Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

-pon. – NMP Matki Kościoła – święto;

-czw. – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – święto;

-pt. – NMP Wspomożycielki wiernych;

-ndz. – Najświętszej Trójcy – uroczystość; Dzień Matki.

Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny i otwiera tzw. „okres zwykły w ciągu roku (per annum). Kolor liturgiczny zielony.

2. W czwartek po Mszy św. spotkanie Legionu Maryi.

3. W piątek próba chóru o godz.20.00.

4. W piątek o godz.19.00 katecheza dla kandydatów do bierzmowania. Bierzmowanie odbędzie się 16 czerwca, podczas Mszy św. o godz.11.00.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży w niedzielę, 2. czerwca, po Mszy św. o godz.16.30.

Egzamin przed bierzmowaniem 10. i 11. czerwca po Mszy św.

Wymagania: metryka chrztu, znajomość katechizmu, lektura Ewangelii według św. Łukasza (streszczenie), biografia patrona bierzmowania ( na piśmie), opinia katechety o uczestnictwie w katechezie.

Świadkowie bierzmowania z zaświadczeniem z parafii zamieszkania.

Próby liturgiczne trzynastego i czternastego czerwca o godz.19.00.

5. Przypominamy, że I Komunia w naszej parafii odbywa się w stałym terminie, czyli w drugą niedzielę maja o godz.10.30. Z powodu dużej liczby dzieci komunijnych rozkładamy I Komunię na sobotę i niedzielę. Podziału grup dokonują sami rodzice z katechetą. Szczegóły dotyczące samego przygotowania do I Komunii przedstawiane są we wrześniu na spotkaniu z rodzicami.

6. Serdeczne podziękowanie za przygotowanie dzieci do I Komunii św. – przystąpiło 96 dzieci – katechetce, Pani Katarzynie Besteckiej (pomagali: p.Iwona Kurowska, p.Jadwiga Zając i p.Grzegorz Zajączkowski) oraz rodzicom na ręce ich przedstawicielek: Pań – Magdaleny Mozolewskiej, Barbary Jach, Karoliny Lichtarskiej i Moniki Rupnickiej.

7. Bartek Lichtarski przekazał dla swoich rówieśników 3 kg cukierków.

Bóg zapłać!

8. W przyszłą niedzielę – 26 maja 2024 – w naszej parafii wielkie święto, bowiem obchodzimy 100 – lecie kościoła parafialnego. Mszę św. jubileuszową odprawi J.E. Ks. Abp Józef Kupny o godz.13.00.

Serdecznie zapraszam do udziału w naszym parafialnym święcie nie tylko Parafian, ale także pozostałych mieszkańców, którzy interesują się historią Żernik i okolic. To wydarzenie wpisuje się w historię naszej „małej ojczyzny”. Po Mszy św. przewidziana jest agapa, tj. piknik na placu przykościelnym.

-pon. – godz.18.00 – ++ Helena (23. r. śm.), Czesław i Jan;

-wt. – godz.18.00 – za śp. rodziców chrzestnych: Henryka Sinkiewicza i Albinę Rapę, za śp. Stanisława Targoniego i Karolę Mikłuszewską;

-śr. – godz. 7.00 – za Parafian i Dobrodziejów;

-czw. – godz.18.00 – ++ Romuald i Norbert Koronkiewicz, + Zofia Bala;

-pt. – godz.18.00 – + Janina Oleksiak – od męża w rocznicę urodzin;

-sob. – godz.13.00 – I Komunia Piotrka Łukawieckiego;

– godz.17.00 – o Boże błogosławieństwo w rodzinie Szymona i Magdaleny Rusinów w rocznicę ślubu;

-ndz. – godz. 9.00 – + Janusz Skrętkowicz (1. r. śm.);

– + Maria Moskwa (3. r. śm.);

– godz.11.00 – + Małgorzata Kowcz – od rodziny Małgorzaty i Dariusza Walczaków z dziećmi;

– + Michał Prus (14. r. śm.);

– godz.13.00 – dziękczynna z okazji 100-lecia kościoła parafialnego pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa;

– w 18. rocznicę urodzin Krzysztofa Fernezy, w 22 rocznicę urodzin jego siostry Dominiki oraz w rocznicę urodzin Iwony, ich mamy;

– godz.16.00 – nabożeństwo majowe;

– 16.30 – + + Cecylia Orzeł i Anna Janocha z okazji Dnia Matki;

– ++ Helena i Edward Wójciakowie.

+ Rafał Trafidło: Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.