Ogłoszenia parafialne na XII niedzielę zwykłą – 25.06.2023 – Żerniki

Kalendarz:

– śr. – św. Ireneusza, bp. i m.

– czw.– świętych apostołów Piotra i Pawła – uroczystość

– ndz. – pierwsza niedziela miesiąca – adoracyjna.

Skauci Europy – zastęp „JEŻ” z 8. Drużyny Wrocławskiej, zorganizowali dzisiaj kiermasz czynny po Mszy św. o godz.900 i 1100. Dziękujemy harcerzom i harcerkom za posługę lektora i kantora podczas Mszy św.

We wtorek ostatni dyżur Caritasu przed wakacjami. Zawieszają działalność na czas wakacji wszystkie wspólnoty działające w parafii.

Do środy ksiądz proboszcz będzie na rekolekcjach w Głębowicach, od czwartku do soboty na pielgrzymce parafialnej do Strachocina i innych miejsc Rzeszowszczyzny. Zastępstwo obejmie ks. kan. Ryszard Znamirowski. W nagłych wypadkach kontakt: L. Osowski: 508 100 938.

W niedzielę 2.07.2023 o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia, różaniec pompejański i zmiana tajemnic różańcowych.

Zapraszamy bardzo serdecznie na Święto Wspólnoty Dom na Skale, które odbędzie się w niedzielę 2 lipca w naszym kościele. Rozpocznie się Mszą świętą o 16.30, w której będzie uczestniczył opiekun wspólnoty Bp Piotr Wawrzynek. Wspólnota zbierze się, by podziękować i uwielbić Pana za wszystko co się wydarzyło przez ostatni rok, za każde dzieło, do którego została zaproszona, a także za każdą osobę, która tworzyła i tworzy Wspólnotę. Po Eucharystii planowana jest modlitwa uwielbienia i wspólne świętowanie.

Pan Bogdan Michniewicz wyświadczył usługę transportową przywożąc spod Turbacza 12 ławek do „starego kościoła”. Zostały zdeponowane w nowym kościele do czasu zakończenia remontu. W transporcie brali udział pracownicy firmy: Jacek Bronowicki i Krzysztof Faber. Za Bóg zapłać!

Dziękujemy pewnej rodzinie z ul.Parkowej za 12 kg cukierków dla naszych dzieci.

Intencje:
– pon.– godz.18.00 – ++ Marianna i Antoni Burkotowie,

– wt. – godz.18.00 – + Danuta Woźniak,

– śr. – godz. 18.00 – w 67. rocznicę urodzin P. Janusza Stanisławskiego – od żony, trojga dzieci i dziewięciorga wnucząt,

– czw. – godz.18.00 – Krystian Stich (5. r. śm.),

– pt. – godz.18.00 – + Aleksander Dębski, ++ Anna i Jan Janocha

– so. – godz. 17.00 – + Urszula Szczecińska – od wujka Janka z rodziną z Rawy Mazowieckiej,

– ndz. – godz. 9.00 – ++ Leontyna i Wacław Bagińscy,

– godz.11.00 – o zdrowie i potrzebne łaski dla wszystkich Seniorów, dla zmarłych o szczęście wieczne,

– godz.12,00 – chrzest: Piotr Krzysztof Jagodziński, Henryk Rupnicki,

– godz.16.30 – + Bartosz Mielczarek i zmarli z rodziny.

Zapowiedzi:

Konrad Rafał Piasecki, stan wolny, zam. Żerniki,

Diana Ruivo Marto, stan wolny, zam. Comeias/Leiria, Portugalia. Zapowiedź III.

Wszystkim Parafianom wyjeżdżającym na wakacje lub na urlop życzę dobrej pogody, wielu wrażeń, krzepiącego wypoczynku i bezpiecznego powrotu do domu. Pamiętajmy, że wszędzie jesteśmy chrześcijanami: niech to będą wakacje z Bogiem!

Życzy ksiądz proboszcz.

Szczęść Boże na czas wakacji!