Ogłoszenia parafialne na XXXIII niedzielę zwykłą – 14.11.2021-Żerniki

-śr.- św. Elżbiety Węgierskiej, zak.,

-czw.- bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i m.,

-so. – św. Rafała Kalinowskiego, kapł.,

-ndz.– Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

2.Ks. Arcybiskup Józef Kupny zaprasza młodzież do Katedry dnia 21 listopada br. na godz. 15.00 na przeżywanie Światowych Dni Młodzieży.

3.W dniach 27-28 listopada sympozjum pod hasłem „Miłości trzeba się uczyć – Miłość w małżeństwie i rodzinie” zorganizowane z okazji 25 rocznicy śmierci Sługi Bożego Ks. Prał. Aleksandra Zienkiewicza.

Spotkania w Katedrze oraz w auli PWT przy ul.Katedralnej.

4.W przyszłą niedzielę taca na budowę kościołów w naszej diecezji.

5.Przypominamy o zapisywaniu uczniów klas drugich licealnych i zawodowych do sakramentu bierzmowania. Termin – do końca listopada. Druki deklaracji w przedsionku kościoła.

6.We wtorek o godz. 17.30 warsztaty makramy dla dzieci szkolnych w sali im.Sługi Bożego Ks.Prał. Aleksandra Zienkiewicza – Wujka. Instruktor warsztatów – pani Dagmara Kryńska – nauczy wykonywać ozdoby choinkowe.

7.Bóg zapłać Pani Barbarze Mak za dekorację patriotyczną z okazji Święta Niepodległości przy współudziale Pani Joanny Sławuskiej z rodziną (druk tekstów), Pana Leszka Szlawskiego (wykonanie drabinek i krzyży) i Pana Ryszarda Sawickiego (transport eksponatów do kościoła).

Podziękowania Pani katechetce Jadwidze Zając – za przygotowanie z dziećmi programu patriotycznego ( wykonany 11 listopada po Mszy św. o g.11).

Podziękowania p.Bogusławie Morawskiej za piękne kompozycje kwiatowe.

Serdeczne dzięki wszystkim Parafianom za wywieszenie flag narodowych na swych domach 11 listopada. W tej „konkurencji” najlepiej wypadł Smardzów dzięki zaangażowaniu Pani Sołtys Małgorzaty Kowcz.

8. W przyszłą niedzielę – 21.11.2021 – spotkanie dla rodziców i dzieci przed I-szą komunią św. – godzina 11.00.

9. INTENCJE:

-pon.- godz.18 – + Karolina Dejewska – od Tadeusza Drozdowskiego,

-wt.- godz.18 – ++ Aniela i Kazimierz Michaluk,

-śr.- godz.7 – + Michał Kosela,

-czw.- godz.18 – + Franciszek Majka, +Konrad Majka, + Zbigniew Głębowski,

-pt.- godz.18 – ++ Józef i Wiktoria Łabatczuk, ++Krzysztof i Iwona Łabatczuk, + Mieczysław Kuriata,

-so.

– godz. 14.00 – ślub : Piotr Wiatr i Małgorzata Pieńkowska,

godz. 17.00 – w 3.rocznicę powstania Legionu Maryi w naszej parafii – za żyjących i zmarłych,

-ndz.

– godz.9 – +Leokadia Jaszczyńska (14. r.śm.), + Zygmunt Jaszczyński ( 10.r.śm.), za zmarłych z rodziny Jaszczyńskich, Łukomskich, Boczkowskich i Baryłów),

-godz.11- za rodziny Kolejarzy z parafii i za zmarłych Kolejarzy z okazji ich święta (św. Katarzyny Aleksandryjskiej),

-godz.16.30 – w 86. Rocznicę urodzin Pani Marii Klepuszewskiej – od dzieci, wnuków i prawnuków.

(Ogłoszenia są też wywieszone na tablicy ogłoszeń na cmentarzu.)