duchowej Adopcji. W kościele często jest inicjowane to przyrzeczenie w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny (25 marca) – dziewięć miesięcy od tego dnia wypada w Święto Bożego Narodzenia. Można też podjąć to zobowiązanie w dowolnym momencie i od tego dnia przez 9 kolejnych miesięcy, czyli tyle, ile rośnie dziecko pod sercem matki, każdego dnia należy:

  • rozważać i odmawiać jedną tajemnicę różańcową (Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Maryjo),
  • odmówić w intencji dziecka i jego rodziców specjalną modlitwę.
  • do modlitwy można dołączyć dodatkowe postanowienia np. częsta spowiedź Komunia Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, post lub dowolne wyrzeczenie.

  Formuła przyrzeczenia Duchowej Adopcji:

  Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, wiedziony(a) pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych, (ja, ………………………..) postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia —————- w święto/ Uroczystość…………… biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.
  Postanawiam:

  • odmówić codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego
  • codziennie odmówić jedną tajemnice różańca
  • przyjąć postanowienia………………………

  Modlitwa codzienna za adoptowane dziecko i jego rodziców:

  Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po narodzeniu, proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.