Ogłoszenia parafialne na IV niedzielę adwentu – 20.12.2020 – Żerniki Wrocławskie

– czw. – 24 grudnia – wigilia Narodzenia Pańskiego

– pt. – Narodzenie Pańskie – uroczystość

– so. – św. Szczepana, pierwszego męczennika (poświęcenie owsa)

– ndz. – niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

2. We wtorek Caritas otwarty od godz.1630 – 1730.

3. W środę spowiedź przed Bożym Narodzeniem od godz.1600 – 1800.

4. W środę ubieranie choinek i żłobka po Mszy św. o godz.1800. Zapraszamy do tej pracy chętnych, także kandydatów do bierzmowania oraz ministrantów.

5. W wigilię Msza św. o godz.700.

6. Msza św. pasterska – pasterka – w czwartek  o godz.2200 i  o  godz.2400.  W Narodzenie Pańskie porządek Mszy św. niedzielny: godz.900, 1100 i 1630.

7. W drugi dzień Narodzenie Pańskiego – św. Szczepana – czytamy list Rektora PWT; taca na potrzeby PWT i Seminarium. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

8. Ofiary na kościół złożyli: Adolf i Marianna Pachlitowie – 100 zł. Wiesław Drozdowski – 100 zł. Antoni i Zdzisława Krawcowie – 300 zł. + Joanna Lisik – Misterska – 100 zł. Jacek     i Lucyna Szechińscy – 300 zł. Eugeniusz i Teresa Teodorowicz – 500 zł. Bóg zapłać!

9. Za choinki Bóg zapłać P. Magdalenie i Grzegorzowi Mozolewskim.

– pon. – godz.1800 – w intencji Jasia Teodorowicza ( 7. r. urodzin) oraz jego rodzeństwa: Stasia i Irminy – o zdrowie i Boże błogosławieństwo

– wt. – godz.1800 –  imieninowa P. Adam Rusina – od mamy, żony, dzieci       i wnuków

– śr. – godz.1800–   ++ Maria i i Józef Rusnakowie, + ks. prał Józef Górak

– czw. – godz. 700 – ++ dr Adam Jarosz (z okazji imienin), + Wanda Jarosz

– czw.  – godz.2200 – za Parafian i Dobrodziejów

– pt. –  godz.2400 – za Parafian i Dobrodziejów

– godz.900 – za Amadeusza Kalin – z okazji 5. rocznicy chrztu św.

– godz.1100 – za Parafian i Dobrodziejów

– godz.1200 – chrzest: Aurelia Gałkowska

– godz.1630 – + dr Zbigniew Kamiński i zmarli z rodzin: Rzeszowskich, Prokopów i Kumaszków

– so. – godz. – godz.900 – + Jan Janocha – z okazji imienin i w 38. rocznicę urodzin

– godz.1100 – o Boże błogosławieństwo i opiekę Bożą dla syna Krzysztofa z rodziną i córki Ewy z rodziną ( za wnuki)

– godz.1630 – za dzieci: Dominikę, Tomasza i Filipa oraz za wnuczkę Oliwię – od rodziców i dziadków Zbigniewa i Beaty Kołodziejczuków

– ndz. – godz.900 – ++ Stanisław i Zofia Banaszczyk

– godz.1100 – + Antoni Żygadło  (14. r. śm.)

– godz.1630 – ++ Jan i Anna Janocha, + Aleksander Dębski

11. Czcigodnym Parafianom oraz świątecznym Gościom błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego oraz dobrego roku 2021 życzy ksiądz proboszcza.

12.

W roku (5199) pięć tysięcy sto dziewięćdziesiątym dziewiątym od stworzenia świata, gdy Bóg stworzył na początku niebo i ziemię;

W roku (2759) dwa tysiące siedemset pięćdziesiątym dziewiątym po potopie;

W roku (2015) dwa tysiące piętnastym po narodzeniu Abrahama;

W roku (1510) tysiąc pięćset dziesiątym po wyprowadzeniu ludu izraelskiego pod wodzą Mojżesza z niewoli egipskiej;

W roku (1032) tysiąc trzydziestym drugim od czasu, gdy Dawid został  namaszczony na króla;

W (65) sześćdziesiątym piątym tygodniu lat według proroctwa Daniela;

W  (194) sto dziewięćdziesiątej czwartej olimpiadzie według kalendarza greckiego;

W roku  (752) siedemset pięćdziesiątym drugim po założeniu miasta Rzymu;

W (42) czterdziestym drugim roku panowania Oktawiana Augusta, gdy na całym świecie pokój zapanował;

W (6) szóstym okresie historii świata;

Zechciał Jezus Chrystus, Przedwieczny Bóg  i Przedwieczny Ojca syn, uświęcić świat przez swoje błogosławione przyjście.

Był On poczęty z Ducha Świętego i po upływie dziewięciu miesięcy narodził się jako człowiek w Betlejem Judzkim z Maryi Panny.

Święcimy narodzenie naszego Pana, Jezusa Chrystusa według ciała.

(Z „ Martyrologium rzymskiego”)