Ogłoszenia parafialne na XXIII niedzielę zwykłą – 04.09.2022 – Żerniki

Kalendarz:

– czw. – Narodzenie Najświętszej Maryi Panny – święto ( na „ludowo” Matki Bożej Siewnej); po Mszy św. poświęcenie ziarna na zasiew

1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.1100 sakrament bierzmowania naszej młodzieży, którego szafarzem będzie Ks. Parł. Jan Suchecki.

Próby liturgiczne:

– we wtorek – 06.09. – godz.1900;

– w piątek – 09.09. – godz.1900.

Egzamin:

grupa I – poniedziałek, godz.1830;

grupa II – czwartek, godz.1830.

Spowiedź dla kandydatów, świadków bierzmowania, rodziców i krewnych w sobotę – 10 września – od godz.1600 – 1700.

Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania w niedzielę – 4 września – po Mszy św. o godz.1630.

5. Próba chóru parafialnego w piątek o godz.2000 w sali parafialnej im. Sługi Bożego Ks. Prał. Aleksandra Zienkiewicza – Wujka. Kochających muzykę i śpiew zapraszamy do chóru!

6. Próba śpiewu scholii w niedzielę o godz.1000 w salce na plebanii. Próby prowadzi Pani mgr Iwona Kurowska, nasza organistka.

7.Bóg zapłać za usunięcie usterek (trzech) na dachu kościoła Panu Piotrowi Żygadło.

8. W bocznych nawach pojawiły się tzw. „zacheuszki” w liczbie dwunastu, które namaści olejem świętym podczas liturgii poświęcenie kościoła 8 października 2022 r. Ks. Abp Józef Kupny. Bóg zapłać Panu Stanisławowi Cieleckiemu za pomoc w ich umocowaniu.

9. Dzisiaj po Mszy św. o godz.1630 spotkanie Rady Parafialnej.

10. W dniu wczorajszym odbyło się nabożeństwo różańcowe według bł. Bartolo Longo, założyciela Nowych Pompejów, gdzie jest czczony obraz Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca świętego. Ojciec K. Piskorz, karmelita, dokonał introdukcji relikwii bł. Bartolo Longo do kaplicy jemu dedykowanej, gdzie będzie doznawał czci w ramach specjalnego nabożeństwa.

– pon. – godz.1800 – + Tomasz Wąsik ( 5. r. śm.), + Genowefa Bronowicka (1. r. śm.);

– wt. – godz.1800 – + Iwona Smoła – w rocznicę śmierci;

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów;

– czw. – godz.1800 – w 2. rocznicę urodzin Nikodema Kalina i w 7. rocznicę urodzin Amadeusza Kalina – o Boże błogosławieństwa dla dzieci, rodziców i dziadków;

– pt. – godz.1800 – + Jan Czech ( 15 . r. śm.), + Stanisław i Janina Czech;

– so. – godz.1700 – ++ Emil i Maria Muzyka i zmarłych z rodziny Muzyków i Smalców;

– ndz. – godz.900 – w 6. rocznicę urodzin Klary Kurowskiej;

– chrzest: Zuzanna Józefa Ciołek,

Daniel Siwak ;

– godz.1100 – + Tomasz Rojkowski (9. r. śm.);

– + Marek Ferenz ( 1. r. śm.) ;

– w intencji młodzieży bierzmowanej i ich rodziców;

– godz.1630 – + Kazimierz Stopyra .

+ Wiesław Chełpa, + Henryk Wilsz.

Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.