Ogłoszenia parafialne na Wielkanoc – 17.04.2022 – Żerniki

Kalendarz:

– do soboty- Oktawa Zmartwychwstania Pańskiego ;

– ndz. – niedziela Miłosierdzia Bożego.

2. Jutro poniedziałek wielkanocny, śmigus dyngus. Porządek Mszy św. niedzielny, czytamy List rektora PWT i Seminarium Duchownego.

3. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

4. W Niedzielę Miłosierdzia w Katedrze o godz.15,00 święcenia biskupie ks. dr. Michała Małygi.

W naszej parafii w Niedzielę Miłosierdzia odbędzie się czuwanie prowadzone przez wspólnotę Dom na Skale.

Plan czuwania:

15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego

15.20 – agapa

16.30 – Eucharystia

17.30 – uwielbienie

18.00 – zakończenie spotkania

4. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła do świąt, za Boży Grób, kaplicę adoracji, za ukwiecenie ołtarza: Pani Bogusławie Morawskiej, Ryszardowi Woźniakowi, Leszkowi Osowskiemu, Stanisławowi Cieleckiemu. Za kwiaty Pani Halinie Kucembie i Marii Rusin.

5. Bóg zapłać służbie liturgicznej i chórowi za piękną liturgię Triduum paschalnego, Parafianom za liczny udział w nabożeństwach.

Bóg zapłać Ks. Prał. Zbigniewowi za współudział i pomoc w sprawowaniu liturgii Wielkiego Tygodnia.

Bóg zapłać Organistom, chórowi, obsłudze, lektorom, kantorom, szafarzom, służbie ołtarza, czyli ministrantom, a za przygotowanie asyst Krzysztofowi Głowaczowi i Mateuszowi Adamowiczowi.

– pon. – godz.900 – + Helena Kunecka (8. r. śm.), ++ Michał,. Irena i Stanisława Kowcz;

– pewna intencja;

– godz.1100 – ++ Antoni, Leonard, Genowefa i Jan Żygadłowie, ++ Irena, Stanisława i Paweł Sak. ++ Kazimierz, Piotr i Helena Liskowie;

– godz.1630 – w 45, rocznicę ślubu P. Leszka i Marii Osowskich – dziękczynna;

– wt. – godz..1800 – dziękczynna za rodzinę PP. Zbigniewa i Małgorzaty Gardyńskich ( za czworo dzieci i troje wnuków);

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów ;

– czw. – godz.1800 –++ Antoni i Wiesław Brusiłowie ;

– pt. – godz.1800 – w 15. rocznicę ślubu PP. Andrzeja i Renaty Radziewiczów;

– so. – chrzest: Julia Tomaszek ;

– godz.1700 – + Zbigniew Pajda (12., r.śm.);

– ndz. –godz.900 – w 35. rocznicę ślubu PP. Roberta i Alicji Wieczorków – dziękczynna;

– godz.1100 – w 10. rocznicę urodzin Julci Besteckiej ;

– godz.1200 – chrzest: Zofia Gardyńska, Stanisław Łabiak;

• godz. 15.00 – koronka do Miłosierdzia Bożego i początek czuwania wspólnoty Dom na Skale.

– godz.1630 – + Bronisław Krawczyk.

8. Zapowiedzi:

Adrian Wiesław Zuber, zam. Iwiny, cywilnie związany,

Angelika Zuber, zam. Iwiny, cywilnie związana. Zapowiedź III.

Wszystkim Parafianom i Gościom Życzę błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy i smacznego jajka!