Ogłoszenia parafialne na XXII niedziele zwykłą – 30.08.2020 – Żerniki Wrocławskie

– wt. – 1. września – rozpoczęcie roku szkolnego i rocznica wybuchu II wojny  światowej

– czw. – św. Grzegorz Wielkiego, pap. i dK. i pierwszy czwartek miesiąca

– pt. – pierwszy piątek miesiąca

– so. – pierwsza sobota miesiąca

– ndz. – pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna

2.Intencja Apostolstwa Modlitwy:

Powszechna: Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

3. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

4. W czwartek i w piątek spowiedź pierwszo-piątkowa i napoczęcie roku szkolnego od godz.1700 – 1800.

5. W piątek od godz.830 odwiedziny chorych na zgłoszenie.

6. W piątek o godz.2000 próba śpiewu chóru parafialnego.

7. W niedzielę o godz.1000 próba śpiewu scholii.

8. W sobotę o godz.1600 nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciwko NMP.

9. W niedzielę o godz.1100 Msza św. dożynkowa – dziękczynna za tegoroczne zbiory oraz na rozpoczęcie roku szkolnego. W związku z pandemią dożynki ograniczamy do Mszy św. Rezygnujemy z korowodu dożynkowego. Nie będzie także pikniku. Będą starostowie oraz wieńce dożynkowe. Pojawi się także poczet sztandarowy naszej  szkoły im. Św. Jadwigi Śląskiej. Serdecznie zapraszam na tę uroczystość Parafian, Grono Pedagogiczne z  Panią Dyrektor, Pracowników szkoły oraz uczniów.

10. W niedzielę od godz.1500 adoracja Najświętszego Sakramentu;
o godz.1600 różaniec i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

11. Po Mszy św. zbiórka do puszki na pomoc Libanowi.

12.  Za skoszenie trawy na placu zabaw i przed kościołem Bóg zapłać Tomkowi Gardyńskiemu. Za pomalowanie sali parafialnej w nowym obiekcie Szkole Tańca ( rodzicom i dzieciom). Za posprzątanie zaplecza kuchennego Pniom z Koła Seniora.

– pon. – godz.1800 – urodzinowa Pani Walentyny Rusin oraz Jakuba Rusina – dziękczynno-błagalna

– wt. – godz.1800 – + Bożena Tasior – od rodziny z Łopiennika

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów

– czw. – godz.1800 – ++ Rozalia i Antoni Gagat – od córki Ewy

– pt. – godz.1800 – + Leokadia Woźniak, + Alicja Woźniak, ++ Leontyna   i Marian Bagińscy, ++ Helena i Michał Majcher

– so. – godz.1600 – nabożeństwo ekspiacyjne

– godz.1700 – w 40. rocznicę ślubu P. Janiny i Zbigniewa Oleksiaków – dziękczynna

– ndz. – godz.900 – ++ Zenon i Kazimiera Stawiccy, ++ Mieczysław          i Barbara Kuś

– godz.1100 – + Leokadia Woźniak i zmarli z rodzin: Woźniaków, Czerwińskich i Cieleckich

– godz.1500 – adoracja

– godz.1630 – + Tomasz Wasiak ( 3. r. śm.)

14.  Zapowiedzi:

Łukasz Piotr Konefał, stan wolny, zam. Iwiny,

Beata Katarzyna Gońda, stan wolny, zam. Iwiny. Zapowiedź III.

Paweł Bykowski, stan wolny, zam. Żerniki,

Karolina Paulina Aduła, zam. Żerniki, stan wolny.    Zapowiedź II.