Ogłoszenia parafialne na V niedzielę wielkanocną – 28.04.2024r.

– pon. – św. Katarzyny Sieneńskiej, dziew. i dK;

– śr. – 1 maja – św. Józefa Robotnika;

– czw. – św. Atanazego, bp. i dK, pierwszy czwartek miesiąca.

– pt. – 3 maja – Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski – uroczystość, święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r. (wywieszamy flagi narodowe dopóki jeszcze wolno) i pierwszy piątek miesiąca, w tym dniu nie ma postu;

– so. – św. Floriana, m. – patrona strażaków , pierwsza sobota miesiąca;

– ndz. – pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna; wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, różaniec pompejański i litania do Matki Bożej.

2. W maju nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św.; w niedziele i uroczystości o godz.16.00.

Zachęta do parafian w Biestrzykowie, w Smardzowie, w Iwinach, na Rusinowie, w Lamowicach oraz w Radomierzycach, aby gromadzili się na majówkach przy kapliczkach i krzyżach. Proszę rodziców, by modlili się wraz ze swoimi dziećmi, babcie ze swoimi wnuczkami.

3. W czwartek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

4. W piątek – 3 maja – porządek nabożeństw niedzielny: godz.9.00; 11.00 i 16.30.

5. W piątek nie będzie odwiedzin chorych, nie będzie katechezy dla kandydatów do bierzmowania, okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

6. W tym tygodniu nie będzie próby chóru i scholi.

7. I Komunia św. w naszej parafii odbędzie się w dwóch turach. Pierwsza – w sobotę 11 maja o godz.10.30, druga – w niedzielę 12 maja o godz.10.30. Intencje z godz.11.00 zostaną odprawione w ramach Mszy św. komunijnej o 10.30.

– pon. – godz.18.00 – + Mieczysław Wójcik (1. r. śm.), + Grażyna Wójcik i zmarli z rodziny;

– wt. – godz.18.00 – + Zbigniew i Róża Pajda – od pięciorga dzieci;

– śr. – godz.18.00 – w 25. rocznicę ślubu P. Artura i Bożeny Cirków – dziękczynna;

– czw. – godz.12.00 – chrzest: Franciszek Adam Kwiatkowski;

– godz.18.00 – ++ Janina i Jerzy Ostrowscy i zmarli z rodziny;

– pt. – godz.9.00 – ++ Helena i Władysław Kucembowie, + Edward Górski, Benedykt Kurowski;

– ++ Stefania, Jan i Stanisław Górscy, ++ Władysław, Stanisława i Maria Kucembowie;

– godz.11.00 – + Zygmunt Kowcz (8. r. śm.);

– godz.16.00 – nabożeństwo majowe;

– godz.16.30 – + Leszek Cielecki – od c. Joanny z rodziną;

– so. – godz.17.00 – + Małgorzata Kowcz – od mieszkańców z ul. Kwiatowej ze Smardzowa

– ndz. – godz. 9.00 – za zmarłych rodziców, rodzeństwo, córkę Iwonkę z rodziny Kidawa i Hajchertów;

– godz.11.00 – + Roman Cwynar;

– w 44. rocznicę urodzin Pawła Morawskiego – od żony Marty i czworga dzieci;

– chrzest: Jan Górecki;

– godz.15.00 – adoracja;

– godz.16.30 – ++ Stanisław i Aniela Kowcz.

8. Zapowiedzi:

Mikołaj Kępiński, kawaler, zam. Wrocław,

Justyna Anna Marek, panna, zam. Iwiny – Rusinowo. Zapowiedź III.

Maciej Kominek, kawaler, zam. Radomierzyce,

Natalia Sklorz, panna, zam. Radomierzyce. Zapowiedź III.

Cezary Jakub Piętka, cywilnie związany, zam. Wrocław,

Anastassia Skyliuk, cywilnie związana, zam. Wrocław. Zapowiedź III.

Grzegorz Guźda, kawaler, zam. Żerniki,

Emilia Magdalena Kowcz, panna, zam. Żerniki. Zapowiedź I.

Tomasz Charpantidis, kawaler, zam. Żerniki,

Monika Aleksandra Kozyrska, panna, zam. Smolec. Zapowiedź I.

Bartłomiej Krysiak, kawaler, zam. Radomierzyce,

Dominika Natalia Kowcz, panna, zam. Smardzów. Zapowiedź I.