Adres Parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa:
55-010 Żerniki Wrocławskie
ul. Wrocławska 1

tel. 071/311-32-45

Konto parafialne: Bank Spółdzielczy w Św. Katarzynie
Nr 30 9584 1092 2010 1004 6747 0001

Kontakt dotyczący strony: stronaparafialnazerniki@gmail.com

Proboszcz:
ks. mgr lic. Tadeusz Rusnak

Rzymsko-katolicka parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wrocławskich należy do dekanatu Wrocław – Południe w Archidiecezji Wrocławskiej.
Po 1945 r. Żernicka świątynia była kościołem pomocniczym w, jak wtedy mawiano, ołtaszyńskiej parafii. Pełne usamodzielnienie nastąpiło 8. X. 1958 r. z chwilą erygowania parafii przez abp Bolesława Kominka ( 30 maja br. obchodziliśmy 50-tą rocznicę erygowania parafii, przy okazji odpustu parafialnego i wmurowania kamienia węgielnego w próg nowo budowanej świątyni ).
Pierwszym proboszczem był ks. kan. Marian Mościński. Po nim posługę duszpasterską sprawowali księża: Jan Drab, ks. Ferdynand Seweryn, ks. kan. Józef Sypko, a od 2003-go roku wspólnotą kieruje ks.mgr lic. Tadeusz Rusnak, który 31 sierpnia 2006 r. został mianowany honorowym kapelanem Papieża Benedykta XVI.

Zapraszamy na nasz parafialny kanał na Youtube: [Kliknij tutaj]

Kościół Najświętszej Maryi Panny Pompejańskiej – film z drona

DEKRET
O NADANIU TYTUŁU KOŚCIOŁOWI POMOCNICZEMU W ŻERNIKACH WROCŁAWSKICH NA TERENIE RZYM. – KATOL. PARAFII P.W. NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA,
W DEKANACIE WROCŁAW-POŁUDNIE

Przychylając się do prośby Księdza Prałata Tadeusz Rusnaka, proboszcza Rzym. – katol. Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wrocławskich, dekanat Wrocław-Południe, i miejscowych wiernych, wrażonej w piśmie z dnia 13.01.2015 r., L.dz. 1/2015, niniejszym dekretem
nadaję

KOŚCIOŁOWI POMOCNICZEMU w ŻERNIKACH WROCŁAWSKICH
tytuł
NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY POMPEJAŃSKIEJ.

Święto patronalne w/w kościoła należy obchodzić w dniu 7 października.
Wszystkich, którzy gromadzą się w tym kościele, by oddawać chwałę Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, przyjmować Słowo Boże oraz uczestniczyć w Ofierze Eucharystycznej, polecam szczególnej opiece Najświętszej Maryi Panny Pompejańskiej.
Z pasterskim błogosławieństwem
+ Jozef Kupny – Arcybiskup Metropolita Wrocławski