Ogłoszenia parafialne na XX niedzielę zwykłą – 14.08.2022 – Żerniki

– pon. – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny – uroczystość; w tym dniu przypada 102. rocznica Bitwy Warszawskiej (Cudu nad Wisłą)

– wt. – św. Stefana Węgierskiego

– śr. – św. Jacka, kapł.

– so. – św. Bernarda, opata i dK

2. W uroczystość Wniebowzięcia błogosławienie ziół i wianków podczas każdej Mszy św. Porządek Mszy św. niedzielny: godz.900, 1100 i 1630. Także Msza św. wieczorna w niedzielę o godz.1630 będzie Mszą św. z uroczystości Wniebowzięcia. Udział we Mszy św. w tę uroczystość jest obowiązkowy.

Taca na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.

1. Zawiązał się Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „W Obronie chrześcijan” na rzecz ustawy o zmianie ustawy – Kodeks karny. Proponowana zmiana umożliwi karanie za czyny takie jak: przeszkadzanie publicznemu wykonywaniu aktu religijnego Kościoła lub innego związku wyznaniowego, przeszkadzanie pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym, wyszydzanie Kościoła lub innego związku wyznaniowego, jego dogmaty lub obrzędy, publiczne znieważanie przedmiotów czci religijnej lub miejsc przeznaczonych do publicznego wykonywania obrzędów religijnych.

Podpisy można składać w przedsionku kościoła.

1. Punkt Przedszkolny „Chuchaczek” (JAGODNO) poszukuje nauczyciela wychowania przedszkolnego. Praca w kameralnych warunkach z grupą wiekową od 3 – 6 lat.

W ciągu kilku miesięcy możliwość wynajęcia mieszkania w bliskości pracy. Więcej informacji można uzyskać: 608 708 944 lub: jslawuska@gmail.com

– pon. – godz.900 – + Tadeusz Kowcz

– godz.1100 – w intencji Pani Marii Klepuszewskiej z okazji imienin-

– w 7. rocznicę ślubu P. Macieja i Kamili Ordijewiczów

– godz.1630 – + Irena Marciniak

– wt. – godz.1800 – + Mariusz Marcinkowski z okazji urodzin – od żony i córki Julii

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów

– czw. – godz.1800 – dziękczynna w rocznicę urodzin Marii Rusin oraz za śp. Walentynę Rusin w rocznicę urodzin

– pt. – godz.1800 – za dusze czyśćcowe

– so. – godz.1700 – + Mariusz Marcinkowski w 50. rocznicę urodzin, + Leonard i Janina Marcinkowscy

– ndz. – godz.900 – o potrzebne łaski, Boże błogosławieństwo i opiekę MB Pompejańskiej dla wnuków i prawnuków P. Jadwigi Zając

– godz.1100 – w 15. rocznicę urodzin Tosi Stefan i w 16. rocznicę urodzin Rozalki Michniewicz

– godz.1200 – chrzest: Ewa Helena Kołakowska, Aron Fecz, Liwia Olimpia Bogucka, Wiktoria Osowska

– godz.1630 – w 35. rocznicę ślubu P. Roberta i Melanii Rewigów

1. Zapowiedzi:

Grzegorz Maciej Mielnik, stan wolny, zam. Żerniki,

Kamila Anna Fabisiak, stan wolny, zam. Wrocław. Zapowiedź III.

Bartłomiej Zięba, stan wolny, zam. Bielawa,

Małgorzata Bronowicka, stan wolny, zam. Żerniki. Zapowiedź II.

Marcin Aleksander Żygadło, stan wolny, zam. Żerniki,

Patrycja Elżbieta Kęsicka, stan wolny, zam. Żerniki. Zapowiedź II.

+ Zbigniew Żygadło: Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

cznym. Amen.