Ogłoszenia parafialne na III niedzielę Wielkiego Postu – 20.03.2022 – Żerniki Wrocławskie

– pt. – Zwiastowanie Pańskie – uroczystość.

2. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

3. W piątek Droga Krzyżowa żeńska (prowadzi chór parafialny).

4. W piątek – Zwiastowanie Pańskie – Msze św. o godz.900 i 1800. Nie obowiązuje post.

5. W Zwiastowanie Pańskie – „Dzień Świętości Życia”. Zachęta do podjęcia modlitwy w intencji dziecka poczętego, zagrożonego zagładą. Tzw. „duchowa adopcja” dziecka trwa do 25 grudnia 2022 roku i polega na codziennym odmówieniu krótkiej modlitwy w intencji uratowania życia dziecka oraz jednej dziesiątki różańca.

6. W piątek o godz.1700 „Akt zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi” w łączności z papieżem Franciszkiem. Zapraszamy na tę modlitwę w tak ważnej intencji.

7. W piątek Droga krzyżowa o godz.1730 z udziałem członków chóru parafialnego, a w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00.

8. W piątek –uroczystość Zwiastowania Pańskiego –patronalne święto Legionu Maryi. O godz.1800 Msza św. z intencji Legionu Maryi w czwartym roku jego działania w naszej parafii.

9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.1100 – poświęcenie książeczek dzieciom pierwszo-komunijnym. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla rodziców.

10. W przyszłą niedzielę zaczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Marek Augustyn, franciszkanin.

11. W dniu wczorajszym, w Katedrze, Ks. Abp Józef Kupny powierzył posługę nadzwyczajnego szafarza Komunii św. w Kościele Katolickim dwom naszym parafianom: Panu Sławomirowi Głowaczowi i Panu Jackowi Kuziorze. Nowi szafarze dołączą do grona naszych szafarzy i będą posługiwać podczas nabożeństw w kościele oraz w domu seniora.

12. We wtorek Caritas czynny od godz.1630 – 1730. Produkty na pomoc dla Ukrainy można przynosić do Caritasu we wtorki, ewentualne zostawiać w przedsionku kościoła codziennie przed Mszą św. Także podczas robienia zakupów w markecie przy ul Parkowej. Akcję pomocową można także wspierać finansowo bezpośrednio w kościele, bądź przez konto Caritas.

13. Legion Maryi przekazał za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Wrocławskiej 390 różańców i obrazków z modlitwą w języku ukraińskim do św. Michała Archanioła. Akcja będzie kontynuowana.

14. Nasza parafia w dniu 17 marca br. przekazała na pomoc Ukrainie do ośrodka pomocy w Siechnicach żywność i chemię gospodarczą wartości 600 złotych. Zakupem i transportem zajęła się P. Małgorzata Gardyńska. Bóg zapłać.

15. Kto chciałby przyjąć do siebie matkę z trojgiem dzieci z Ukrainy, jest proszony o kontakt z proboszczem.

– pon. – godz.1800++ Stanisław ( 8.r. śm.) i Krystyna Seweryn oraz o zdrowie i ulgę w cierpieniu dla Ewy Seweryn;

– ++ Stanisława i Wiesław Packowie (greg. 20);

– wt. – godz.1800 ++ Hieronima i Adam Kotwiccy, ++ Marian i Leontyna Bagińscy;

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów ;

– greg.;

– czw. – godz.1800 – dziękczynna z okazji urodzin Doroty i Waldemara Konig oraz Barbary – o zdrowie i Boże błogosławieństwo;

– pt. – godz. 9.00 – + Zbigniew Michniewicz;

– godz. 1800 – za Legion Maryi, który już czwarty rok służy w naszej parafii, za jej opiekuna duchowego, księdza proboszcza, za sympatyków i pomocników Legionu: żyjących i zmarłych, z prośbą o potrzebne łaski i aby Matka Boża chroniła nas od wszelkiego grzechu i zamętu;

– so. – godz.1700 – w 18. rocznicę urodzin Macieja Kuziory – dziękczynna;

– greg.;

– ndz. – godz.900 – ++ Michał, Apolonia, Antoni i Franciszek Garbowscy, +Janusz Kasjan;

– + Danuta Darowska (2. r. śm.),

– greg. (26.);

– godz.1100++ Antoni i Tekla Garbowscy;

– za zmarłych z rodziny Łyszkiewiczów: + Teklę, Józefa i Małgorzatę;

– w 5. rocznicę urodzin Leosia Leśniaka – dziękczynno – błagalna;

– godz.1630++ Michał, Apolonia, Antoni, Franciszek Garbowscy, + Zbysław Antosz;

– + Marian Szenher;

– w 18. rocznicę urodzin Mikołaja Marszałka – od rodziców i brata.

16. Zapowiedzi:

Jakub Krzysztof Miśkiewicz, zam. we Wrocławiu, stan wolny,

Katarzyna Zofia Bajorek, zam. we Wrocławiu, stan wolny. Zapowiedź I.

+ Antoni Lech, + Tadeusz Samotyj: Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.