Ogłoszenia parafialne na XIII niedzielę zwykłą – 27.06.2021 – Żerniki Wrocławskie

– pon. – św. Ireneusza, bp. i m.

– wt. – świętych apostołów Piotra i Pawła – uroczystość ( „świętopietrze”)

– czw. – pierwszy czwartek lipca

– pt. – pierwszy piątek miesiąca

– so. – św. Tomasza apostoł – święto; pierwsza sobota

– ndz. – pierwsza niedziela adoracyjna

2. We wtorek ostatni raz przed wakacjami czynny Caritas.

3. W piątek od godz.830 – odwiedziny chorych na zagłoszenia.

4. W piątek od godz.1630 okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej .

5. W sobotę nabożeństwo ekspiacyjne za grzech bluźnierstwo w naszym społeczeństwie.

6. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1500,  o godz.1600 różaniec  i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

7. Serdeczne dzięki Seniorom za pozdrowienia znad morza, z Ustki! (proboszcz).

8. Od 20 czerwca zostały zniesione dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Duchowe uczestnictwo już nie wystarczy, aby spełnić obowiązek niedzielny ochrzczonego. Takim jest jedynie uczestnictwo rzeczywiste – duchowe i fizyczne. Wszyscy wracamy do kościoła. Ochrzczeni, którzy ukończyli 7. rok życia, mają obowiązek rzeczywistego uczestnictwa  we Mszy św. w niedziele i święta nakazane. Z obowiązku uczestnictwa we Mszy św. w niedziele czy w święta nakazane  mogą zwalniać tylko poważne przyczyny, jak np. choroba, pielęgnacja niemowlaków, nieustanna opieka nad chorymi, niesienie pomocy w wypadkach i klęskach żywiołowych, wykonywanie ciągłych zawodów, niemożliwość dostania się do kościoła czy dyspensa biskupów. Nie ma dyspensy od Mszy św. w czasie wakacji i urlopów.

– pon. – godz.1800 – + Krystian Stich (3. r. śm.)

– wt. – godz.1800 – w 65. urodziny P. dr. Janusza Stanisławskiego – dziękczynna

– śr. – godz.700 – dziękczynna za uzdrowienie córki Izabeli – od mamy z lubelskiego oraz brata

– czw. – godz.1800 – + Wanda Jarosz – z okazji urodzin, + dr Adam Jarosz

– pt. – godz.1800 – ++ Maria, Kazimierz i Jan Drozdowscy oraz imieninowa  P. Pani Marii Czerwińskiej

– so. – godz.1600 – nabożeństwo ekspiacyjne

– godz.1700 – ++ Bartłomiej Mielczarek (6. r. śm.), ++ Jan i Emilia Borkowscy i zmarli z rodziny

– ndz. – godz.900 –  o Boże błogosławieństwo  i opiekę MB Pompejańskiej dla P. Prof. Jerzego Świerkota i rodziny

– + Paweł Czerwiński, ++ Jan i Elżbieta Bator

– godz.1100 –  w 21. rocznicę urodzin Emilki Głowacz

– za rodzinę P. Zbigniewa i Małgorzaty Oleksiaków w rocznicę ślubu

– godz.1200 – chrzest: Dominik Woźniak, Eryk Nowakowski, Zofia Wanda Skrzypczyk, Tymon Jan Długoszowski

– godz.1500 – adoracja

– godz.1630 – + Paweł Janusiak

10. Zapowiedzi:

Janusz Karol Szpytko, stan wolny, zam. Wrocław,

Katarzyna Bramek, stan wolny, zam. Radomierzyce. Zapowiedź II.

+ Helena  Kumaszka, + Piotr Wosek : Niech odpoczywają  w pokoju wiecznym. Amen.

12. Wszystkim udającym się na wakacje życzę dużo słońca, bezpiecznego wypoczynku i powrotu do domu. Niech to będą wakacje z Bogiem, dokądkolwiek się udamy!