Z życia parafii

 • Wspólnota Dom na Skale zaprasza

  W najbliższy wtorek 19 września odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie małej grupki Domu na Skale, która spotyka się w naszej parafii. Zapraszamy każdego, kto chce lepiej poznać Pana Boga, kto chciałby mieć możliwość rozmawiać o Bogu z innymi ludźmi, którzy też chcą go coraz pełniej poznawać.
  Spotkanie odbędzie się po Mszy św. około godziny 18.30

  W naszej parafii już kilka razy odbyło się święto wspólnoty Dom na Skale, która ma swoją siedzibę we Wrocławiu na ul. Katedralnej 4. Na początku wakacji 2 lipca mieliśmy okazję wspólnie świętować i radować się, uwielbiając Boga. Eucharystię współcelebrował opiekun wspólnoty Bp Piotr Wawrzynek. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia:

 • Ks. Prał. Tadeusz Rusnak – 20 lat w naszej parafii

  15 września w św. Matki Bożej Bolesnej ks. Tadeusz Rusnak obchodził 20 – lecie bycia proboszczem w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy księdzu Tadeuszowi za owocną posługę, cierpliwość do nas i dbanie o rozwój naszej parafii. Życzymy zdrowia i Bożego błogosławieństwa na dalsze lata życia.

 • Schola zaprasza dzieci

  Po przerwie wznawia działalność w naszej parafii Schola dziecięca. Będzie ją prowadzić p. Iwona Kurowska, nauczycielka i dyrygentka chóru. Zapraszamy wszystkie dzieci, które kochają śpiew i chcą rozwijać się w tym kierunku, na próby o 10.00 w niedziele w kościele pw. NMP Pompejańskiej. • Dożynki gminne w naszej parafii

  W sobotę 26 sierpnia zgodnie z tradycją Dożynki gminne rozpoczęły się Mszą Świętą. W tym roku ten honor przypadł naszej parafii. W kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Pompejańskiej w Żernikach Wrocławskich mszę świętą dożynkową koncelebrował proboszcz ks. prałat. Tadeusz Rusnak wraz z innymi księżmi z sąsiadujących parafii.

  Na wprost ołtarza i w bocznych nawach ustawiono wspaniałe dożynkowe wieńce, wykonane w Biestrzykowie-Radomierzycach, Bogusławicach, Groblicach-Duroku, Grodziszowie, Iwinach, Łukaszowicach, Mokrym Dworze, Ozorzycach, Radwanicach, Siechnicach, Smardzowie, Sulimowie, Świętej Katarzynie i Zacharzycach, Zębicach i Żernikach Wrocławskich.
  Po Mszy Świętej, na zewnątrz kościoła uformował się dożynkowy korowód z udziałem delegacji wieńcowych z poszczególnych miejscowości naszej gminy, wielu mieszkańców oraz władz samorządowych. Uczestnicy ruszyli na teren kompleksu sportowego w Żernikach Wrocławskich-Radomierzycach przy ul. Parkowej, gdzie odbył się festyn z wieloma ciekawymi atrakcjami.

 • Pielgrzymka parafialna na Sycylię

  Konto biura VERO TRAVEL do wpłat :

  Santander Bank Polska  51 1090 2590 0000 0001 2303 7371 – koniecznie z dopiskiem: 

  pielgrzymka na Sycylię, Parafia Żerniki Wr. + imię i nazwisko uczestnika.

  Harmonogram wpłat 4.870 zł :

  – do 15.07.23 zaliczka 1.500 zł

  – do 31.07.23 kolejna rata 2.000 zł

  – reszta do 21.08.23 r. 1.370 zł.

  Dodatkowo można dokupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (informacja jest na dole programu) – nie jest ono obowiązkowe. Jednak w przypadku rezygnacji zapisanego uczestnika, zwracamy pieniądze tylko w sytuacji, kiedy znajdzie się osoba na miejsce osoby rezygnującej lub wykupione jest ubezpieczenie poniesienia  kosztów rezygnacji (KR). Jeśli  nie są  spełnione w/w warunki jesteśmy zmuszeni odliczyć realnie poniesione koszty (za bilety lotnicze, hotele).