Ogłoszenia parafialne na XXVI niedzielę zwykłą – 25.09.2022 – Żerniki

Kalendarz:

– wt. – św. Wincentego a Paulo, kapł.

– śr. – św. Wacława, m.

– czw. – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała – święto

– pt. – św. Hieronima, kapł. i dK.

– so. – 1. października – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dK.

2. We wtorek od godz.1630 – 1730 otwarty Caritas parafialny.

3. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

4. We wtorek spotkanie wspólnoty Dom na Skale (w salce przy nowym kościele).

5. W sobotę od godz.900 – generalne porządki wokół kościoła, do których zapraszam wszystkich chętnych, młodzież, starszych i seniorów, kobiety i mężczyzn. Przychodzimy z grabkami, sekatorami, miotłami i taczki się przydadzą. Chcemy jak najpiękniej przygotować nową świątynię do ceremonii jej poświęcenia.

6.W przyszłą niedzielę Ks. Dr Mariusz Szypa na każdej Mszy św. objaśni nam poszczególne elementy liturgii poświęcenia kościoła. Po Mszy św. o godz.1630 próba liturgiczna przed uroczystością poświęcenia kościoła, którą poprowadzi K. Dr Mariusz Szypa. Zapraszamy ministrantów, także seniorów, szafarzy Komunii św., lektorów.

7. Od 1 października przez cały miesiąc nabożeństwo różańcowe: w dni powszednie po Mszy św., a w niedziele o godz.1600 przed Mszą św. popołudniową. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach dzieci, młodzież i starszych.

8. W sobotę o godz.1600 nabożeństwo ekspiacyjne za profanacje i bluźnierstwa w naszym społeczeństwie.

9. W niedzielę od godz.1500 adoracja Najświętszego Sakramentu; godz.1600 różaniec i zmiana tajemnic ŻR.

10. Bóg zapłać za umocowanie 12-tu świeczników pod „zacheuszkami” Panu Stanisławowi Cieleckiemu i Leszkowie Osowskiemu.

Bóg zapłać:

– Panu Marianowi z ul. Parkowej za cukierki dla naszych dzieci (7 kg),

– za ofiarę w kwocie 100-tu złotych na Caritas Pani Anie Szymańskiej z Biestrzykowa,

– za prace pielęgnacyjne na placu przykościelnym Panom: Karolowi Bagińskiemu, Jarkowi Michalukowi i Krystianowi Morawskiemu.

– pon. – godz.1800 – ++ Wiktoria i Mieczysław Boczkowscy i zmarli z rodziny Łukomskich, Netzlów i Boczkowskich

– wt. – godz.1800 – +Henryk Mielnik – od rodziny Bator i Spleśniak

– śr. – godz.700 – +Renata Jasińska – Nowak, + Kornel Morawiecki

– czw. – godz.1800 – ++ Tadeusz i Władysława Matysiakowie

– pt. – godz.1800 – + Henryk Mielnik – od rodzin: Kowczów, Trojanów, Majchrzaków i Staszkiewiczów

– so. – godz.1500 – ślub: Bartłomiej Zięba i Małgorzata Bronowicka

– godz.1700 – w 50. rocznicę urodzin Mariusza Teodorowicza , w 50. rocznicę urodzin Anety Teodorowicz oraz w 25. rocznicę ślubu Mariusza i Anety

godz.1600 – nabożeństwo ekspiacyjne

– ndz. – godz.900 – + Marek Hojnowski

– ++ Waldemar Michalski ( 2 m-ce od śmierci), + Tadeusz Goldmann (5. r. śm.)

– godz.1100 – + Wanda Teresa Sendlewska, + Irena Frączak i dusze czyśćcowe

– w 85. rocznicę urodzin Pana Tadeusza Płatkiewicza, o dar dobrego zdrowia

– godz.1200 – chrzest: Hanna Konefał

– godz.1500 – adoracja

– godz.1630 – + Tadeusz Matysiak (2. r. śm.), + Władysława Matysiak (15. r. śm.)