Ogłoszenia parafialne na I niedzielę Wielkiego Postu 26.02.2023 – Żerniki

Kalendarz:

– czw. – pierwszy czwartek marca

– pt. – pierwszy piątek miesiąca

– so. – 4 marca – św. Kazimierza Królewicza – święto

– ndz. – pierwsza niedziela adoracyjna

2. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.

3. W piątek od godz.830 odwiedziny chorych.

Od godz.1600 – 1730 okazja do spowiedzi na pierwszy piątek.

O godz.1730 – Droga Krzyżowa.

O godz.2000 próba śpiewu chóru parafialnego.

4. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.1500; o godz.1600 – Gorzkie Żale.

5. Wspólnota „ Akademia Rodziny , Augustyn” zaprasza małżeństwa sakramentalne na cykl pięciu spotkań: Małżeństwo na Bożych drogach. Szczegółowe informacje na afiszu w przedsionku kościoła.

6. Zdjęcia z peregrynacji obrazu MB Częstochowskiej w Żernikach można oglądać na stronie wwwnawiedzenie.com.

7. Bóg zapłać P. Piotrowi Kowczowi za usunięcie drzewa na cmentarzu powalonego przez wiatr.

8. Z inicjatywy mieszkańców Żernik – 11 marca – akcja sprzątania osiedla. Zbiórka przy kościele o godz.1000. Należy wziąć ze sobą rękawiczki, potrzebne będą taczki. Ażeby ta akcja miała charakter edukacyjny, sugerujemy, aby rodzice przyszli ze swoimi dziećmi.

Po sprzątaniu piknik na boisku przy ul. Ks. Jana Długosza. Celem inicjatywy jest zbiórka pieniężna na plac zabaw przy ul. Ks. J. Długosza.

9. Intencje :

– pon.- godz. – + Tadeusz Słonka – od Dominika Szlachty

– wt. – godz.18 00 – + Henryk Wilsz – od byłych sąsiadów z ul. Kolejowej 5 oraz od rodzin: Kordus, Korniewicz, Woźniak i P. Ewy Zarzyckiej

– śr. – godz.1800 – ++ Zofia i Bronisława Bagińscy

– czw. – godz.1800 – w intencji Krzysztofa – o uzdrowienie i uwolnienie

– + Tadeusz Słonka – od syna Anny z rodziną, od syna Wandy z synem, od brata Bronka z synem, od bratowej Adeli z rodziną, od Tośka z Gilowic, od Danuty Gąsiorek, od Zuzanny i Damiana Barglik z rodziną

– pt. – godz.1800 – + Jerzy Dziubińskii (7. r. śm.)

– so. – godz.1700 – ++ Kazimierz i Stanisław Stopyrowie i zmarli z rodziny

– ndz. – godz.900 – ++ Emil i Maria Muzyka

– godz.1100 – w 4. rocznicę urodzin Diany Ordijewicz

– w 18. rocznicę urodzin Kacpra Trzeciaka i w 12. rocznicę urodzin Karolinki – dziękczynna od rodziców

– godz.1630 – + Kazimierz Krzanowski i zmarli rodzice: ++ Anna i Tomasz

+ Helena Bobrowicz, + Franciszek Hatała: Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Pokusy

Pewien zakonnik skarżył się przed przełożonym, że dręczą go złe myśli i stąd ciągle jest w trwodze. Na to przełożony wyprowadził go w pole, kazał mu płaszczem chwycić wiatr i uspokoić go. Zdziwiony tym rozkazem zakonnik oświadczył, że to niemożliwe. Wtedy przełożony powiedział: „ Jak płaszczem nie potrafisz chwycić wiatru i uspokoić go, to niemożliwym jest zapobiec złym myślom i napadom pożądliwości. Jednak możesz oprzeć się wiatrowi, aby cię nie obalił. Tak samo jest z pokusą: powinieneś jej stawić opór”.