Ogłoszenia parafialne na XII niedzielę zwykłą – 19.06.2022 – Żerniki

Kalendarz:

– wt. – św. Alojzego Gonzagi, zak.

– czw. – Najświętszego Serca Pana Jezusa – uroczystość

– pt. – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, głównego patrona Archidiecezji Wrocławskiej – uroczystość

– so. – Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

2. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

3. W środę dodatkowa okazja do spowiedzi przed odpustem parafialnym od godz.1600– 1800.

4. W czwartek w parafii doroczna uroczystość odpustowa ku czci NSPJ. Msza św. o godz.900 oraz suma odpustowa o godz.1800, którą będzie celebrował i kazanie wygłosi Ks. Dr Jacek Froniewski, Kanclerz Kurii Metropolitalnej. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym parafialnym święcie.

W czwartek przypada ponadto zakończenie tygodnia czci wobec Najświętszego Sakramentu ( zakończenie Oktawy Bożego Ciała). Po procesji poświęcenie wianków.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.1630 spotkanie Rady Parafialnej.

6. Serdecznie dziękuję za udział w uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie i przyozdobienie ołtarzy, służbie liturgicznej, dzieciom za sypanie kwiatów, pani katechetce Katarzynie, rodzicom, dziewczętom za asystowanie dzieciom podczas procesji. Panom: Leszkowi Osowskiemu i Robertowi Rewigowi za zapewnie nam bezpieczeństwa podczas procesji.

7. W sobotę, 19 czerwca, nasz parafianin, Krzysio Ferneza, po zakończeniu kursu lektorskiego, otrzymał w Katedrze urząd lektora. Gratulujemy i życzymy wytrwałości w sprawowaniu tej zaszczytnej posługi.

8. W piątek, 24 czerwca, o godz.1830 w Katedrze, Msza św. dla małżeństw i rodzin, na którą zaprasza J.E. Ks. Abp Józef Kupny na okoliczność zakończenia Roku Rodziny „Amoris laetitia” w łączności z papieżem Franciszkiem.

9. W sobotę, 25 czerwca, po Mszy św. o godz.1700, w kościele p.w. MB Pompejańskiej w Żernikach, koncert w wykonaniu Inny KAMARIA z Uzbekistanu ( z kraju pochodzenia Anny German) oraz Janusza MARUTA z Wrocławia.

I. Kamarian zaśpiewa Ave Maria ( Gounoda, Schuberta, Gomeza, Lorenca, Saint-Saensa), Ave verum, Panis angelicum oraz piosenki Anny German przy akompaniamencie na organach J. Maruta. Ponadto utwory organowe, preludia nt. pieśni.

Serdecznie zapraszamy.

10. Nasi Seniorzy odpoczywali nad polskim Bałtykiem, w Łebie. Otrzymaliśmy piękne pozdrowienia. Dziękujmy.

11. Intencje:

– pon. – godz.1800 – o Boże błogosławieństwo dla Krystiana i Anny Mielczarków, i za śp. Bartłomieja Mielczarka;

– + Walentyna Rusin;

– wt. – godz.1800 – ++ Florian, Feliks i Fabian Chorążewscy;

– + Walentyna Rusin;

– śr. – godz.1800 – + Edmund Komła (7. r. śm.);

– + Walentyna Rusin;

– czw. – godz.900 – za Parafian i Dobrodziejów;

– godz.1800 – ++ Wanda i Adam Jarosz;

– Walentyna Rusin;

– za Parafian i Dobrodziejów;

– pt. – godz.1800 – ++ Jan i Władysław Felda, ++ Bolesław i Julianna Kanarek;

– so. – godz.- 1500 – ślub: Krystian Młyński i Urszula Frączek;

– godz.1600 – ślub: Maciej Dawidowicz i Amanda Surmińska ;

– godz.1700 – w 25. rocznicę ślubu P. Jacka i Marzeny Kuziorów – dziękczynna ;

– ndz. – godz.900 – o Boże błogosławieństwo w rodzinie Kornela i Anny Karwasińskich;

– godz.1100 – w 1. rocznicę ślubu Patryka i Darii Staniewicz;

– godz.1200 – chrzest: Idalia Marianna Freund, Helena Kościuk ;

– godz.1630 – w 20. rocznicę urodzin Bartka Zycha.

12. Zapowiedzi :

Brunon Woźniak, stan wolny, zam. Kotla,

Agnieszka Juszczak, stan wolny, zam. Żerniki. Zapowiedź III.

Jakub Seweryn Tokarz, stan wolny, zam. Wysoka,

Natalia Kordysz, stan wolny, zam. Wrocławia. Zapowiedź III.

Szczęść Boże na cały tydzień!