Ogłoszenia parafialne na I niedzielę adwentu – 29.11.2020 – Żerniki Wrocławskie

Kalendarz:

– pon. – św. Andrzeja apostoła

– czw. – św. Franciszka Ksawerego, kapł. i pierwszy czwartek miesiąca

– pt. – św. Barbary, dziew. i m. – patronki górników i hutników i pierwszy piątek miesiąca

– so. – pierwsza sobota miesiąca

– ndz. – św. Mikołaja, bp. i pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna

2. W adwencie od poniedziałku do piątku roraty. W czasie pandemii zachęcamy dzieci do uczestniczenia w roratach przez Internet. Transmisja codziennej Mszy św. dla tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła na stronie: roraty.maly gosc.pl.

3. Od dzisiaj można nabywać opłatki wigilijne w kościele po każdej Mszy św.

4. Również od dzisiaj można wspierać akcję Caritas „Wigilijna Pomoc dzieciom” nabywając świecę Caritas.

5. W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych; okazja do spowiedzi pierwszo-piątkowej od godz.1630.

6. W piątek po Mszy św. katecheza przedchrzcielna dla rodziców naturalnych i chrzestnych.

7. W sobotę nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy bluźnierstwa i profanacji.

9. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1500. O godz.1600 różaniec i zmiana tajemnic Żywego Różańca. Modlimy się o ducha pokuty i łaskę nawrócenia.

10. Z uwagi na pandemię nie będzie zorganizowanej spowiedzi przed świętami. Spowiadać się można codziennie pół godziny przed Mszą św.

11. Za nowy odkurzacz Bóg zapłać P. Marianowi Sewerynowi; za naprawienie furtki w bramie bocznej cmentarza Bóg zapłać P. Adamowi Rusinowi.

12. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zachęca na do wzięcia udziału w akcji „Adwent? Tak! Pomagam”. W obecnych czasach, kiedy przybywa ludzi przekraczających margines ubóstwa materialnego, jest organizowana zbiórka żywności od 29.11 – 23.12.2020. W przedsionku kościoła znajdują się kartony, w które można wkładać produkty żywnościowe. Żywność rozdysponujemy wśród ubogich w naszej parafii i wspomożemy Caritas Wrocławską, co jednak zależy od Waszej hojności.

– pon. – godz.1800 + + Zofia i Wincenty Żegod

– wt. – godz.1800+ Anna Drozdowska – od Marii i Bolesława Czerwińskich

– śr. – godz.1800 + + Mariusz i Leonard Marcinkowscy

– czw. – godz.1800za rodziców i rodzeństwo Jagody i Tomasza Teodorowiczów

– pt. – godz.1800+ Barbara Czerwińska – z okazji imienin od brata Zbigniewa z rodziną

– so. – godz.1700++ Józefa i Józef , ++ Jozefa i Antoni, ++ Maria i Władysław, ++ Janina i Stefan ( dziadkowie Kulczyków)

– ndz. – godz.900rezerwacja

– godz.1100z okazji 45. urodzin P. Katarzyny Motowidło, w 8. rocznicę urodzin Helenki i Wiktora Motowidło

– godz.1630 + Jarosław Jóźków (33. r. śm.)