• Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę zwykłą – 29.01.2023 – Żerniki

Kalendarz:

– wt. – św. Jana Bosko, kapł.

– czw. – 2 luty – OFIAROWANIE PAŃSKIE (MB Gromnicznej), pierwszy czwartek miesiąca

– pt. – św. Błażeja, patrona chorób gardła – pierwszy piątek miesiąca

– so. – pierwsza sobota miesiąca

– ndz.- pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna

2. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi (w salce parafialnej).

3. W czwartek – 2 luty – Msze św. o godz.900 i 1800 z poświęceniem gromnic. Taca na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych w diecezji . W ramach wieczystej adoracji adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1500.

4. W piątek – św. Błażeja – błogosławienie świec i wiernych.

5. W piątek od godz.900 – odwiedziny chorych.

6. W piątek od odz.1630 okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej.

7. W piątek o godz.2000 próba chóru parafialnego.

8. W niedzielę od godz.1500 – adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz.1600 różaniec i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.1100 poświęcenie świec dzieciom pierwszokomunijnym. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci.

10. Różaniec pompejański we wtorek – 7 lutego – odgodz.1630. Do modlitwy włączamy intencję przebłagalną za bezbożnictwo i profanacje w naszym społeczeństwie z pierwszej soboty miesiąca.

11. Bóg zapłać Paniom: Annie Szymańskiej i Małgorzacie Marcinkowskiej za przekazane do Caritasu produkty żywnościowe.

12. Dzisiaj po Mszy św. o godz.1630 opłatek dla Rady Parafialnej oraz Współpracowników oraz wspólnot działających w naszej parafii w sali im. Sługi Bożego Ks. Prał. A. Zienkiewicza.

13. OGIEŃ WDÓCH SERC: ¾ lutego 2023 roku XXI całonocne czuwanie wspólnot we wszystkich intencjach Niepokonalnego Serca Maryi, parafia p.w. Św. Trójcy, ul. Krzycka 42, Wrocław. Informacje szczegółowe na plakacie na tablicy ogłoszeń w kruchcie.

14. Senat Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu uchwałą nr 577/23 z dnia 24.01.2023 r. nadał stopień naukowy doktora nauk teologicznych w zakresie teologii duchowości (z wyróżnieniem cum laude) pani Elżbiecie Olczak, na podstawie rozprawy doktorskiej pt. Człowiek jako „imago Trinitatis” w „Summa Theologiae” św. Tomasza z Akwinu. Serdecznie gratulujemy Pani Doktor. To dodaje splendoru naszej parafii!!

15. Zgodnie z decyzją Rady Parafialnej taca z drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczana na renowację kościoła p.w. NSPJ (obiekt poprotestancki) z okazji 100-lecia jego budowy (1923 r.). Stan kościoła tego pilnie wymaga. Obecnie trwa renowacja organów.

16. Intencje :

– pon. – godz.1800+ Tadeusz Słonka – od Mirosława Szlachty z rodziną

– wt. Godz.1800+ Tadeusz Słonka -od Krzysztofa Szlachty z rodziną

– śr. – godz.700 + Tadeusz Słonka – od szwagra Jerzego z rodziną

– czw. – godz.900+ Maria Rusnak ( z okazji imienin), + Józef Rusnak

– godz.1800++ Maria i Emil Muzyka i zmarli z rodziny, + Wojciech Wróbel, + Tadeusz Strzała i zmarli z rodziny, + Zofia Bagińska, + Irena Jaworska ( od rodziny Strzałów i Szostaków)

– pt. – godz.1800+ Józefa Babula – od chrześniaka Macieja z rodziną

– so. – godz.1700++ Jadwiga, Aniela i Mieczysław Piotrowscy

– ndz. – godz.900++ Leontyna i Wacław Bagińscy

– godz.1100+ Józefa Babula – od siostry Anny

– w 1. rocznicę urodzin Helenki Szpak –dziękczynna – od rodziców: Aleksandry i Kamila oraz brata Juliana

– godz.1630+ Halina Makuch (28. r. śm.)

17. Zmarli:

+ Henryk Stybel: Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże na cały tydzień!