Chór Santo Subito

Nasz chór powstał jesienią 2005 roku z inicjatywy mgr Iwony Kurowskiej – katechetki i organistki, i Jarosława Strzały, wtedy ucznia szkoły muzycznej i multiinstrumentalisty. Obecnie chórem dyryguje Iwona Kurowska.

Najczęściej śpiewamy na mszach świętych o godz. 11.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Pompejańskiej przy parafii p. w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wrocławskich, ale koncertowaliśmy również w innych miejscowościach, w kościołach i na festynach, m. in. we Wrocławiu, Siechnicach, Św. Katarzynie, Sobótce i Bielicach.

Skład chóru na przestrzeni lat wielokrotnie się zmieniał, bo życie przynosiło chórzystom nowe wyzwania: rodziły się dzieci, odchodzili do Pana bliscy, a Jedna z chórzystek Ania Kalecińska wstąpiła do zakonu Urszulanek… Przez jakiś czas dzięki temu, że dołączyły do nas osoby grające na instrumentach mieliśmy przyjemność śpiewać przy wtórze organów, gitary i fletu, a czasami skrzypiec. Teraz głównie organów i gitar. Doczekaliśmy się również własnego repertuaru. W roku 2007 Stworzyliśmy Oratorium na Boże Narodzenie, a także kilka innych utworów okolicznościowych. Aktualnie mamy dwóch twórców muzyki w chórze. Nowe utwory tworzy Andrzej Woźniak – śpiewający w chórze basem i Grażyna Godlewska – śpiewa altem. Od kilku lat Ania Michalik wspomaga Iwonę Kurowską przy niektórych utworach dyrygując chórem. Poza tym dba o to, by chórzyści mieli nuty, z których mogą śpiewać – co jest niesamowicie ważne i potrzebne w organizacji pracy chóru.

Chór w dniu Bierzmowania i wizytacji Abp Józefa Kupnego w naszej parafii – paździenik 2021r.

Staramy się rozwijać i zarażać innych naszą pasją, jaką jest śpiewanie. Pragniemy śpiewem pięknie się modlić do Boga, wychwalać Go i uwielbiać…

Wielkanoc 2022

W 2006 roku mieliśmy przyjemność zaprezentować naszym słuchaczom specjalny program ułożony z okazji I rocznicy śmierci Wielkiego Polaka – Jana Pawła II. Praca nad utworami związanymi z Jego życiem wywołała w nas refleksje o niezwykłym przesłaniu pontyfikatu Naszego Papieża. Postanowiliśmy dołączyć do grona osób wołających SANTO SUBITO (natychmiast święty) i tak właśnie nazwać chór. Ku naszej ogromnej radości 27 kwietnia 2014r. nasz ukochany Jan Paweł II został kanonizowany i uznany świętym!