Z życia parafii

• Dr Elżbieta Olczak – gratulujemy doktoratu!

Nasza parafianka dr Elżbieta Olczak obroniła doktorat z teologii. Pisze o tym Gość wrocławski. Jesteśmy dumni z naszej Pani doktor i życzymy, by jej duchowy mistrz św. Tomasz z Akwinu, o którym pisała pracę, wyjednał jej wszystkie potrzebne łaski na dalsze lata.
    Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat dr Elżbiety na stronie Gościa Wrocławskiego:
    [link do artykułu]

• Program Rekolekcji Wielkopostnych: 17 – 20 marca 2024

POST – MODLITWA – JAŁMUŻNA

16 marca – sobota

– godz.17.00 – Msza św. z nauką ogólną

17 marca – niedziela

– godz. 9.00 – Msza św. z nauką ogólną

– godz.11.00 – Msza św. z nauką ogólną (poświęcenie książeczek dzieciom pierwszokomunijnym)

– godz.12.00 – nauka dla DZIECI

– godz.16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

– godz.16.30 – Msza św. z nauka ogólną

– godz.17.30 – nauka dla młodzieży ( ze szkół zawodowych, średnich, dla studentów i młodzieży pracującej)

18 marca – poniedziałek

– godz.10.30 – nauka dla dzieci

– godz.12.30 – nauka dla dzieci

– godz.19.00 – Msza św. z nauką ogólną

19 marca – wtorek

– godz.10.30 – nauka dla dzieci

– godz.12.30 – nauka dla dzieci

– godz.19.00 – Msza św. z nauką ogólną

20 marca – środa: DZIEŃ SPOWIEDZI i zakończenie rekolekcji

– godz. 8.00 – 9.00 – spowiedź

– godz. 9.00 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji

– godz.16.00 – 18.00 – spowiedź

– godz.18.00 – Msza św. za nauką na zakończenie rekolekcji

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w rekolekcjach wszystkich Parafian i poszukujących Boga!!!

Nie zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas, gdy Chrystus puka do twych drzwi może ostatni raz”.

• Pierwszy Orszak Trzech Króli w naszej parafii

Szóstego stycznia 2024r. w uroczystość Objawienia Pańskiego, odbył się w naszej parafii historyczny, pierwszy Orszak Trzech Króli. Orszak przemierzył trasę, którą zazwyczaj idzie procesja na Boże Ciało. Katecheci z naszej parafii na czele z Katarzyną Bestecką i Grzegorzem Zajączkowskim zadbali o przygotowanie scenek związanych z przybyciem Trzech Króli do Pana Jezusa. Nasi parafianie świetnie się spisali jako aktorzy w odgrywanych scenkach. Mamy nadzieję, że zapoczątkowaliśmy nową tradycję i Orszak Trzech Króli co roku będzie organizowany w naszej parafii. Wszystkim, którzy się przyczynili do tego radosnego wydarzenia, serdecznie dziękujemy.

• Podziękowanie Paczka dla SENIORA – grudzień 2023

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali dobre serce i przyczynili się do sprawnego zorganizowania świątecznej akcji „Paczka dla seniora”. W rezultacie wspólnych działań przygotowaliśmy 110 paczek z życzeniami od Ks. Proboszcza Tadeusza Rusnaka, własnoręcznie zrobionymi przez uczniów kartkami świątecznymi i pięknie udekorowanymi pierniczkami oraz ozdobami choinkowymi wykonanymi przez przedszkolaki.

Dziękujemy:

– sponsorom (24 osoby oraz członkowie chóru), którzy przekazali środki finansowe,

– rodzinie PP. Gardyńskich , za zakup i dostarczenie potrzebnych produktów,

– uczniom klas od IV do VII naszej szkoły za przygotowanie pięknych kartek świątecznych oraz pierniczków, a Pani Iwonie Kurowskiej za inspirację i nadzór,

– Pani Halinie Gilewskiej za przygotowanie razem z maluchami ozdób na choinkę,

– członkom Klubu Aktywnego Seniora w Żernikach : Państwu Annie i Ryszardowi Kozłowskim, Alicji i Ryszardowi Cichoniom, Marii i Marianowi Żurowskim za pakowanie prezentów,

– Oli Sroczyńskiej i jej mamie Dorocie, Dominikowi i Kamilowi Obertańcom, Olkowi i Stasiowi Ambrozikom za włączenie się do zespołu przygotowującego paczki,

– osobom, które podjęły się dostarczenia paczek dla seniorów. Są to Państwo:

Krzysztof Oleksiak, Elżbieta Olczak, Teresa Michaluk, RenataJerzy Świtoń, Małgorzata i Zbigniew Gardyńscy, Maria Sulikowska, Halina Gilewska, Kasia i Krzysztof Besteccy, Renata Radziewicz, Ryszard Cichoń, Piotr Kowcz i Marek Szpara.

Mamy nadzieję, że ten „Bożonarodzeniowy” dar wlał nadzieję i radość w serca naszych Seniorów.

Bóg zapłać!

16. Marzena i Krzysztof Miciakowie
    17. Grzegorz Zajączkowski
    18. Ewelina i Łukasz Ciupowie
    19. Ewelina i Marek Szparowie (firma Piętka)
    20. Jakub Rusin
    21. Jerzy Świtoń
    22. Klub Seniora – Żerniki
    23. Chór Parafialny
    24. Ks. Proboszcz
    25. Anonim
    26. Anonim.

Żerniki Wrocławskie -grudzień 2023

• Wspólnota Dom na Skale zaprasza

W najbliższy wtorek 19 września odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie małej grupki Domu na Skale, która spotyka się w naszej parafii. Zapraszamy każdego, kto chce lepiej poznać Pana Boga, kto chciałby mieć możliwość rozmawiać o Bogu z innymi ludźmi, którzy też chcą go coraz pełniej poznawać.
    Spotkanie odbędzie się po Mszy św. około godziny 18.30

W naszej parafii już kilka razy odbyło się święto wspólnoty Dom na Skale, która ma swoją siedzibę we Wrocławiu na ul. Katedralnej 4. Na początku wakacji 2 lipca mieliśmy okazję wspólnie świętować i radować się, uwielbiając Boga. Eucharystię współcelebrował opiekun wspólnoty Bp Piotr Wawrzynek. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia: