Ogłoszenia parafialne na XXX niedzielę zwykłą – 23.10.2022 – Żerniki

Kalendarz:

– pt. – świętych apostołów Szymona Judy i Judy Tadeusza – święto

– ndz. – rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

2. We wtorek o godz.1630 otwarty Caritas; po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

3. W piątek o godz.2000 próba śpiewu chóru parafialnego.

4. We wtorek – 1 listopada – czyli uroczystość Wszystkich Świętych. W przedsionku kościoła do wzięcia kartki na „wypominki”. Imiona zmarłych proszę wypisywać w mianowniku, najlepiej dużymi literami. Kartki można przekazać z powrotem wrzucając na tacę.

Zabawa w Halloween jest zwyczajem pogańskim, niezgodnym z naszą wiarą w życie wieczne. Kto „świętuje” ten pogański zwyczaj, grzeszy przeciwko wierze. Przyozdabianie swoich posesji dyniami, kiedy katolicy modlą się za dusze swoich zmarłych i nawiedzają cmentarze, trzeba w ten sam sposób oceniać. Chrońmy się przed naporem pogańskich zwyczajów, chrońmy zwłaszcza dzieci.

W zamian proponuję wspólne z dziećmi i wnukami wypisywanie imion zmarłych członków rodziny na kartce na „wypominki” i przyjście z nią do kościoła na modlitwę za dusze naszych zmarłych.

5. W przedsionku kościoła do pobrania informatki Fundacji pro-life „Dwa Kilogramy Szczęścia”.

6. „Legion Maryi” przekazał na kwiaty na ołtarze 500 zł. Pani Jadwiga Zając ufundowała obrusy na ołtarze. Serdeczne Bóg zapłać!

– pon. – godz.1800 – w 50. rocznicę urodzin Mieczysława Smoły i w 18. rocznicę Wiktorii Smoły – od teściów i dziadków;

– wt. – godz.1800 – za bratową Elżbietę Czerwińską i za bratanka Krzysztofa Kasprzyka z rodziną;

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów;

– czw. – godz.1800 – + Franciszka Rabenda (8. r. śm.);

– pt. – godz.1800 – w pewnej intencji;

– so. – godz.1700

– ndz. – godz.900 – dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalszą opiekę i Boże błogosławieństwo dla Bogdana i Katarzyny z rodziną oraz dla Małgorzaty z rodziną, Barbary i Dariusza z rodziną;

– godz.1100 – + Tadeusz Kowcz;

– + Eugenia Kamińska (20.r. śm.);

– godz.1630 – ++ Stanisława i Władysław, ++ Franciszek i Katarzyna Wójcikowie.

++ Urszula Szczecińska, Adolf Staroń. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.