Wspólnota Dom na Skale

 • Zaproszenie na kurs „JAKUB” – dla mężczyzn
  Jakub – Kurs dla mężczyzn

  Kurs „Jakub” – dla mężczyzn
  Mężczyzna – syn, oblubieniec i ojciec, stworzony, by walczyć i zwyciężać.

  Na kursie usłyszysz treści, które są wyzwaniem życia każdego z nas: jako syna, jako ojca i oblubieńca. W życiu każdego z nas te sfery obecne są w różnym natężeniu, ale z każdą z nich trzeba się zmierzyć. Nie jesteś w tej walce sam. Jest z Tobą Bóg, są też z Tobą bracia – inni mężczyźni. Dlatego właśnie ten kurs przeżywamy razem w grupie mężczyzn, żeby być dla siebie nawzajem inspiracją i wsparciem w tej drodze.

  Termin: 10-12 marca 2023 r.
  Miejsce: Parafia św. Jadwigi w Leśnicy – sala parafialna
  Koszt: 100zł
  Więcej szczegółów oraz link do zapisów [KLIKNIJ TUTAJ] 


Dom na Skale to wspólnota modlitewno – ewangelizacyjna. Jej głównym celem i zadaniem jest modlitwa, by wzrastać i ewangelizacja, czyli głoszenie Dobrej Nowiny szczególnie przez kursy ewangelizacyjne.

Animatorami małej grupki formacyjnej, która działa w naszej parafii są Kasia i Piotr Kulczykowie. Spotkania małej grupki odbywają się najczęściej w ich domu rodzinnym lub w salce przy nowym kościele (wejście od cmentarza) 1 lub 2 razy w miesiącu. Celem grupki jest wzrastanie w poznawaniu Boga i formowanie się zgodnie z programem formacyjnym Domu na Skale.

Mała grupka w Żernikach jest otwarta i zaprasza wszystkich, którzy chcą poznawać Boga poprzez czytanie Słowa Bożego i wzrastać duchowo w miłym i serdecznym gronie ludzi.

Jeżeli kiedyś zastanawiałeś się co to za ludzie stali w Żernikach z kolorowymi pudełkami to zapraszamy Cię na kurs Nowe Życie. Tam zagadka się wyjaśni… Taki kurs był już organizowany w naszej parafii dwukrotnie, ale mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś przydarzy nam się ta przygoda.


Wspólnota Dom na Skale ma swoją siedzibę we Wrocławiu na ul. Katedralnej 4, a Żernikach Wrocławskich jest jedna z filii tej wspólnoty. Przez kilka ostatnich lat członkowie małej grupki z Żernik Wrocławskich organizowali w prawie każdą drugą sobotę miesiąca modlitwę uwielbienia, wielbiąc Boga i wstawiając się za całą parafią.

Kontakt mailowy: k.kulczyk@o-to.pl

Spotkanie na plebanii
Mała grupka w domu Kasi i Piotra
u Kasi i Piotra
u Kasi i Piotra

W naszej parafii odbywały się również większe spotkania wspólnoty Dom na Skale. Cyklicznym wydarzeniem wspólnotowym przeżywanym w naszej parafii jest Niedziela Miłosierdzia Bożego, ale bywały też czuwania przed Zesłaniem Ducha świętego. Wspólnota obchodziła tu również swoje święto i prowadziła czuwanie adwentowe.

Czuwanie adwentowe
Czuwanie adwentowe
Czuwanie adwentowe
Święto wspólnoty Dom na Skale

Na katedralnej 4 we Wrocławiu odbywa się większość spotkań formacyjnych wspólnoty:

 I-sza środa miesiąca – Środa dla Ducha

   Gdzie : Kościół śś. Piotra i Pawła

   Godzina : 19:30

Środa dla Ducha jest spotkaniem z Jezusem, którego uwielbiamy w Eucharystii. Rozpoczynamy naszą modlitwę od krótkiego uwielbienia. W czasie mszy świętej modlimy się w intencjach przyniesionych przez uczestników, szczególnie o uzdrowienie duszy i ciała. Po Eucharystii adorujemy Jezusa w Najświetszym Sakramencie wspólnie i osobiście. W czasie adoracji można skorzystać z modlitwy wstawienniczej oraz Spowiedzi Św.

– II, III środa, IV piątek oraz V środa miesiąca – Spotkanie modlitewno-formacyjne

   Gdzie : sala nr 3, ul. Katedralna 4

   Godzina : 19:30

W podanych dniach zapraszamy na spotkanie modlitewne. Uwielbiamy Jezusa i formujemy się przez konferencje, na podstawie których pracują później małe grupy.

Więcej informacji o kursach ewangelizacyjnych organizowanych przez wspólnotę Dom na Skale, która prowadzi Szkołę Nowej Ewangelizacji świętych Apostołów Piotra i Pawła.