Ogłoszenia parafialne na VII niedzielę wielkanocną – 21.05.2023 -Żerniki

– pt. – św. Filipa Neri, kapł. i Dzień Matki

– so. – 28.rocznicz święceń J.E. Ks. Bp. Jacka Kicińskiego

– ndz. – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Bóg zapłać katechecie, Panu mgr. Grzegorzowi Zajączkowskiemu, Pani Iwonie Kurowskiej i rodzicom za przygotowanie I Komunii św. dzieci oraz wszystkim uczestnikom tej pięknej uroczystości.

Bóg zapłać Rodzicom dzieci za ofiarę (na renowację organów) w kwocie 11 150 zł. i za 10 kg cukierków dla dzieci. Pewna rodzina z ul. Parkowej przekazała 10 kg: Bóg zapłać!

Dzieci komunijne przekazały na pomoc misjom w Kościele 3 200 zł (najwyższa ofiara wniosła 1 000 zł) i 10 euro: Bóg zapłać!

1. We wtorek po nabożeństwie spotkanie Legionu Maryi.
  2. W piątek o godz.2000 próba śpiewu chóru parafialnego.
  1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. bierzmowanie naszej młodzieży, którego udzieli J.E. Ks. Bp. Jacek Kiciński. Próba generalna z udziałem świadków bierzmowania w piątek po wieczornym nabożeństwie.

Spowiedź dla kandydatów, świadków i krewnych : w sobotę od godz.800 – godz.900.

1. W sobotę po Mszy św. o godz.1700 – wigilia Zesłania Ducha Świętego: modlitwa i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz.2100. Szczególnie są zaproszeni kandydaci do bierzmowania i i ich rodziny.
  1. W sobotę 27 maja 2023 r. będzie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie dla naszej lokalnej społeczności, mianowicie wybory do Rady Osiedla. W szkole, od godziny 10.00 – 18.00, będzie można zagłosować na członków nowej Rady. Udział w głosowaniu będzie wyrazem odpowiedzialności za naszą miejscowość, za jej wizerunek i życie społeczne. Jako proboszcz życzyłbym sobie, aby w Radzie znalazły się osoby, które co najmniej nie są uprzedzone do Kościoła i okażą się zdolne do współpracy z parafią dla dobra wspólnego.

– pon.– godz.18.00 – + Urszula Szczecińska – od Bernadety i Wojciecha Przybytków z dziećmi;

– wt. – godz.18.00 – + Janina Oleksiak ( z okazji urodzin)

– śr. – godz. 7.00 – za Parafian i Dobrodziejów

– czw. – godz. 18.00 – + Ewa Seweryn (1. r. śm.)

– pt. – godz. 18.00 – za rodzinę Szymona i Magdaleny Rusinów w rocznicę ślubu

– so. – godz. 17.00 – + Tadeusz Banaś, ++ Jan i Władysława Felda, + Stanisława Ziętarska, ++ Julianna i Bolesław Kanarkowie

– ndz. – godz. 9.00 – w 70. rocznicę urodzin P. Marii Motowidło – od syna Wojciecha i synowej Katarzyny i wnuków

– ++ Zdzisław, Emilia, Felicja i Franciszek Sakowie

– godz.11.00 – Bierzmowanie

– + Michał Prus

– + Wanda Tomaszewicz – od córki Adriany z rodziną

– godz.16.30 – + Maria Moskwa (2. r. śm.)

+ Helena Kucemba: Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

Osoby biorące udział w przygotowaniu Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku

Rodzice odpowiedzialni za przygotowanie Pierwszej Komunii Świętej:

1. Weronika Bryk,
  2. Marta Cielecka,
  3. Urszula Ciupko,
  4. Krystyna Gądzińska,
  5. Marta Grabowska-Bosak,
  6. Małgorzata Jankowska-Wabińska,
  7. Dagmara Kryńska,
  8. Julia Olejniczak,
  9. Aneta Widawska,
  10. Jakub Rusin.

Osoby biorące udział w porządkach wokół kościoła:

1. Marta Grabowska-Bosak,
  2. Monika Matelska-Rusin,
  3. Tomasz Gardyński,
  4. Jan Rusin,
  5. Jakub Rusin,
  6. Maciej Sosnowski.

Rodzice podarowali ampułki na wino i wodę, 10 kg cukierków dla dzieci oraz przekazali 11150 zł na rzecz parafii.

Rodzice dzieci pierwszokomunijnych dziękują za piękną uroczystość ks. Tadeuszowi, ks. Ryszardowi, katechetom, służbie liturgicznej, organistce oraz wszystkim osobom biorącym udział w tej uroczystości prosząc o modlitwę za nich i ich dzieci.