Ogłoszenia parafialne na III niedzielę wielkanocną – 01.05.2022 – Żerniki

oraz święto narodowe Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

– śr. – św. Floriana, m.

– pt. – świętych apostołów Filipa i Jakuba – święto

2. Dzisiaj w Polsce przeżywamy niedzielę biblijną. Wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma św., mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W przyszłą niedzielę – 8 maja – I Komunia św. Dzieci przystąpią do Komunii św. w dwóch grupach: o godz.930 i o godz.1200. Msza św. z godz.900 zostanie odprawiona o godz.800, a Msza św. z godz.1100 o godz.1400. Przepraszamy za tę niedogodność.

4.Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca – od godz.830 na życzenie.

5. W sobotę od godz.900 spowiedź święta dla dzieci pierwszo-komunijnych oraz ich rodzin.

6. W sobotę o godz.1600 nabożeństwo ekspiacyjne za bezbożnictwo i profanacje w naszym społeczeństwie.

7. W niedzielę – 8 maja – po Mszy św. o godz.1630 spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych.

8. Ks. Prał. Zbigniew Dołhań ofiarował parafii naczynia liturgiczne: dwie puszki. Bóg zapłać!

9. Za prace pielęgnacyjne na posesji parafialnej Bóg zapłać Pani Bogusławie Morawskiej, Ryszardowi Woźniakowi i Zbigniewowi Gardyńskiemu.

– pon. – godz.1800 – + Wiesława Kściółek, + Anna Centner

– wt. – godz.900 – w 45. rocznicę urodzin Marzeny – o zdrowie i Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla dzieci i całej rodziny

– godz.1100 – 20. rocznicą ślubu P. Piotra i Katarzyny Kulczyków – dziękczynna

– w 50. rocznicę urodzin Artura oraz w 23. rocznicę ślubu Artura i Bożeny – dziękczynna za rodzinę i czwórkę dzieci

– godz.1630 – + Anna Zając (1. r. śm.) , ++ Jerzy i Anna Zając, + Zbigniew Banaś

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów

– czw. – godz.1800 – za Różę Różańcową z Iwin oraz za mieszkańców Iwin.

– pt. – godz.1800 – w 11. rocznicę ślubu P. Tomasza i Gabrieli – dziękczynna za córkę

– so. – godz.1700 – + Seweryn Łuszczek (11. r. śm.)

– ndz. – godz.800 –++ Zygmunt, Stanisław i Katarzyna Kowcz

– godz.930 – I Komunia św.

– godz.1200 – I Komunia św.

– godz.1400 – + Maria Kukułka

– godz.1600 – nabożeństwo majowe

– godz.1630 – za zmarłych z rodzin: Stopyrów i Stefaniaków

11. Zapowiedzi:

Krzysztof Paweł Polikowski, stan wolny, zam. Jelenia Góra,

Edyta Katarzyna Świerkot, stan wolny, zam. Żerniki. Zapowiedź I.

Krystian Młyński, stan wolny, zam. Wrocław,

Urszula Barbara Frączek, s. stan wolny, zam. Wrocław. Zapowiedź I.