Ogłoszenia parafialne na VI niedzielę Wielkiego Postu (Niedziela Palmowa) 10.04.2022- Żerniki

1.Kalendarz:

– czw. – Wielki Czwartek

– pt. – Wielki Piątek

– so. – Wielka Sobota

– ndz. – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

2. W Wielki Czwartek Kościół obchodzi pamiątkę Wieczerzy Pańskiej, czyli ustanowienie Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Początek liturgii o godz.1900.

3. W Wielki Piątek rozważamy misterium Męki Pańskiej o godz.1900 .

W tym dniu wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14. rok życia, aż do śmierci, obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Natomiast wiernych w wieku od ukończenia 18. roku życia do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje dodatkowo post polegający na powstrzymaniu się od spożywania mięsa oraz do ograniczenia się do spożycia jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych.

4. W Wielką Sobotę Wigilii Paschalnej święcimy ogień i odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne (przynosimy świece).

Rozpoczęcie liturgii o godz.2100 . Liturgię kończy Msza św. z procesją rezurekcyjną.

5. W Wielką Sobotę święcenie pokarmów według następującego rozkładu:

– Smardzów – godz.900

– Iwiny – godz.930

– Rusinowo – godz.1000

– Lamowice – godz.1020

– Radomierzyce – godz.1040

– Biestrzyków – godz.1100

– Żerniki – godz.1130 i godz.1200

6. Dzisiaj 12. rocznica tragedii smoleńskiej.

14. kwietnia rocznica chrztu Polski – święto państwowe.

7. We wtorek odwiedziny chorych: tych. których duszpasterz nie odwiedza w pierwsze piątki.

8. We wtorek Caritas czynny od 16.30 do 17.30 dla parafian i przyjezdnych z Ukrainy.

– pon. – godz.1800 dziękczynna PP. Jerzego i Anny Świtoniów w 51. rocznicę ślubu oraz z okazji urodzin Jerzego;

– wt. – godz.1800+ Henryk Łoza;

– śr. – godz.1800+ dr Adam Jarosz (26. r. śm.), + Wanda Jarosz;

– czw. – godz.1900za kapłanów;

– pt. – godz.1900 Liturgia Męki Pańskiej – nie ma Mszy św. ;

– so. – godz. 2100Wigilia Paschalna – za Parafian i Dobrodziejów;

– ndz. – godz. 900 za Parafian i Dobrodziejów

+ Adam Janocha;

– ++ Magdalena, Stanisław, Zenon i Czesław z żonami z rodziny : Czerwińskich, + Leokadia Woźniak, + Zyta Kula z mężem;

– godz.1100 + Barbara Czerwińska ;

– pewna intencja;

– w intencji Jasia Kulczyka w rocznicę urodzin;

– godz.1200chrzest: Aleksander Brzozowski, Zofia Małgorzata Neska, Nela Juszczyszyn, Emila Miya Drelichowska;

– godz.1630o Boże błogosławieństwo dla Ewy i Julki Marcinkowskich.

10. Naszym gościem na Wielkanoc będzie Ksiądz Biskup Jacek Kiciński. Odprawi Mszę święte o godz.900 i 1100.

11. Zapowiedzi:

Adrian Wacław Zuber, zam. Iwiny, cywilnie związany,

Angelika Zuber, zam. Iwiny, cywilnie związana. Zapowiedź II.

+ Danuta Woźniak: Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże na Wielki Tydzień i Święto Zmartwychwstania Pańskiego!