Ogłoszenia parafialne na XXII niedzielę zwykłą – 28.08.2022 – Żerniki

Kalendarz:

– pon. – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela;

– czw. – 1 września – pierwszy czwartek miesiąca; rocznica agresji Niemiec na Polskę;

– pt. – pierwszy piątek miesiąca;

– so. – św. Grzegorza Wielkiego, pap i dK i pierwsza sobota miesiąca;

– ndz. – pierwsza niedziela adoracyjna.

2. W czwartek – 1 września – rozpoczęcie roku szkolnego o godz.900 klasy od IV – VIII, o godz.1030 – klasy od I – III.

3. W piątek od godz.830 odwiedziny chorych.

4. W piątek od godz.1700 spowiedź pierwszo-piątkowa i na rozpoczęcie roku szkolnego.

5. W sobotę o godz.1600 nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy bezbożnictwa i profanacje w naszym społeczeństwie.

6. W niedziele o godz.1100 parafialne dożynki – Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory zarazem Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Poświecenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych.

7. Od godziny 1500 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz.1600 różaniec w intencji naszej szkoły i zmiana tajemnic ŻR.

8. Zwracam uwagę na nową edycję katolickiego tygodnika „Niedziela”, o czym informuje plakat na tablicy ogłoszeń w kościele.

9. Bóg zapłać P. Jackowi Szenherowi za ofiarę na Caritas w kwocie 50. zł, P. Zbigniewowi Gardyńskiemu za skoszenie trawy na posesji kościelnej, P. Halinie Kucembowej za kwiaty na ołtarze, P. Marianowi z ul. Parkowej za cukierki dla naszych dzieci (6 kg).

10. Szkoła w Żernikach poszukuje nauczycieli do edukacji wczesnoszkolnej oraz fizyki.

11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.1630 – spotkanie Rady Parafialnej. Główny temat: poświęcenie kościoła pw. MB Pompejańskiej 8 października 2022 roku.

– pon. – godz.1800 – + Władysława Pakos, + + Jan i Konstanty Pakos i zmarli z rodziny Bagińskich

– wt. – godz.1800 – + Janina Oleksiak(42. rocznicę ślubu z Krzysztofem)

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów

– czw. – godz.1800 – za Sarę i Michała Łuczak – dziękczynno-błagalna: o Boże błogosławieństwo

– pt. – godz.1800 – + Władysław Ladra (55. r. śm.) – od córki Elżbiety

– so. – godz.1600 – nabożeństwo ekspiacyjne

– godz.1700 – w rocznicę ślubu Kamila i Agnieszki Gardyńskich

– ndz. – godz.900 – + Anna Mazur (1. r. śm.)

– godz.1100 – w 15. rocznicę ślubu P. Krzysztofa i Katarzyny Besteckich –

dziękczynna oraz dziękczynna w 2. rocznicę urodzin Rysia Kalinowskiego

– godz.1200 – Wincenty Dominik Małolepszy, Michał Hawryliszyn, Julia Broj, Tymoteusz Berezowski i Alicja Leśniak,

– godz.1500 – adoracja

– godz.1630 – ++ Aniela i Stefan Skiba

Józef Kupny Wrocław, dnia 18.08.2022 r. Arcybiskup Metropolia Wrocławski L.dz. 899/2022

DEKRET O UAKTUALNIENIU GRANICY

pomiędzy parafią pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

W Żernikach Wrocławskich (dekanat Wrocław-Południe)

a parafią pw. Św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego we Wrocławiu – Brochowie (dekanat Wrocław- Wschód).

Kierując się troską o zapewnienie wiernym optymalnych warunków dla wykonywania przez nich praktyk religijnych oraz uwzględniając istniejąca już od lat praktykę uczestnictwa w Mszach Świętych, jak również mając na uwadze gwałtowny rozwój budownictwa mieszkaniowego na terenie miejscowości Iwiny, po zapoznaniu się z opinią zainteresowanych Proboszczów, mocą kan. 515$ 2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, niniejszym dekretem

wydzielam na terenie miejscowości IWINY

z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wrocławskich następujące ulice: Brochowska (nr 3 – 25), Bukszpanowa , Chabrowa, Jaśminowa, Kwiatowa, Lawendowa, Makowa, Morelowa, Ogrodowa, Polna, Wiosenna

i przyłączam je do parafii pw. Św. Jerzego Męczennika i Podwyższenia Krzyża Świętego we Wrocławiu – Brochowie.

Dekret niniejszy wchodzi w życie z dniem 1 września 2022 r.

Proboszczów obu parafii zobowiązuję do poinformowania o powyższej zmianie wszystkich zainteresowanych urzędów administracji państwowej i samorządowej. Mieszkańców jednej i drugiej parafii należy powiadomić o zmianie granic przez odczytanie niniejszego dekretu w obydwu kościołach parafialnych w niedzielę, 28 sierpnia 2022 r.

Duszpasterzom i wiernym obydwu wspólnot parafialnych, mocą naszego Pana Jezusa Chrystusa, z serca błogosławię.

Kanclerz Kurii + Józef Kupny

ks. Jacek Froniewski Arcybiskup Metropolita Wrocławski

( za zgodność: ks. Tadeusz Rusnak, proboszcz)

Załącznik do Dekretu z 18.08.2022 r., L.dz. 899/2022

W związku z decyzją zawartą w dekrecie z dnia 18.08.2022 r. od 1 września 2022 roku do parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w ŻERNIKACH WROCŁAWSKICH (dekanat Wrocław – Południe) przynależą następujące miejscowości:

ŻERNIKI WROCŁAWSKIE ( siedziba parafii), BIESTRZYKÓW, RADOMIERZYCE, SMARDZÓW WROCŁAWSKI, IWINY z wyłączeniem ulic: Brochowska (nr 3-25), Bukszpanowa, Chabrowa, Jaśminowa, Kwiatowa, Lawendowa, Makowa, Morelowa, Ogrodowa, Polna, Wiosenna oraz (do parafii Wrocław – Jagodno) Sosnowa, Bacha i Paderewskiego.

oraz następujące ulice Wrocławia:

Buforowa, Graniczna, Św. Tadeusza Judy, Św. Jacka, H. Jareckiego, J.Kiepury, Radomierzycka, Św.Rity, Sarnia, F.P. Szuberta (od wschodniej obwodnicy Wrocławia do ul. Granicznej), Wspólna.

Kanclerz Kurii Metropolitalnej

Ks. dr Jacek Froniewski

(za zgodność: ks. Tadeusz Rusnak, proboszcz)