Ogłoszenia parafialne na niedzielę chrztu Pańskiego – 10.01.2021 – Żerniki Wrocławskie

  1. Kalendarz:

– śr. – św. Hilarego, bp. dK

2. Rada Parafialna i Zarząd Cmentarza Parafialnego przypomina o powinności wnoszenia opłat z tytułu przedłużenia ważności zachowania grobów. Bliższe informacje na tablicach ogłoszeń i u Zarządcy cmentarza ( P. Ludwika Studzińska, komórka: 605 074 134).

3. Akcja – Paczka grudzień – 2020

W okresie przed Bożym Narodzeniem Parafialny Zespół Caritas z udziałem wielu osób przygotował i przekazał 84 paczki z produktami spożywczymi seniorom, osobom chorym i samotnym. Mieszkańcy Żernik otrzymali 61 paczek, Biestrzykowa 7 paczek, Iwin 9 paczek i Smardzowa -7 paczek.

Zostały one przygotowane z produktów dostarczonych do kościoła przez naszych Parafian oraz przez sklep P. Gardyńskich, a także zakupionych za pieniądze przekazane przez pięciu sponsorów w kwocie 3 230 zł. Pani Małgorzata dokonała zakupów z pomocą dzieci: Weroniki i Tomka.

W kompletowaniu i pakowaniu produktów uczestniczyła P. Marzena Miciak z synami: Szymonem i Miłoszem oraz P. Iwona Kurowska z uczennicami z kl. VII. Kartki świąteczne dla obdarowanych w liczbie 51. przekazała Księgarnia „Pasterz” z Biestrzkowa.

W dostarczaniu paczek adresatom zaangażowali się członkowie Zespołu Caritas , Lgionu Maryi, P. Małgorzata Kowcz – sołtys Smadzowa, P. Maria Sulikowska – sołtys Iwin i P. Jadwiga Zając – z Biestrzykowa.

Sprawozdanie sporządziła P. Anna Świtoń – Prezes Parafialnego Zespołu Caritas.

4. Ofiary na witraże złożyli: Serdecznie Bóg zapłać!

5. Intencje:

– pon. – godz.1800w 1. rocznicę urodzin Marcinka Ulanowskiego

– wt. – godz.1800+ Hubert Nowak – od rodziny Fyków ze Strzelec

– śr. – godz.1800+ Oliwia Socha (1. r. śm.)

– czw. – godz.1800+ Zbigniew Michniewicz, + Władysław Wiatr (1. r. śm.)

– pt. – godz.1800 dziękczynna P. Artura i Katarzyny Ambrozików w 16.rocznicę ślubu, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże w rodzinie

– so. – godz.1700 – 1700 + Szczepan Pawełczyk – od sąsiadów z ul. Kolejowej 5 oraz od rodzin: Woźniaków, Korniewiczów, Kordusów i Pani Ewy Zarzyckiej

– ndz. – godz.900 ++ Krystyna i Józef Kobylarze, ++ Ola i Stanisław i zmarli z rodziny

– godz.1100 w 35. rocznicę ślubu P. Andrzeja i Bożeny Woźniaków – dziękczynna

– godz.1630+ Anna Drozdowska – od rodzin: Zielińskich i Kocurów

6. Zmarli:

+ Jan Bober, + Jerzy Duraj: Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

7. Ksiądz proboszcz serdecznie dziękuję przedszkolakom z grupy KOTY z przedszkola WEDANEK za nadesłane życzenia na Boże Narodzenie i na Nowy Rok 2021.

Na kartce z życzeniami – wykonanej przez Dzieci – odczytałem następujące imiona: Hania, Teodor, Maks Milena, Leon, Zuzia, Julia, Masza, Tymofii(?), Kornelia oraz imiona wychowawczyń: Agnieszka i Kasia.

Życzenia odwzajemniam i zapowiadam niespodziewana wizytację!