Ogłoszenia parafialne na XXVII niedzielę zwykłą – 04.10.2020 – Żerniki Wrocławskie

1. Kalendarz:

– pon. – św. Faustyny Kowalskiej, dziew.

– śr. – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

2. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

3. W środę odpust w kościele pomocniczym Matki Bożej Pompejańskiej. Serdecznie zapraszam moich Parafian i Czcicieli MB Pompejańskiej na Mszę św. odpustową w środę na godz.1800, której będzie  przewodniczył w kazanie wygłosi Ks. Michał Mraczek, osobisty sekretarz naszego  Metropolity J.E. Ks. Józefa Kupnego. Mszę św. poprzedzi godzinna adoracja i nabożeństwo różańcowe.

4. W czwartek, 8 października, przypada 455 rocznica powstania Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Niech to będzie zachęta do modlitwy za alumnów tego seminarium oraz   o nowe powołania do kapłaństwa z naszej archidiecezji.

5. W piątek o godz.2000 próba śpiewu chóru parafialnego.

6. Zapraszamy na modlitwę uwielbienia i różaniec ze wspólnotą Dom na Skale w sobotę o godz. 16.15.

7. W niedzielę o godz.1000 próba śpiewu scholii.

8. W następną niedzielę , 11 października, będzie obchodzony 20. Dzień Papieski w Polsce, połączony ze zbiórką na stypendia dla młodzieży organizowaną przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na ten cel.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.1630 spotkanie dla rodziców młodzieży klas drugich szkół średnich (liceów, techników i szkół branżowych) oraz starszych, która zechce przystąpić do bierzmowania. Tylko te roczniki! Spotkania w czwartki o godz.1900 co dwa tygodnie.

10. W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – taca na nową świątynię ( na witraże).

11. Ogłoszenia burmistrza Siechnic na temat spisu rolnego na tablicy ogłoszeń.

12. Intencje:

– pon. – godz.1800 – ++ Janina i Edward Tyczyńscy, ++ Maria i Kazimierz Żukowscy

– wt. – godz.1800 – z okazji urodzin P. Piotra Kulczyka – dziękczynno – błagalna

– śr. – godz.1800 – odpust: za Parafian i Dobrodziejów

                           – z okazji imienin P. Marii Kalin

– czw. – godz.1800 – + ks. Czesław Turowicz oraz o łaskę wytrwania dla duszpasterzy

– pt. – godz.1800 – ++ Benedykta, Henryk i Stanisław Sinkiewicz,             + Antonina Pieściuk

– so. – godz.1700 – ++ Edward, Janusz, Wanda i Kazimiera Czapliccy

– ndz. – godz.900 – ++ Marek (4. r. ur.), Michał Besz

– godz.1100 – o zdrowie i potrzebne łaski, opiekę Matki Bożej Pompejańskiej dla P. Jadwigi Zając i Jadwigi Średniawa – z okazji imienin i urodzin

– godz.1630 – dziękczynna z okazji imienin Marii Oberwaniec         i Jadwigi Gwoźdź oraz dziękczynna za 70 lat życia P. Jerzego Kotwickiego i za śp. Adama i Heronimy Kotwickich

13. Zmarli:

+ Ks. Inf. Leon Czaja, Kanclerz Kurii Metropolitalnej, + Ks. Inf. Jan Krucina, profesor PWT: Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.