Ogłoszenia parafialne na XVIII niedzielę zwykłą – 31.07.2022 – Żerniki

Kalendarz:

– pon. – 1 sierpnia – św. Alfonsa Ligurio, bp. i dK. – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

– czw. – św. Jana Vianneya, prob. i pierwszy czwartek miesiąca

– pt. – pierwszy piątek miesiąca

– so. – Przemienienie Pańskie – święto i pierwsza sobota miesiąca

– ndz. – pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna

1. W piątek okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej od godz.1700 – 1800.

Nie będzie odwiedzin chorych.

1. Nie będzie także nabożeństwa ekspiacyjnego w sobotę.
  1. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1500 (koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz.1600 różaniec i zmiana tajemnic ŻR).
  1. Miesiąc sierpień jest miesiącem abstynencji, w którym Biskupi zachęcają do podjęcia dobrowolnego powstrzymania się od picia alkoholu, częstowania alkoholem oraz wydawania pieniędzy na alkohol. Swoją decyzję o podjętym poście od alkoholu można wpisać do Księgi Abstynencji.

Post można podjąć na dowolny czas. W rubryce „okres podjętej abstynencji” wpisujemy datę zakończenia postu lub, jeśli decydujemy się na post na całe życie, to piszemy słowo „dozgonnie”.

Po wpisaniu się do Księgi Abstynencji, osoba podejmująca post odczytuje prywatne przyrzeczenie w obecności świadka. Świadkiem może być każdy kto znajduje się w kościele. Tekst przyrzeczenia znajduje się na pierwszej stronie Księgi.

Od podjętego postu nie ma dyspensy. Złamanie przyrzeczenia wymaga wyspowiadania się i pojęcie pokuty z tym związanej, nałożonej przez spowiednika.

W naszym kościele Księga Abstynencji znajduje się w prawej nawie bocznej, przy obrazie MB Pompejańskiej.

– pon. – godz.1800 – + Anna Łuczkowska i zmarli z rodziny Rupnickich

– wt. – godz.1800 – dziękczynna z okazji urodzin Anny, Marii, Szymona i Dominika – z prośbą o potrzebne łaski

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów

– czw. – godz.1800 – w 20. rocznicę ślubu P. Roberta i Jolanty Jakubowskich – dziękczynna za córkę Patrycję

– pt. – godz.1800 – + Józef Łabowicz oraz zmarli z rodzin: Kalecińskich, Łabowiczów, Kamowskich i Stasiaków

– so. – godz.1700 – + Ania Jendo (17. r. śm.) od taty i Dorotki

– ndz. – godz.900 – + Jan Rusin ( w rocznicę śmierci), + Walentyna Rusin

– godz.1100 – + Tadeusz Strzelbicki ( w rocznicę śmierci), + Luisa Andreani

– godz.1630 – ++ Maria Stefaniak i zmarli z rodziny Stefaniaków

7. Zapowiedzi:

Kamil Komarnicki, stan wolny, zam. Żerniki,

Anna Goworowska, stan wolny, zam. Wrocław. Zapowiedź III.

Paweł Marcin Miodek, stan wolny, zam. Wrocław,

Marta Maria Błażejewska, stan wolny, zam. Żerniki. Zapowiedź III.

Filip Ruchel, stan wolny, zam. Wrocław,

Karolina Tomasiczek, stan wolny, zam. Biestrzyków. Zapowiedź II.

Mateusz Michał Teodorowicz, stan wolny, zam. Iwiny.

Ewelina Mystkowska, stan wolny, zam. Andrzejewo, diec. Łomżyńska. Zapowiedź II.