Ogłoszenia parafialne na II niedzielę adwentu – 4.12.2022 – Żerniki

Kalendarz:

– wt. – św. Mikołaja, bp.

– św. – Ambrożego, bp.

– czw. – 8 grudnia – Niepokalanego Poczęcia NMP

– so. – św. Grzegorza, pap.

2. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi .

3. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – w czwartek – Msze o godz.900 i 1800.

4. W piątek o godz.2000 próba śpiewu chóru parafialnego.

5. Przypominamy, że spowiedź na Boże Narodzenie 17 grudnia – w sobotę – od godz.800 – 900 oraz od godz.1500 – 1700 .

6. Poświęcone opłatki wigilijne do wzięcia sprzed ołtarza przed każdą Mszą św.

W przedsionku kościoła można zaopatrzyć się w świece Caritas.

7. Biorąc pod uwagę różne czynniki, jak: pandemia koronowirusa, mentalna przemiana naszego społeczeństwa, duchowa apostazja na wielką skalę, tegoroczna tzw. kolęda odbędzie się na zaproszenie. W przedsionku kościoła do wzięcia specjalne formularze, które należy wypełnić i zwrócić do 26 grudnia.

Tym razem rozpoczynamy od Parafian z Radomierzyc, Lamowic, Iwin –Rusinowa oraz Iwin. Kolęda zacznie się po Nowym Roku. Podczas kolędy dzieci i młodzież przedstawią zaświadczenie o uczęszczaniu na religię w szkole.

8. Dzisiaj w Kościele „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Po Mszy św. w przedsionku kościoła można złożyć na ten cel datek pieniężny.

9. Ze względu na niespodziewany awans naszej drużyny narodowej w mistrzostwach świata w piłce nożnej i mecz między Polską a Francją, Rada Parafialna spotka się tydzień później – w niedzielę 11.12.2022r. po wieczornej Mszy św.

10.W tym tygodniu modlimy się w naszym kościele Różańcem Pompejańskim. Środa – 7.12.2022 r. godz.1700 Serdecznie zapraszamy.

11.„Bóg zapłać!” za cukierki dla naszych dzieci Państwu Żurowskim z ul. Parkowej (10 kg) i Państwu Brezwanom z ul. Wspólnej (7kg).

– pon. – godz.1800 – w 65. rocznicę urodzin P. Teresy Michaluk

– wt. – godz.1800 – w rocznicę urodzin P. Eryki Kidawy

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów

– czw. – godz.900 – ++ Maria i Józef Rusnak

– godz..1800 –++ Maria, Józef, Leszek i Beata Lechowicz

– pt. – godz.1800 – + Tadeusz Bagiński (12. r. śm.), + Jadwiga Bagińska,

++ Stanisław i Antonina Łukomscy, + Róża Bernacka

– so. – godz.1700 – + Zbigniew Serafinowicz (10. r. śm.)

– ndz. – godz.900 – ++ Mieczysław i Irena Marciniakowie

– godz.1100 – ++ Barbara i Czesław Buda, ++ Katarzyna i Andrzej

Załomscy

– godz.1630 – + Henryk Łoza

+ Ryszard Kozak: Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.