Ogłoszenia parafialne na Wniebowstąpienie Pańskie – 2021 – Żerniki Wrocławskie

– ndz. – Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki)  – uroczystość

2. Próby liturgiczne dla dzieci pierwszo-komunijnych:

–    dla grupy I we wtorek o godz.1630,

–    dla grupy II  w czwartek o godz.1630 .

3. I Komunia św. odbędzie się 30 maja o godz.1030 i o godz.1230. W związku z tym prosimy Parafian nie związanych z  I Komunią o wybranie innych godzin Mszy św. (so. – godz.1700, ndz.-  godz.900 lub 1630. Intencja z godz.11,oo będzie przeniesiona na godz.1630.

4. W sobotę Mszą św. o godz.1700 rozpocznie się czuwanie przed Zesłaniem Ducha Św.

Plan czuwania:

– Msza św. z kazaniem o Duchu Świętym,

– prezentacja filmowa o Duchu Św.,

– wystawienie Najświętszego Sakramentu,

– Litania loretańska,

– modlitwa do Ducha Św. o dary,

– prezentacja darów Ducha Św.,

– modlitwa o Ducha Św. przy ikonie Maryi Niosącej Ducha,

– Hymn do Ducha Św.

– zakończenie błogosławieństwem.

Serdecznie zapraszamy.

5. Zostały zakupione nowe gabloty. Dwie z nich umieszczono przy głównym wejściu na cmentarz, trzecią przy głównym wejściu do kościoła  z przeznaczeniem na umieszczanie nekrologów. Za ich umocowanie Bóg zapłać P. Stanisławowi Cieleckiemu. Panu Józefowi Bagińskiemu za podłączenie do rury spustowej naczynia na deszczówkę i  za naprawienie zamków w dwojgu drzwiach.

6. Uczennica naszej szkoły, Antonina Stefan,  zajęła I miejsce w I Międzynarodowym Konkursie Biblijno-Fotograficznym w kategorii „Biblijne inspiracje”. Brawo Tosia, gratulacje!

– pon. – godz.1800 – + Tadeusz Matysiak – od  rodzin: Kowczów i Staszkiewiczów

– wt. – godz.1800 – + Łucja Wójcik (6. r. śm.)

– śr. – godz.700    – za Parafian i Dobrodziejów

– czw. – godz.1800 – + Tadeusz Kowcz – od rodziny Cwynarów

– pt. – godz.1800 – w 18. rocznicę urodzin Jasia Kulczyka i w 19. rocznicę urodzin Beaty

– so. – godz.1500 – ślub:  Damian Sochacki i Aleksandra Godlewska

–  godz.1700 – dziękczynno- błagalna: urodzinowa Czesław Sudy, Madzi, Marysi i Jasia; urodzinowa Madzi i Moniki z rodziny Rusinów, w rocznicę ślubu Madzi i Szymona oraz za wszystkie matki w rodzinie

– ndz. – godz.900 – ++ Jan i Marianna Włoszczowscy, ++ Władysław i Franciszka Grabiec, + Zofia Banaszczyk

– godz.1100 – + Michał Prus (11 r. śm.)

– godz.1630 – w 12. rocznicę urodzin Marysi Gargas

– chrzest: Antonina Olejniczak

8. Zapowiedzi:

Dawid Piotr Juszczyszyn, zam. Iwiny, stan wolny,

Dorota Sójka, zam. Iwiny, stan wolny.  Zapowiedź II.

Maciej Piotr Krasnowski, zam. Wrocław, stan wolny,

Joanna Małgorzata Piórkowska, zam. Wrocław, stan wolny. Zapowiedź II.

Jakub Jerzy Paskart, zam. Biestrzyków, stan wolny,

Patrycja Magdalena Chruściel, zam. Wrocław, stan wolny. Zapowiedź II.

Patryk Michał Gruszka, stan wolny, zam. Wrocław,

Daria Julia Jasińska, stan wolny, zam. Żerniki. Zapowiedź I.

Karol Graczyk, stan wolny, zam. Iwiny,

Paulina Katarzyna Hejdukowska, stan wolny, zam. Kiełczów. Zapowiedź I.

+ Andrzej Rokita, + Henryk Słowiński: Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

( Za śp.  Andrzeja Rokitę zostaną odprawione Msze  św.: 19 maja o godz.1700    w Kołobrzegu – do P. Marka i Elżbiety Olczaków; 28 września – od                 P. Dejewskich, 7 października – od koleżanek z pracy: Bernadety, Ireny, Jadwigi i Danuty; 6 grudnia – od sąsiadów z ul. Kolejowej 5; 7 grudnia – od pracowników szkoły; 13 grudnia – od rodzin: Belkner i Parzyckich; 8 stycznia 2022 – od sąsiadów z ul. Kolejowej 7; 10 stycznia 2022 roku – od siostry Anny z rodziną.)