Daty głównych świąt w ciągu roku 2022

Drodzy Bracia i Siostry, chwała Pana objawia się wśród nas i będzie się objawiała zawsze, aż do Jego powtórnego przyjścia.

W zmiennych kolejach naszego życia wspominamy wciąż na nowo i przeżywamy tajemnice naszego zbawienia. Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa, które w tym roku osiągnie swój szczyt w niedzielę Wielkanocną 17 kwietnia.

W każdą niedzielę, która jest cotygodniowym przeżywaniem Wielkanocy, Kościół uobecnia to wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Z Wydarzenia Wielkanocy biorą swój początek wszystkie dni świąteczne.

Środa Popielcowa, początek Wielkiego Postu – 2.03.2022r.

Rekolekcje wielkopostne – od 27.03 – 30.03.2022r.

Wniebowstąpienie Pana Jezusa – – 29.05.2022r.

Pięćdziesiątnica (Zesłanie Ducha św.) – 5.06.2022r.

Pierwsza niedziela Adwentu – 27.11.2022r.

Również w święta Matki Bożej, Apostołów i świętych, a także we wspomnienie wszystkich zmarłych wiernych, Kościół pielgrzymujący na ziemi ogłasza paschalne zwycięstwo Pana Jezusa.

Chrystusowi, Który był, Który jest i Który przychodzi, Panu czasu i historii cześć i chwała na wieki wieków! Amen.