Ogłoszenia parafialne na XXXII niedzielę zwykłą – 06.11.2022 – Żerniki

Brzemienna Barbara była bardzo bogata Bożym błogosławieństwem.

Trochę przekombinowane, ale mi się podoba… zawsze się zastanawiam, czy przymiotnik Bożym mogę napisać z wielkiej, chociaż to przymiotnik.

Bozdrawiam 🙂

Ewa

1.Kalendarz:

– śr. – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – święto

– czw. – św. Leona Wielkiego, pap. i dK

– pt. – św. Marcina z Tours, bp. – 11 listopada – 104 rocznica odzyskania niepodległości – w naszym państwie święto narodowe; nasz patriotyzm zaznaczymy wywieszeniem flag narodowych

– so. – św. Jozafata, bp. i m.

2. W poniedziałek – 7 listopada – różaniec pompejański od godz.1600 z wypominkami.

3. W piątek, 11 listopada, porządek Mszy św. niedzielny: godz.900. 1100 i 1630.

O godz.1100 Msza św. za Ojczyznę : o pojednanie Polaków wobec obecnych zagrożeń zewnętrznych.

4. Za odrestaurowanie relikwiarza męczenników rzymskich dziękujemy P. Mirosławowi Pakulskiemu.

5. Krzyż na tabernakulum to dar od śp. Księdza Prał. Ryszarda Mroziuka z Dortmundu, przekazany przez ks. Andrzeja Dziełaka.

6. Bóg zapłać za cukierki dla naszych dzieci. Ofiarodawcy to P. Maciej Komła i P. Marian Żurowski.

7.. Intencje:

– pon. – godz.1800 – ++ Monika i Marian Łakomy, + Krystyna Grabowska

– wt. – godz.1800 – ++ Regina i Zenon Marcinkowscy – od rodzin: Grabców i Grądeckich

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów

-czw. – godz.1800 – ++ Magdalena i Stanisław oraz zmarli z rodziny Czerwińskich, ++ Maria, Kazimierz i Jan Drozdowscy

– pt. – godz.900 – za zmarłych z rodzin: Olczaków i Dybuli

– godz.1100 – za Ojczyznę i Kościół katolicki; o pojednanie i zgodę wśród Polaków wobec zagrożeń zewnętrznych

-godz.1630 – w 47. rocznicę ślubu P. Barbary i Jana Łyszkiewiczów

– so. – godz.1700 – ++ Kazimierz i Krzysztof Klepuszewscy

– ndz. – godz.900 – + Adam Janocha

– godz.1100 – za zmarłych z rodziny Sawickich

– godz.1630 – + Henryk Łoza.