Ogłoszenia parafialne na XXXIII niedzielę (46. tydzień roku) – 19.11.2023 r.

– pon. – św. Rafała Kalinowskiego, kapł.;

– wt. – Ofiarowanie NMP ;

– śr. – św. Cecylii, dziew. i m.;

– pt. – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapł. i Towarzyszy;

– so. – św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziew. i m.;

-ndz. – Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata – uroczystość (ostatnia niedziela w roku kościelnym).

2. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

3. W piątek o godz.19.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania.

5. W piątek o godz.20.00 próba śpiewu chóru parafialnego; próba śpiewu scholii

– w niedzielę o godz.10.00.

6.”Gość Niedzielny” – nowy dwumiesięcznik, bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła”. W pierwszym numerze m.in..:

– dowody na istnienie Chrystusa,

– apokryfy: pobożne bajki czy ukryta prawda?

– Inkwizycja: fakty i mity, cz,1.

– kto zabił ks. Blachnickiego? – rozmowa z prokuratorem,

– Wandea: zapomniane ludobójstwo rewolucji francuskiej,

– pęknięta Ziemia Święta – reportaż z Palestyny.

Cena egzemplarza 12 zł.

7. Został naprawiony zegar na wieży „starego” kościoła. Możemy według jego wskazań regulować nasze zegarki. Naprawy dokonał – z własnej inicjatywy – mgr inż. Marek Gallus. Serdeczne Bóg zapłać!

8. Ofiary na remont kościoła złożyli: rodzina Pachlitów (100 zł), rodzina Kucembów (500 zł), Jan Wincewicz (2 000 zł), Szymon Dragan (1 000 zł). Bóg zapłać!

9. Uwaga seniorzy! Oszuści dzwonią do naszych starszych mieszkańców i próbują wyłudzić pieniądze metodą na wnuczka, który uległ wypadkowi. Wcześniej robią rozeznanie pukając do niektórych domów i prosząc o pomoc w zebraniu pieniędzy na operację. Taki przypadek miał miejsce w ostatni piątek na ulicy Skowronkowej i Słonecznej.

10. Apel do rodziców! Sprawdźcie, czy rowery waszych dzieci mają światełka i elementy odblaskowe. W długie jesienne wieczory prawidłowe oznakowanie rowerzystów może zadecydować o ich życiu!

11.Rozpoczynamy w naszej parafii przygotowania do świątecznej akcji „Paczka dla seniora”, realizowanej z udziałem uczniów naszej szkoły oraz mieszkańców parafii. Zapraszamy chętnych do działania i sponsorowania! Kontakt : Ks. Proboszcz oraz p. Anna Świtoń (tel.601 92 28 69).

– pon. – godz.18.00 – intencja dziękczynna za 26 lat życia syna Michała i za 51 lat życia ojca Michała – Roberta Jadwiszczaka;

– wt. – godz.18.00 – w 4. rocznicę powstania Legionu Maryi w naszej parafii – za zmarłych Legionistów;

– śr. – godz.7.00 – + Cecylia Orzeł (z okazji imienin), ++ Paweł, Antoni, Rudolf i Władysława Orzeł;

– czw. – godz.18.00 – + Krzysztof Firek – od Janiny Kowcz, Marii Kotwickiej i Grażyny Gwóźdź;

– pt. – godz.18.00 – ++ Stefania i Serafin Pieściuk (dziadkowie), ++ Katarzyna i Franciszek Garbowscy;

– so. – godz. 17.00 – ++ Wanda i Adam Marcinkowscy ;

– ndz. – godz. 9.00 – w intencji Kolejarzy i ich rodzin oraz zmarłych Kolejarzy;

– godz. 11.00 – + Maria Duda (8. r. śm.), ++ Ignacy i Joanna Dudowie;

– godz.12.00 – chrzest: Lena Grzegorzewska ;

– godz.16.30 – + Mieczysław Wójcik – od Mirki i Janka Szczepaniaków.