Ogłoszenia parafialne na XVII niedzielę zwykłą – 30.07.2023 – Żerniki

– pon. – św. Ignacego Loyoli, kapł.

– wt. – 1 sierpnia – św. Alfonsa Liquori, bp. i dK

– czw.– pierwszy czwartek lipca

– pt. – św. Jana Marii Vianneya, kapł.; pierwszy piątek miesiąca

– so. – pierwsza sobota miesiąca

– ndz. – Przemienienie Pańskie, pierwsza niedziela adoracyjna

2. W piątek okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej od godz.1700. w piątek nie będzie odwiedzin chorych.

3. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1500. Koronka do Bożego Miłosierdzia i różaniec pompejański, i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

4. Tradycyjnie miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości. Episkopat zachęca nas do podjęcia abstynencji w intencji ekspiacyjnej za grzechy grzech alkoholizmu i jego skutki moralne, społeczne i ekonomiczne. Można wpisywać się do Księgi abstynencji wystawionej na pulpicie przy kaplicy bł. Bartolo Longo (prawa nawa boczna).

5. W dniach od 02.08. – 12.08.2023 ksiądz proboszcz będzie na urlopie nad polskim morzem (Ustka, ośrodek Caritasu). Zastępstwo przejmie Ks. Kan. Ryszard Znamirowski.

6. Kwiaty na ołtarzu od P. Krystyny z ul. Strzelińskiej i P. Marii Rusinowej. Trawę na parkingu skosił P. Krzysztof Marciniak. Bóg zapłać!

– pon.– godz.18.00 – + Helena Weiss oraz za zmarłych z rodzin: Jarosz, Weiss, Pache, Posamonik, Duda i Sienkiewicz; + Adela Ewest

– w 65. Rocznicę urodzin P. Adma Rusina – od żony z dziećmi i wnukami w intencji dziękczynno – błagalnej wt. – godz.18.00 – Lidia Grzegorzewska – od chrzestnej Mieczysławy z rodziną z Dębicy

– śr. – godz. 7.00 – za Parafian i Dobrodziejów

– czw. – godz.18.00 – + Lidia Grzegorzewska – od kuzyna Artura z rodziną z Dębicy

– pt. – godz.18.00 – + Lidia Grzegorzewska – od kuzyna Dominika z rodziną z Dębicy

– so. – godz. 17.00 – ++ za zmarłych z rodzin: Babulów i Jańców

– ndz. – godz. 9.00 – + Tadeusz Strzelbicki w rocznicę śmierci, + Zofia Strzelbicka z zmarli z rodziny

– godz.11.00 – w 9. rocznicę ślubu Agnieszki i Konrada Lisków – dziękczynno-błagalna

– godz.1200 – chrzest: Marcel Broj

– godz.16.30 – ++ Leokadia Woźniak, + Stanisław Woźniak ( 1. r. śm.) – od córki Bogusławy z rodziną

1. Zapowiedzi:

Kamil Olejarczy, stan wolny, zam. Nadolice Wielkie,

Aleksandra Emilia Lipińska, stan wolny, zam. Nadolice Wielkie. Zapowiedź II.