Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Św. Rodziny – 26.12.2021 – Żerniki Wrocławskie

KALENDARZ:

pon. – 3. Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego – św. Jana Ap. i Ewangelisty;

wt. – 4. Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego – świętych Młodzianków, męczenników;

pt. – 31 grudnia 2021 – św. Sylwestra;

so. – 1 stycznia A.D.2022;
8. Dzień w Oktawie Narodzenia Pańskiego – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;

ndz. – 2. Niedziela po Narodzeniu Pańskim; pierwsza niedziela miesiąca, adoracyjna.

1. W piątek – 31 grudnia – nabożeństwo i Msza św. na zakończenie roku o godz. 16.00.
  1. W sobotę o godz. 16.00 nabożeństwo ekspiacyjne za grzech bezbożnictwa i profanacji.
  1. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.
  1. Serdeczne Bóg zapłać za bożonarodzeniową dekorację w kościele: za ustawienie szopki, choinek i ich przyozdobienie, za ustrojenie ołtarzy: pp.Bogusławie Morawskiej, Stanisławowi Cieleckiemu, Kazimierzowi Skoropadzie z Biestrzykowa, Leszkowi Ossowskiemu, Joannie i Adamowi Centnerom z dziećmi ze Smardzowa, Jackowi Bronowickiemu z synami, Aleksandrze Świętalskiej z córkami i Rafałowi Piaseckiemu (także za 2 choinki).
  1. Szczególnie pragnę podziękować pani Dagmarze Kryńskiej za inicjatywę warsztatów, na których dzieci, jak i dorośli Parafianie mogli zgłębić tajniki MAKRAMY, czyli sztuki wiązania sznurków bez użycia igły. Powstało wiele przepięknych ozdób choinkowych, którymi zostały przyozdobione choinki w kościele.

W warsztatach uczestniczyli:
Staś i Michał Kryńscy, Martyna, Marianka i Karolina Miler, Krystyna Mićka, Martyna Kukułka, Miłosz i Lucek Kucharscy, Ludwika Studzińska, Świętalscy: Karolina, Aleksandra i Grzegorz, Bartek i Mikołaj Konarscy, Zosia Żurecka, Hania Grygiel, Janek i Staś Teodorowiczowie, Maryla Żurowska, Amelia Frączak, Blanka i Aneta Łuckie, Weronika Bachur, Wojtek, Mikołaj i Jacek Merdowie, Ewa Łabuz, Melania Rewig, Beata i Marcelina Góral, Ewa, Ania i Maria Tarczewskie.

1. Wizyta duszpasterska po Nowym Roku. Tym razem ksiądz proboszcz zaprosi Parafian na spotkania kolędowe do kościoła.
  1. W drugi dzień Świąt czytamy list rektorów PWT i Seminarium Duchownego; taca na potrzeby funkcjonowania tych duchownych uczelni.
  1. W następnym tygodniu w nocy z pierwszego piątku (7.01.2022) na sobotę (8.01.2022) odbędzie się kolejne całonocne czuwanie przed Najświętszym Sakramentem pod nazwą „Ogień Dwóch Serc”, w którym udział wezmą katolickie wspólnoty archidiecezji wrocławskiej. Tym razem czuwanie odbędzie się we Wrocławiu, w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, przy ul. Bajana 47a.
    Czuwanie o charakterze modlitewno-ewangelizacyjnym rozpocznie się Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, a zakończy się Mszą św. poranną o godz. 9.00.
    Będzie to czas wypełniony uwielbieniem i modlitwą, w której będziemy chcieli przybliżyć się do płonących miłością Serc: Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi.
    Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu, które również będzie transmitowane przez Internet. Szczegółowe informacje na plakacie w przedsionku kościoła.

10. INTENCJE:

-pon.- godz.16.00 – +Zygmunt Jaszczyński (10.r.śm.), + Leokadia Jaszczyńska (14.r.m.), + Jan Świtoń ( z okazji imienin);

-wt.- godz.16.00 – ++Jan i Anna Janocha, +Aleksander Dębski;

-śr.- godz.16.00 – +Jan Bober (1.r.śm.) – od rodziny;

– + Czesława Suda (greg.);

-czw.-godz.16.00 – + Tadeusz Kuriata (3 r.śm.) +Eugeniusz Mikłasz i zmarli z rodziny;

– pt.- godz.16.00 – za zmarłych z rodzin Batorów i Wiśniowskich;

– + Czesława Suda (greg.);

– so – godz.9.00 – + Edward Oleksiak (30.r.śm.)

godz.11.00 – za Parafian i Dobrodziejów;

– dziękczynna w intencji ks. Zbigniewa i księdza proboszcza;

godz. 16.30 – +Jerzy Duraj – od siostry z synem i mamą;

-ndz.- godz.9 – +Aniela Gurwin – od Barbary Firlej;

– +Czesława Suda -gregorianka;

godz.11 – ++Małgorzata, Marzena i Michał Skibowie;

– w intencji rodzin Muzyków i Popiołów- dziękczynna;

godz.15 – adoracja;

godz.16.30 – + Marcin Głogiewicz.

+ Ks.Prałat Stanisław Pawlaczek , +Teofil Kozłowski.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

(Serdeczne kondolencje dla p.Ryszarda Kozłowskiego – syna zmarłego Teofila- i jego rodziny.)