Ogłoszenia parafialne na VI niedzielę zwykłą – 14.02.2021- Żerniki Wrocławskie

– śr. – środa popielcowa – kwartalny dzień modlitw o ducha pokuty            i dobre przeżycie rekolekcji wielkopostnych

2. Środa popielcowa rozpoczyna w Kościele Wielki Post. Wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia, aż do śmierci obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych w wieku od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje dodatkowo post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od spożywania mięsa oraz  ograniczeniu się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych (kan. 1252 KPK).

W środę popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz.900 i 1800.

3. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz.1730; nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz.1600.

4 Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii od piątej niedzieli W. Postu:           od niedzieli 21 marca do środy 24 marca.

5. Rusztowania przy centralnym oknie, które umożliwią montaż witraży zbudowali: Adam Rusin, Jan Rusin, Jakub Rusin i Piotr Rusin. Serdeczne Bóg zapłać!

6. Za wszelkie ofiary na witraż, serdeczne Bóg zapłać!

7. Teren  przykościelny odśnieżali Panowie: Zbigniew Gardyński, Jan Rusin      i Jakub Rusin. Serdeczne Bóg zapłać!

8.  Intencje:

– pon. – godz.1800 – intencja własna

– wt. – godz.1800 –  + Jan Lichtarski (5. r. śm.), + Patrycja Rajca (12. r. śm.)

– śr. – godz.900 – za Parafian i Dobrodziejów o ducha pokuty

– godz.1800 – + Helena Kozłowska (greg. 1)

– czw. – godz.1800 – w 11. rocznicę urodzin Huberta i w 8. rocznicę urodzin Hani Stich

– pt.  –  godz.1800 – + Halina Szczecińska, + Mieczysław Piotrowski –         od sąsiadów z ul. Kolejowej 7

– so. – godz.1700 – w 30. rocznicę urodzin P. Mgr. Grzegorza Zajączkowskiego – od rodziców i siostry

– ndz. – godz.900 – + Janina Oleksiak (1. r. śm.)

– godz.1100‑ ++ Antoni, Leonarda, Genowefa i Jan Żygadło, ++ Irena, Stanisława i Paweł Sak, + Kazimierz Lisek

– godz.1600 – Gorzkie Żale

– godz.1630 – ++ Stanisław, Mieczysław i Irena Marciniak

+ Franciszek Majka, + Karolina Dejewska: Niech odpoczywają          w pokoju wiecznym. Amen.