Ogłoszenia parafialne na XXIV niedzielę zwykłą – 11.09.2022 – Żerniki

– wt. – św. Jana Chryzostoma, bp. i dK

– śr. – Podwyższenie Krzyża Świętego

– czw. – NMP Bolesnej

– pt. – świętych męczenników Korneliusza, pap., i Cypriana, bp.

2. Dzisiaj do sakramentu przystąpiło 27 osób spośród naszej młodzieży. Szafarzem sakramentu był Ks. Prał. Jan Suchecki. Za przygotowanie młodzieży Bóg zapłać Panu mgr. Grzegorzowi Zajączkowskiemu, katechecie, a za współpracę rodzicom młodzieży bierzmowanej. Tym bardziej należą się podziękowania i gratulacje, gdy uwzględnimy trend wśród rodziców i młodzieży do rezygnacji z sakramentów i wypisywania się z religii, a w rezultacie z Kościoła.

3. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

4.W piątek o godz.2000 próba śpiewu chóru parafialnego w sali Sługi Bożego – Wujka.

5.W niedzielę – 18 września – spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszo – komunijnych po Mszy św. o goldz.1630.

6.W niedzielę o godz.1000 próba śpiewu scholii.

7.Parafialny Zespół Caritas wznawia działalność po wakacyjnej przerwie. Zapraszamy w każdy wtorek od 16.30 do 17.30.

8.Dożynki parafialne : Serdeczne Bóg zapłać Pani Annie Kozłowskiej, przewodniczącej Rady Parafialnej, za organizację dożynek parafialnych.

Dziękujemy :

– starostom dożynek – PP. Marii i Adamowi Rusinom,

– korowodowi dożynkowemu z udziałem Seniorów oraz dzieci,

– za wieńce dożynkowe:

a) z Biestrzykowa – wykonawcy: PP. Maria i Jan Latrowie, P. Elżbieta Czerwińska, PP. Iwona i Krzysztof Kasprzykowie z córkami Emilką i Anią, P. Katarzyna Kukułka z dziećmi Martynką i Bartoszem;

b) z Iwin – wykonawcy: P. Maria Sulikowska z członkami Rady Sołeckiej;

c) ze Smardzowa – wykonawcy: PP. Małgorzata i Piotr Kowczowie, PP. Małgorzata i Krzysztof Banasiowie, P. Małgorzata Krogulec i P. Joanna von Reith;

d) z Żernik – wykonawca: P. Ryszard Woźniak na zlecenie P. Zbigniewa Osowskiego i P. Ryszarda Marcinkowskiego z Rady Osiedla;

– za kwiaty na ołtarze Pani Halinie Kucembie i PP. Danucie i Jackowi Szenherom,

– za kompozycje kwiatowe P. Bogusławie Morawskiej,

– P. Iwonie Kurowskiej, organistce, oraz chórowi parafialnemu za ubogacenie liturgii mszalnej pięknym śpiewem i muzyką,

– P. Jadwidze Zając za przygotowanie korowodu i procesji z darami ołtarza z udziałem dzieci,

– Szafarzom, służbie liturgicznej i obsłudze kościelnej,

– Pani Katarzynie Besteckiej za słowo prowadzące.

9. Ze względu na restaurację szafy i prospektu organów w „starym” kościele, na czas trwających prac przenosimy się z nabożeństwami do nowego kościoła Matki Bożej Pompejańskiej.

– pon. – godz.1800 – w intencji członków Róży Różańcowej Imienia Maryi;

– wt. – godz.1800 – ++ Jadwiga i Antoni Garbowscy, + Grzegorz Garbowski,

– + Bronisław Lenkowski (1. r. śm.) ;

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów;

– czw. – godz.1800 – ++ Stanisław i Władysława Babińscy i zmarli z rodziny;

– pt. – godz.1800 – w 3. rocznicę urodzin Oliviera Kiciory;

– so. – godz.1400 – ślub: Marcin Żygadło i Patrycja Kęsicka;

– godz.1700 – w 20. rocznicę ślubu PP. Haliny i Piotra Gilewskich – dziękczynna;

– ndz. – godz.900 – + Zygmunt Kowcz ( 7. r. śm.);

– godz.1100 – ++ Stanisław i Wanda Bodziochowie, ++ Aleksander, Tadeusz, Kazimierz i Antonina Łoś;

– godz.1630 – + Henryk Łoza.

+ Elżbieta II, Królowa Anglii, + Henryk Wilsz: Niech odpoczywają w pokoju wiecznym . Amen.

Szczęść Bożę na cały tydzień!