Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wielkanocną – 04.04.2021 – Żerniki Wrocławskie

W Kościele do najbliższej niedzieli Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego

– ndz. – Niedziela Bożego Miłosierdzia

2. W Wielkanoc przypada pierwsza niedziela miesiąca. Tym razem wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy św. niedzielny. Czytamy list rektorów PWT    i Seminarium.

4. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz.1100 poświęcenia książeczek dzieciom pierwszo-komunijnym.

5. W Niedzielę Miłosierdzia zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu ze wspólnotą „Dom na Skale” według planu:

–   godz.1500 – koronka do Bożego Miłosierdzia;

– godz.1520 – katecheza i ewentualne  świadectwa;

– godz.1545 – adoracja i uwielbienie z modlitwą wstawienniczą;

– godz.1615 – przygotowanie Eucharystii;

– godz.1630 – eucharystia z uwielbieniem po Komunii św.

6. Za kwiaty do Bożego Grobu P. Marii i Adamowi Rusinom.

Za komplet świec ołtarzowych Pani Marii Kotwickiej. Za cukierki dla dzieci (5 kg) P. Małgorzacie i Zbigniewowi Gardyńskim.

7. Bóg zapłać za wykonanie liturgii Triduum paschalnego służbie liturgicznej: organistom, chórowi, ministrantom, szafarzom, lektorom i kantorom, posłudze.

P. Bogusławie Morawskiej za przygotowanie za przygotowanie kościoła na święta, za Boży Grób.

8. Na wieży kościoła 31 marca 2021 r. o godz.935 zawisł dzwon im. Matki Bożej Pompejańskiej, który po raz pierwszy zadzwonił podczas rezurekcji oznajmiając Zmartwychwstanie Chrystusa. Odtąd będzie nas wzywał na nabożeństwa i niepokoił nasze sumienia. Dzwon  waży 500 kg, dźwięk dzwonu: A.

9. P. Jacek Lipczyński wykonał  główne przyłącze energetyczne, rozciągnął instalację energetyczną w pomieszczeniach podpiwniczenia, wykonał zasilanie napędu i sterowania dzwonu oraz wykonał okresowy przegląd instalacji energetycznej w nowym kościele. Bóg zapłać !

10. Zostały wykonane balaski w prezbiterium oraz barierki w kaplicach bocznych. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

11. Bóg zapłać za zawieszenie obrazów NSPJ i NMP w prezbiterium Panom: Janowi Rusinowi, Adamowi Rusinowi i Jakubowi Rusinowi.

– pon. – godz.900 – ++ Adam Janocha, + Piotr Mosiński

– godz.1100 – dziękczynna – za Tadeusza Stopyrę

– w 50. rocznicę urodzin P. Ewy Steciuk

– godz.1200 – chrzest: Oliwier Socha, Nikodem Zachariasz Kalin, Ignacy Stanisław Szpara