Ogłoszenia parafialne na Niedzielę Wielkanocną – 09.04.2023 – Żerniki

1.Kalendarz:

W kalendarzu Kościoła do najbliższej niedzieli (Bożego Miłosierdzia) OKTAWA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

– pon. – poniedziałek w oktawie Zmartwychwstania ( na ludowo „śmigus dyngus”) ; porządek Mszy św. niedzielny: godz.900, 1100 i 1630.

Czytamy List rektora PWT i Seminarium Duchownego, taca na potrzeby tych katolickich uczelni.

– ndz. – NIEDZIELA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

2. Bóg zapłać moim Parafianom za liczny i pobożny udział w liturgii Triduum paschalnego. Chórowi parafialnemu, organistom, służbie liturgicznej, obsłudze za przygotowanie i przeprowadzenie ceremonii liturgicznych. Bóg zapłać Pani Bogusławie Morawskiej za przygotowanie kościoła na święta: posprzątanie wewnątrz i na zewnątrz, za przystrojenie ołtarzy, za ciemnicę i Boży Grób z udziałem P. Ryszarda Woźniaka, PP. Marii i Adma Rusinów (kwiaty do Bożego Grobu), Haliny Kucembowej, Stanisława Cieleckiego, Leszka Osowskiego oraz Legionu Maryi (przekazał na kwiaty na przyozdobienie ołtarza 1000 zł).

3. Bóg zapłać PP. Ewelinie i Mateuszowi Teodorowiczom z Warszawy za dar w postaci trybularza oraz łódki. Państwu Marii i Jerzemu Kotwickim za komplet świec ołtarzowych na święta.

4. Pani Jadwiga Zając – inicjatywa oddolna – wykonała 240 sztuk pisanek, za które pozyskała od odbiorców 4050 zł. Pieniądze te zasilą fundusz remontu „starego” kościoła będącego w stanie remontu. Bóg zapłać!

5. Po raz kolejny została przeprowadzona w naszej parafii świąteczna akcja „Paczka dla seniora”. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy się do niej włączyli. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internrtowej.

6. Intencje:

– pon. – godz.900 – dziękczynna Państwa Jerzego i Anny Świtoniów za 52 lata małżeństwa oraz z okazji urodzin P. Jerzego z prośbą o błogosławieństwo Boże dla całej rodziny,

– godz.1100 – + Antoni Żygadło, ++ Irena, Stanisława i Paweł Sakowie, ++ Kazimierz, Piotr i Helena Liskowie

– godz.1200 – chrzest: Anna Antonina Mysłajek, Jagoda Marta Dorosz

– godz.1630 – w 60. rocznicę urodzin P. Andrzeja Woźniaka – dziękczynno-błagalna oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie P. Jerzego i Barbary Woźniaków

– wt. – godz.1800 – + Adam Janocha

– śr. – godz.700 – za Parafian i Dobrodziejów

– czw. – godz.1800 – + Adolf Staroń – od Walerii i Czesława Szymańskich z rodziną

– pt. – godz.1800 – + Adolf Staroń – od wnuczki Mileny z rodziną

– so. – godz.1700 – + Henryk Łoza (2. r. śm.)

– ndz. – godz.900 – ++ Zofia i Franciszek Bagińscy

– godz.1100 – + Stanisław Czerwiński (30. r. śm.), + Magdalena Czerwińska, za zmarłych z rodziny Czerwińskich, ++ Leokadia i Stanisław Woźniakowie, + Edmund Suchowiejko

– godz.1630 – ++ Maria i Emil Muzyka.

Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!!

Oto dzień, który Pan uczynił!

Radujmy się w nim i weselmy!

Szczęść Boże na cały tydzień!