Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę adwentu – 18.12.2022 – Żerniki

Kalendarz:

Od 17 grudnia druga część adwentu, która bezpośrednio przygotowuje nas do Bożego Narodzenia. Czwarta niedziela adwentu, przez czytania mszalne, ukazuje się jako dzień oczekiwania przez Ojców Starego Przymierza i Najświętszą Maryję Pannę.

– so. – 24 grudnia – Wigilia Bożego Narodzenia

– ndz. – Narodzenie Pańskie – uroczystość

1. W poniedziałek Msza św. o godz.700, ponieważ ksiądz proboszcz „odrabia” spowiedź na Wojszycach.
  1. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.
  1. Caritas czynny we wtorek 20.12.2022. Następny raz po uroczystości Trzech Króli.
  1. Warsztaty z „makramą” 20 grudnia – we wtorek – o godz.1700 w sali im. Ks. A. Zienkiewicza, Sługi Bożego. Za inicjatywę i prowadzenie warsztatów Bóg zapłać Paniom: Dagmarze Kryńskiej i Karolinie Miler.
  1. Kolęda na zaproszenie. W przedsionku wyłożone są formularze, które należy wypełnić i zwrócić do 26 grudnia. Kolęda po Nowym Roku.
  1. Ubieranie choinek w piątek po Mszy św. o godz.1800. Zapraszamy służbę liturgiczną, kandydatów do bierzmowania i wszystkich chętnych,
  1. Podziękowanie za akcję „Paczka dla Seniora” – 2022.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali dobre serce i przyczynili się do sprawnego zorganizowania świątecznej akcji „Paczka dla Seniora”. W rezultacie wspólnych działań przygotowaliśmy ponad 120 paczek ze świątecznymi prezencikami oraz życzeniami i kartkami świątecznymi wykonanymi przez uczniów naszej szkoły.

Dziękujemy:

– sponsorom (25 osób), którzy przekazali środki finansowe,

-PP. Zbigniewowi i Małgorzacie Gardyńskim wraz z rodziną, za dokonanie zakupów potrzebnych produktów,

– uczniom klas od IV do VII za przygotowanie pięknych kartek świątecznych, a Pani Iwonie Kurowskiej za pomysł i nadzór,

– uczniom klasy 8c: Hani Bodnar, Ani Ziółkowskiej, Pawłowi Trybulcowi i Miłoszowi Pietrzykowi za sprawną akcję spakowania prezencików do przygotowanych toreb,

– Paniom: Małgorzacie Kowcz, Marii Sulikowskiej, Marzenie Miciak z synem Szymonem za pomoc w pakowaniu toreb i przekazaniu Seniorom,

– Pani Annie Pawłowskiej (Drukarnia MASTERPRINT) za wykonanie kopii kartek świątecznych ( ekspozycja wybranych kartek w przedsionku),

– osobom, które podjęły się dostarczania paczek Seniorom.

Mamy nadzieję, że ten dar serca naszych Parafian rozgrzał choć troszkę serca Seniorów.

(Akcję przeprowadziła i przedstawiła w sprawozdaniu P. Anna Świtoń.)

Sponsorzy akcji „Paczka dla Seniora”:

– Adam Bardon, Marcin Cejmer, Stanisława Hajdamowicz, Ryszard i Danuta Irzykowscy, Bożena i Leszek Juszczakowie, Katarzyna i Piotr Kulczykowie, Iwona i Tomasz Kurowscy, Marcin Michaluk, Anna

Michalik, Katarzyna i Bogdan Michniewiczowie, Marzena Miciak, Anna i Artur Podulka, Aneta i Krzysztof Przyszlakowie, , Renata Radziewicz, Maria i Adam Rusinowie, Jakub Rusin, Ewelina i Łukasz z ul. Słonecznej, Katarzyna i Andrzej Sobokowie, Ewa i Adrian Steciukowie, Małgorzata Sysło-Orzechowska, Helena Szlawska, Aida i Jerzy Świerkotowie, Grzegorz Zajączkowski, Anonim, 2 osoby anonimowo. – Serdeczne Bóg zapłać!

1. Za cukierki dla naszych dzieci – 10 kg – Bóg zapłać PP. Małgorzacie i Zbigniewowi Gardyńskim.
  1. Z pierwszą gwiazdką – 24. grudnia – zasiądziemy w kręgu rodzinnym do wieczerzy wigilijnej. Zacznijmy tę wyjątkową wieczerzę od lektury Ewangelii o Bożym Narodzeniu z Ewangelii św. Łukasza, modlitwą – także za zmarłych z naszych rodzin – oraz przełamaniem się opłatkiem i życzeniami. Niech to będzie chwila pojednani w naszych rodzinach. Poza dwunastu daniami, wolnym miejscem przy stole, prezentami pod choinką, niech nie zabraknie wspólnego śpiewania kolęd. Nasi Pasterze zachęcają nas do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych ze względu na wyjątkowy charakter tego dnia. Zgodnie ze starym zwyczajem naszych przodków o godz.2400 przychodzimy na pasterkę do kościoła.

Serdecznie zaprasza ksiądz proboszcz.

1. Bóg zapłać P. Piotrowi Żygadło za odśnieżenie terenu u wokół kościoła.

– pon. – godz.700 – w intencji P. Iwony Kurowskiej – od męża Tomasza oraz trojga dzieci,

– wt. – godz.1800 – w 1. rocznicę urodzin Stanisława Łabiaka,

– śr. – godz.700 – ++ Maria i Józef Rusnak, + ks. prał. Jozef Górak,

– czw. – godz.1800 – w 18. rocznicę urodzin Wojtka Oleksiaka – od rodziców i brata Bartosza oraz babć: Barbary i Hildegardy,

– pt. – godz.1800 – + Danuta Woźniak – od męża z okazji 49. rocznicy ślubu

– so. – godz.700 – ++ Wanda i Adam Jaroszowie,

– godz.2400 – pasterka: za Parafian i Dobrodziejów,

– + Jan Gwóźdź

– ndz. – godz.900 – w 40. rocznicę urodzin Ewy Wołoszczakiewicz – dziękczynno-błagalna,

– godz.1100 – + Antoni Żygadło (16. r. śm.)

– ++ Helena i Edward Wójciak – od syna Andrzeja z rodziną,

– godz.1200 – chrzest: Henryk Obajtek, Iga Lorkiewicz, Michał Kajetan Sonik, Antoni Franciszek Pyra

– godz.1630 – ++ Jan, Tomasz, Józef i Zofia Bator i zmarli z rodziny Wiśniowskich.

+ Lidia Grzegorzewska, + Czesław Szymański, + Marianna Kukiz:

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

12. Z życzeniami dla Parafian, mieszkańców i Gości – błogosławionych świat Narodzenia Pańskiego: ksiądz proboszcz .